آیا همزمان با انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا یک سیارک به زمین برخورد می‌کند؟

احتمال برخورد یک سیارک به زمین در روز انتخابات آمریکا هرچند بسیار اندک ولی وجود دارد. سیارک Asteroid ۲۰۱۸ VP۱ حدود ۲ نوامبر از کنار زمین عبور خواهد کرد. گزارش ها نشان میدهد در یک بازه زمانی کوتاه مدت در اوایل ماه نوامبر سال جاری میلادی چند سیارک در از نزدیکی سیاره ما رد خواهند شد.

در طول چند روز گذشته، بحث‌هایی حول برخورد یک سیارک‌ به زمین در روز 2 نوامبر 2020، روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایالات ‌متحده، وجود داشته ‌است. در حالی که این سنگ فضایی می‌تواند وارد جو ما شود، اما جای نگرانی نیست. این سیارک آنقدر کوچک است که بعید است به سطح زمین برسد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از Ifl Science، جسم موردنظر با عنوان «وی پی1 2018» شناخته می‌شود و همان‌طور که از نام آن پیداست در سال 2018 کشف شد. این جسم تقریباً 2 متر (6.5 فوت) عرض دارد و هر دو سال یک‌بار به سیاره ما نزدیک می‌شود. با توجه به این‌که سیارک بسیار کوچک است، مطالعه دقیق مدار آن و این که چقدر به سیاره‌ی ما نزدیک می‌شود، دشوار است.

احتمالی کم اما واقعی وجود دارد که یک سیارک در روز قبل از انتخابات ایالات ‌متحده با زمین برخورد کند

فاصله بین مرکز زمین و سیارک کوچک حدود ۴۲۰ هزار کیلومتر (۲۶۰ هزار مایل) تخمین زده می‌شود که فراتر از مدار ماه است و فقط یک در هر 240 (0.41 درصد) احتمال دارد که با زمین برخورد کند. سیارک  وی پی1 2018 بسیار کوچک است و تهدیدی برای زمین نیست. در حال حاضر احتمال 0.41 درصد برای ورود به جو سیاره ما دارد و حتی اگر این اتفاق بیفتد، به‌دلیل اندازه بسیار کوچک آن قبل از برخورد با زمین احتمالاً در اثر اصطکاک با جو تجزیه شده و بر فراز اقیانوس آرام خواهد سوخت. قطعات نوری ممکن است به زمین برسند.

صدها میلیون از این نوع اجسام در فضا وجود دارند، که بعید به‌نظر می‌رسد خسارتی به زمین وارد کنند. طی 15 سال گذشته، ناسا تلاش کرده است تا حد ممکن سیارک‌های خطرناک را کشف کند.

سیارک‌ها اجسام کوچکی هستند که از سنگ یا فلز یا سنگ و فلز ساخته شده‌اند. سیارک‌ها معمولاً اجسام نامنظمی هستند و بر گرد خورشید حرکت می‌کنند. میلیون‌ها سیارک در منظومه خورشیدی ما وجود دارند. بسیاری از آن‌ها میان مدار بهرام (مریخ) و مدار هرمز (مشتری) قرار گرفته‌اند و گرد خورشید می‌گردند. دسته‌ای دیگر از آن‌ها در مکان‌های دیگر منظومه خورشیدی یافت می‌شوند. به نظر می‌رسد علت اینکه اغلب آن‌ها در فاصلهٔ مریخ و مشتری دیده می‌شوند این است که احتمالاً در مدار بین این دو سیاره، سیارهٔ دیگری نیز وجود داشته‌است که به علت گرانش شدید مشتری متلاشی شده‌است و سیارک‌ها پدید آمده باشند.

انتهای پیام/

 

خبرنگار: احمدرضا آبی

زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 90506

مطالب مرتبط :
۳۳

یادداشت

گره زدن اقتصاد کشور به تحولات خارجی غلط است

اینکه این روزها به کرات می شنویم که همه منتظر نتیجه انتخابات دموکراتها و جمهوری خواهان در امریکا هستند تا اتفاقات خوبی در کشور ما بیافتد و مردم منتفع شوند امری اشتباه و غیرقابل قبول است.

حیات وحش

انسان‌ها در ۵۰ سال گذشته ۷۰ درصد از حیات وحش را نابود کرده‌اند

جمعیت حیات وحش جهانی در طول نیم قرن گذشته به میزان بی سابقه ۷۰ درصد با کاهش همراه بوده است. یک گزارش مهم و جهان شمول از تاثیرات بی اما و اگر فعالیت های انسانی بر تنوع زیستی زمین حکایت دارد. جنگل زدایی, بیابان زایی، فعالیت های صنعتی و حمل و نقل افسارگسیخته انسان ها، زندگی در اکوسیستم زمین را بیش از همیشه برای گونه های مختلف موجودات دشوار کرده است.

جنایت گروه‌های راست‌گرای افراطی سوئد و «شارلی ابدو» محکوم است/ سران کشورهای اسلامی در روابط با آمریکا و اسرائیل تجدید نظر کنند.

در بیانیه بسیج اساتید استان اصفهان آمده است؛

جنایت گروه‌های راست‌گرای افراطی سوئد و «شارلی ابدو» محکوم است/ سران کشورهای اسلامی در روابط با آمریکا و اسرائیل تجدید نظر کنند

بسیج اساتید استان اصفهان جنایت گروه‌های راست‌گرای افراطی سوئد، همچنین اقدام توهین آمیز مجله فرانسوی «شارلی ابدو» را محکوم کرده و به سران کشورهای اسلامی تاکید می‌شود لازمست در روابط خود با عاملان اصلی این حرکت یعنی آمریکا و اسرائیل تجدید نظر کنند.

کشف یک سیارک

دانش‌آموز کلاس دهمی یک سیارک شبه‌زمین کشف کرد+عکس

دو دانش آموز هندی، یک سیارک نزدیک به زمین را کشف کرده اند. اکثریت قریب به اتفاق اجسامی که می‌توانند عنوان تهدید جهانی در آینده به حساب آیند، طبقه بندی شده اند؛ اما هنوز هم موارد خطرناک بسیاری یافت می‌شود که محققان هنوز متوجه آنها نشده‌اند.

تاثیرات کرونا

تماشا کنید: تصاویر ماهواره‌ای ناسا از تاثیرات پاندمی کووید ۱۹ بر سیاره زمین

اینکه بیماری کرونا در زندگی تغییرات مثبت یا منفی داشته بر کسی پوشیده نیست، اما اینکه کدام تغییرات بیشتر بوده، هنوز به طور دقیق مشخص نشده است. نقشه تعاملی جدیدی که ناسا با همکاری با سایر آژانس های فضایی منتشر کرده به کاربران این امکان را می‌دهد تا تغییرات در فعالیت‌های اقتصادی، تغییرات آب و هوایی و کیفیت آن را بررسی کنند.

بررسی تطبیقی مکانیزم انتخابات در ایران با کشورهای مدعی دموکراسی

با بررسی نظام های انتخاباتی کشورهای یاد شده که اتفاقاً از مدعیان دموکراسی در جهان نیز به شمار می ایند نقاط قوت نظام انتخاباتی و سیاسی کشور ما بیش از پیش آشکار می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب