به سرپرستی دانشمند ایرانی تحقق یافت؛

ابداع فناوری پوشیدنی برای ترمیم زخم های مزمن

محققان دانشگاه پردو ایندیانا به سرپرستی دانشمند ایرانی فناوری پوشیدنی را ابدع کردند که می تواند باکتریهای سطح زخم یا زخم دیابتی را از بین ببرد و روند بهبودی را تسریع کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از نیواطلس؛ مدتی است که از گاز ازن با قابلیت کشتن باکتری، برای بهبود زخم های مزمن مانند زخم های پوستی دیابتی استفاده می شود. به لطف یک سیستم پوشیدنی تجربی جدید، چنین درمانی به زودی می تواند بسیار عملی تر و موثرتر باشد.

به طور معمول، بیماران ازن درمانی باید به کلینیک ها مراجعه کنند، جایی که زخم های مقاوم به آنتی بیوتیک آنها توسط تکنسین های آموزش دیده درمان می شود. این ممکن است برای بیمارانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند، با تحرک محدود یا در مناطقی که پزشکان کمبود دارند، دشوار باشد. علاوه بر این، بیماران نه تنها هنگام درمان باید در کلینیک منتظر بمانند، بلکه درمان آنها به محض پایان جلسه متوقف می شود.

محققان دانشگاه پردو ایندیانا به سرپرستی دانشمند ایرانی پروفسور رحیم رحیمی تلاش کردند تا این محدودیت ها را بر طرف کند.

در طی انجام این کار، محققان نمونه اولیه قابل حمل، پوشیدنی را ایجاد کردند. این شامل یک پچ قابل تنفس است که به طور موقت بر روی سطح بالای زخم چسبیده شده و توسط یک شلنگ سیلیکونی به یک دستگاه تولید ازن جمع و جور، پوشیده از کمربند و باتری مجهز می شود.

رحیمی و تیم وی خاطرنشان کردند: ازن درمانی موضعی نشان داده است که یک روش جایگزین امیدوار کننده برای درمان زخم های غیر التیام بخش و آلوده است که با ارائه خواص ضد باکتریایی قوی ضمن تحریک ترمیم بافت محلی و بازآفرینی چالش در این فناوری است که اغلب بزرگ و پیچیده است و محدود به تنظیمات بالینی است.

این طرح بر روی دو مورد از رایج ترین نوع باکتری های موجود در زخم ها آزمایش شده است، P. aeruginosa را از بین برده و تعداد کلنی های S. epidermidis را پس از شش ساعت استفاده به طور قابل توجهی کاهش می دهد، در حالی که تأثیر کمی بر بافت اطراف آن نیز نشان می دهد.

رحیمی گفت: گاز ازن به سطح پوست در محل زخم منتقل می شود و یک روش هدفمند برای بهبود زخم فراهم می کند. نوآوری ما برای بیماران در خانه بسیار ساده و کوچک است.

اکنون مطالعات حیوانی در حال برنامه ریزی است، پس از آن ممکن است آزمایشات بالینی بر روی انسان آغاز شود.

این تحقیق در مقاله ای که اخیراً در مجله Frontiers in Bioengineering and Biotechnology منتشر شده است، توصیف شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 90492

مطالب مرتبط :
ریه

ریه مصنوعی برای کمک به تنفس نوزادان نارس با همکاری دانشمند ایرانی ابداع شد

یک گروه بین‌المللی از پژوهشگران با همکاری دانشمند ایرانی، یک ریه مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند به نوزادان نارس در تنفس کمک کند.

۵۴۴۱۲۲

در تحقیقی جدید کشف شد :

فناوری پوشیدنی از گاز ازون برای از بین بردن باکتری های زخم های مزمن استفاده می کند

گاز ازون تولید شده توسط دستگاه باعث از بین رفتن باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک از طریق یک فرآیند اکسیداسیون شده که دیواره سلول های میکروب ها را می شکافد.

استروئید میزان بقای بیماران شدید کووید۱۹ را از ۶۰ به ۶۸ درصد افزایش داد

طبق یک تجزیه و تحلیل بین المللی؛

استروئید میزان بقای بیماران شدید کووید۱۹ را افزایش می دهد

بر طبق یک مطالعه که توسط محققان در انگلیس، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، اسپانیا و ایالات متحده انجام شده استروئیدها میزان مرگ و میر را در میان بیماران کووید۱۹ که به شدت بیمار هستند کاهش می دهد، استروئید میزان بقا را از ۶۰ به ۶۸ درصد افزایش داد، که پیشرفت قابل توجهی است.

بازگشایی مدارس، این بار آدرس دهی به مردم کاملا غلط است

یادداشت؛

بازگشایی مدارس، نادیده گرفتن واقعیات مسلم

حمیدرضا خدایی عضو بسیج اساتید استان اصفهان است و این بار بعنوان یک شهروند بسیجی در یادداشتی تحت عنوان بازگشایی مدارس، نادیده گرفتن واقعیات مسلم است، می نویسد: بهتر بود؛ مسئولان محترم به جای تصمیم گیری از مدتها قبل تصمیم سازی می کردند و بجای واژه اختیار حضور دانش آموزان در مدارس و بجای این که بگویند ما که نمی دانیم این ویروس چندسال می ماند و ما آموزش را نمی توانیم متوقف کنیم می گفتند ما می دانیم این ویروس چندسال می ماند پس ما آموزش نوین و فناورانه را جهت کاهش تنش و آلام خانواده های عزیر و کمک به کاهش شیوع بیماری بعنوان یک مهارت فراگیر به خانه های شما می آوریم.

شهید سلامت احمد طالبی

شهید سلامت احمد طالبی

امروز پیکر هفتمین شهید مدافع سلامت اصفهان تشییع می شود

هفتمین شهید مدافع سلامت احمد طالبی از پرسنل بیمارستان امین اصفهان و عضو صنفی جامعه پرستاری اصفهان پس از چندهفته مبارزه با کرونا، به شهادت رسید.

۸۵۱۲۰

طی تحقیقی جدید :

آزمایش ها نشان می دهد که باکتری ها می توانند سالها در فضا زنده بمانند .

یک آزمایش جدید با قرار دادن باکتری ها در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی نشان داده است که میکروارگانیسم ها می توانند سالها یا حتی دهه ها در فضا زنده بمانند.

ابوریحان بیرونی

۱۳ شهریور ماه؛ روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی

به مناسبت زحمات و تلاش های ابوریحان بیرونی، ۱۳ شهریورماه را به نام این دانشمند ایرانی نامگذاری کرده اند.

زخم

توسط محقق ایرانی کشف شد؛

کشف ارتباط سلول ها با پروتئین ها برای بهبود زخم ها

محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس به سرپرستی محقق ایرانی خود برای اولین بار چگونگی شروع روند برقراری ارتباط سلول ها با پروتئین ها را تعیین کرده اند که ممکن است بینش جدیدی در زمینه بهبود زخم، فیبروز و متاستاز سرطان ایجاد کند.

علی بهشتی

مخترعی که بسیجی شد/ واردکنندگان مواد سرطان‌زا مانع ثبت اختراع

علی بهشتی: تکنولوژی ازن موهبتی الهی است که در شرایط طبیعی زمانی که صاعقه یا رعد و برق ایجاد شده سبب تولید آن می‌شود و در شرایط مصنوعی مولکول اکسیژن هرگاه تحت تأثیر میدان الکتریکی با ولتاژ بالا قرار گیرد ابتدا به دو اتم منفی و هر کدام از اتم‌های آزاد مازاد با پیوند با مولکول اکسیژن تشکیل گاز ازن می‌دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب