خبرگزاری علم و فناوری

به تازگی کشف شد :

الگوریتم هوش مصنوعی علائم بیماری آلزایمر را از طریق زبان تشخیص می دهد.

الگوریتم های AI که زبانی را که مبتلایان به آلزایمر استفاده می کنند، تجزیه و تحلیل می کنند می توانند به ابزاری مفید در تشخیص بیماری در مراحل اولیه تبدیل شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از newatlas، دانشمندان در حالی که هیچ درمان و راه آسانی برای تشخیص بیماری ندارند، در حال بررسی هر راهی در مورد تشخیص آلزایمر در مراحل اولیه هستند. یک گروه از محققان توجه خود را به تفاوتهای نامحسوس در زبان مبتلایان معطوف کرده و ابزاری را برای توسعه هوش مصنوعی ایجاد کرده اند که به گفته آنها می توان از این روشها به عنوان راهی برای غربالگری بالقوه بیماری استفاده کرد.

http://stnews.ir/provinces/khj/

این تحقیق در انستیتوی فناوری استیونس نیوجرسی انجام شده و روی نحوه بیان برخی از مبتلایان به آلزایمر تمرکز دارد. این بیماری و سایر مواردی که باعث زوال عقل می شوند، می توانند بر برخی قسمت های مغز که زبان را کنترل می کنند، تأثیر بگذارند. به این معنی که مبتلایان می توانند برای یافتن کلمات مناسب تلاش کنند، شاید با استفاده از کلمه کتاب برای توصیف روزنامه، یا به عنوان مثال اسم ها را با ضمایر جایگزین کنند.

نواقص زبان در ۸ تا ۱۰ درصد از افراد در مراحل اولیه بیماری آلزایمر (AD) رخ می دهد و در مراحل بعدی آن شدیدتر و بیشتر می شود. نویسنده اصلی این تحقیق، K.P. Subbalakshmi توضیح می دهد که توجه داشته باشید که این آمار فقط برای مراحل اولیه معتبر است. همانطور که گفته شد، استفاده از زبان به عنوان راهی برای غربالگری AD، یک روش استاندارد در محیط های بالینی است. 

محققان تحقیقات خود را در نوزدهمین کارگاه بین المللی ماه گذشته داده کاوی در بیوانفورماتیک ارائه دادند.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵:۴۳

شناسه خبر: 90483

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
۰۲۵۸

به سرپرستی محقق ایرانی و در دانشگاه استنفورد انجــام گرفت؛

هوش مصنوعی این بار برای پیش بینی زمین لرزه

یک تیم پژوهشی به سرپرستی یک ایرانی در دانشگاه استنفورد با کمک هوش مصنوعی سیستمی برای پیش‌بینی زلزله‌ ابداع نمود.

الکل

کشف ارتباط میان مصرف مشروبات الکلی و زوال عقل+عکس

دانشمندان از طریق یک پژوهش گسترده که به ‌بررسی روند مصرف الکل ۱۳۰ هزار نفر پرداخته‌ است. نشان‌ دادند که نوشیدن بیش از حد الکل تا حد غش‌کردن، می‌تواند ریسک ابتلا به زوال عقل در سال‌های بعد زندگی آنها دو برابر سازد. اگرچه ارتباط میان مصرق بیش‌‌ از‌ حد الکل و احتمال دچارشدن به زوال عقل ثابت‌ شده‌ است.

کنگره یوسرن

علم و فناوری گزارش می دهد:

میزبانی ایران در پنجمین کنگره یوسرن

شعار علم مرز جغرافیایی نمی شناسد کافیست تا ایده سرن در ذهن دانشمند ایرانی برای گرد هم آوردن دانشمندان برتر دنیا برای تعامل با یکدیگر جهت تجسم بهتر از علم، به واقعیت تبدیل شود و در پنجمین کنگره یوسرن ایران میزبان ۱۰۰ دانشمند برتر دنیا جهت سخنرانی و تدریس باشد

هیچ ارتباط علت و معلولی بین خواب و زوال عقل پیدا نشد

یک محقق ایرانی کالج امپریال لندن گزارش کرد؛

هیچ ارتباط علت و معلولی بین خواب و زوال عقل پیدا نشد

یک مطالعه جدید به سرپرستی دکتر عباس دهقان در کالج امپریال لندن که با یک گروه بزرگ بیش از نیم میلیون نفر انجام شده است، هیچ ارتباط علت و معلولی بین خواب و زوال عقل پیدا نمی کند.

۲۵۴

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال:

۵ فناوری آینده ساز کشور در مسیر حمایت ویژه

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی گفت: ۶برنامه حمایتی از ۵ فناوری آینده ساز در حوزه فناوری اطلاعات را در قالب برنامه «استارت آپ پلاس»تدوین شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب