با بروز علایم سرماخوردگی اصول خودمراقبتی و قرنطینگی را رعايت نمائيد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به اينکه در فصل تابستان سرماخوردگي کمتر مي باشد افراد با بروز علايم سرماخوردگي احتمال ابتلا به کرونا را بدهند و ضمن رعايت خودمراقبتي، استراحت، اصول قرنطينگي را رعايت نمايند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛ دکتر فریدون رحمانی ضمن تشريح آخرين وضعيت شيوع بيماري کوويد_۱۹ استان بر ضرورت تداوم رعايت پروتکل هاي بهداشتي تاکيد نمود.


وی تصریح کرد: نسبت به ۶ ماه گذشته استان در بدترین وضعیت شیوع بيماري کوويد ۱۹ قرار گرفته و همچنان نگراني از بدتر شدن وضعيت طي هفته هاي آينده وجود دارد.


دکتر رحمانی افزود: با توجه به برگزاری مجالس عروسی در تعطیلات پیش از آغاز ماه محرم، با افزايش تعداد مبتلايان به کرونا مواجه هستيم و اين درحالي است، که اکثر مبتلايان بستري، مسن سالاني هستند که از منزل خارج نشده و توسط ناقلين بدون علامت يا بدون علامت گرفتار بيماري كرونا شده اند.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان یادآور شد، ناقلین بدون علامت یا با علایم خفيف و خطر جدي انتقال ويروس از طريق اين افراد به مسن سالان و افراد داري بيماري زمينه اي در خانواده ها بر لزوم خودداري جوان تر ها از خيابان گردي، برگزاري محافل دوستانه و حضور در رستوران ها بدون توجه به ضرورت رعايت پروتکل هاي بهداشتي مي افزايد.

 

انتهای پیام/۱۰۲۰

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵:۳۳

شناسه خبر: 90407

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

علائم کرونا

علامت‌های کرونا دائما در حال زیاد شدن هستند

ویروس راینوشایع‌ترین علت سرماخوردگی است/ چه عاملی می‌تواند از آلوده شدن مجاری هوایی به ویروس آنفولانزا جلوگیری کند؟

محققان دانشگاه ییل ایالات متحده؛

ویروس راینو شایع‌ترین علت سرماخوردگی است/ چه عاملی می‌تواند از آلوده شدن مجاری هوایی به ویروس آنفولانزا جلوگیری کند؟

محققان دانشگاه ییل ایالات متحده در مجله The Lancet Microbe گزارش دادند: ویروس راینو که شایع‌ترین علت سرماخوردگی است می‌تواند از آلودگی ویروس آنفلوآنزا از طریق راه‌های هوایی پیشگیری کند و دفاعی در برابر این ویروس در بدن ایجاد کند.

بنیادیان

رییس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری؛

ضمانت‌دار کردن محصول تولیدی عاملی برای فروش آن محصول است/ شرکت ها باید سواد بازاریابی را کسب کنند

رییس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری گفت: ضمانت‌دار کردن محصول تولیدی عاملی برای فروش آن محصول است، چه‌بسا تعدادی از محصولات تولیدی بومی استان با کیفیت‌تر از نمونه خارج استانی آن باشند بنابراین اختصاص گارانتی می‌تواند گوشه‌ای از این مشکل را حل کند.

پهباد

پهپاد های جمهوری اسلامی به موتورهای "توربوفن جهش ۷۰۰" مجهز شده اند

توربوفن نوعی موتور جت است که در آن بخش بزرگی از هوای مکیده شده، بدون رفتن به اتاق احتراق از روزنه انتهائی خارج می‌شود که پهبادهای جمهوری اسلامی به این نوع موتور مجهز شده اند.

کودکان بی‌علامت ممکن است «ناقلان خاموش کرونا » در جامعه باشند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد:

کودکان بی‌علامت ممکن است «ناقلان خاموش کرونا » در جامعه باشند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که کودکان می‌توانند عامل انتقال ویروس COVID-۱۹ باشند، حتی اگر هیچ علائمی نداشته باشند و ممکن است هفته‌ها آزمایش‌ کرونایشان مثبت بماند.

اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد/ در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده هستیم

رئیس بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان؛

اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد/ در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده هستیم

دکتر رضا فدایی رئیس بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان و متخصص عفونی، با بیان این که اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد گفت: در حوزه آزمایشگاه با محدودیت منابع و تجهیزات مواجهه هستیم، بویژه در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده فلزی و پلاستیکی با حجم های مختلف هستیم.

۱

معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

فاز اول بیماری آنفولانزا تا سه هفته ادامه دارد!

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: فاز اول بیماری آنفولانزا تا سه هفته ادامه دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب