طبق یک تجزیه و تحلیل بین المللی؛

استروئید میزان بقای بیماران شدید کووید۱۹ را افزایش می دهد

بر طبق یک مطالعه که توسط محققان در انگلیس، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، اسپانیا و ایالات متحده انجام شده استروئیدها میزان مرگ و میر را در میان بیماران کووید۱۹ که به شدت بیمار هستند کاهش می دهد، استروئید میزان بقا را از ۶۰ به ۶۸ درصد افزایش داد، که پیشرفت قابل توجهی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از zmescience، بر طبق یک مطالعه که توسط محققان در انگلیس، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، اسپانیا و ایالات متحده انجام شده استروئیدها میزان مرگ و میر را در میان بیماران کووید19 که به شدت بیمار هستند کاهش می دهد، استروئید میزان بقا را از 60 به 68 درصد افزایش داد، که پیشرفت قابل توجهی است.

بر اساس مطالعه ای در 88 بیمارستان انگلیس، بیمارانی که با دوز ثابت هیدروکورتیزون استروئید تحت مراقبت های ویژه قرار گرفتند شانس بهبودی بیشتری داشتند. مشخص شده بود که هورمون دیگری به نام دگزامتازون باعث بهبود زمان بهبودی می شود.

این تلاش توسط پروفسور آنتونی گوردون از کالج امپریال لندن هدایت می شد، اما این یک تحقیق مهم بود که شامل چندین پزشک از بیمارستانهای سراسر این کشور بود. نتایج منتشر شده در واقع خلاصه ای از چندین آزمایش و بررسی است که توسط محققان در انگلیس، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، اسپانیا و ایالات متحده انجام شده است، که همگی پیامی ثابت دارند.

در مطالعه هیدروکورتیزون، 403 بیمار COVID-19 که به پشتیبانی تنفسی یا قلبی عروقی نیاز داشتند (مانند تهویه مکانیکی یا داروهای فشار خون) به سه گروه تقسیم شدند: یک گروه با دوز هیدروکورتیزون چهار بار در روز به مدت یک هفته تحت درمان قرار گرفتند، گروه دیگر هیدروکورتیزون دریافت نکرد و سومین گروه فقط در صورت افت فشار خون تحت درمان قرار گرفت. اگرچه این یک نمونه کوچک است، اما بیماران شامل قومیت ها و ملیت های مختلفی بودند که نتایج را قوی تر می کند.

 

در هر دو گروه هیدروکورتیزون، استروئید پیشرفت های چشمگیری ایجاد کرد. دوز ثابت هیدروکورتیزون منجر به احتمال 93٪ نتیجه بهتر (عدم زنده ماندن بیشتر و نیاز کمتر به حمایت از اندام) از عدم هیدروکورتیزون می شود. در گروهی که فقط در صورت پایین آمدن فشار خون استروئید دریافت کردند، احتمال نتیجه بهتر 80٪ بود. به طور کلی، استروئید میزان بقا را از 60 به 68 درصد افزایش داد، که پیشرفت قابل توجهی است.

محققان در بیانیه ای اعلام کردند: "این معادل حدود 68٪ بیمارترین بیماران کووید19 پس از درمان با کورتیکواستروئیدها زنده مانده اند ، در حالی که در صورت عدم وجود کورتیکواستروئیدها حدود 60٪ زنده مانده اند."

 

یک مطالعه متفاوت (آزمایش احیا)یک استروئید دیگر، دگزامتازون را بررسی کرد. از دگزامتازون به عنوان یافته اصلی مبارزه با کووید19 استقبال شد، اما نتایج منتشر شده کمیاب بوده است. این نتایج تازه منتشر شده از دگزامتازون به عنوان راهی برای بهبود میزان بهبودی و کاهش زمان بهبود پشتیبان می کند.

 در حقیقت، هنگامی که نتایج دگزامتازون برای اولین بار چند ماه پیش اعلام شد، آنقدر موفقیت آمیز ارزیابی شد که محققان مطالعه هیدروکورتیزون در یافتن شرکت کنندگان مشکل داشتند.

 

یافته ها در JAMA همراه با آزمایشات بالینی بعدی که اثبات مزایای طیف وسیعی از استروئیدها (همه بی خطر، ارزان و به راحتی در دسترس است) ، به ویژه به عنوان درمانی برای بیماران بسیار شدید، منتشر شده است.

 

نتایج مطالعه مدیون یک تلاش بین المللی است. پروفسور گوردون، از گروه جراحی و سرطان در امپریال ، اضافه کرد: "این یک تلاش بین المللی باورنکردنی بوده است. همه ما از سایر مطالعات آگاه بودیم و خوشحال بودیم که داده های خام خود را قبل از انتشار به اشتراک بگذاریم. ما فقط با همکاری می توانستیم پیشرفت های واقعی داشته باشیم و آنها را سریع انجام دهیم. "

 

این مطالعه همچنین گواهی بر میزان پیشرفت علم در طی چند ماه است - این نکته قابل توجه است که محققان قبلاً درمان های مفید را کشف کرده اند.

سازمان بهداشت جهانی "توصیه اکید" برای درمان استروئید در بیماران سخت منتخب را صادر کرده است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.zmescience.com/medicine/steroids-improve-survival-rate-of-critically-ill-covid-19-patients/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 90512

مطالب مرتبط :
دگزامتازون

دگزامتازون چگونه منجر به بهبود حال کرونایی‌ها می‌شود؟

داروی استروئیدی دگزامتازون چه تاثیری بر بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می گذارد؟ دکتر «گالیاتساتوس» میگوید: «علاوه بر این سرخوشی استروئیدی، دگزامتازون عوارض جانبی مانند، افزایش قند خون، اختلال خواب و روان پریشی نیز دارد. و بیماران کووید-۱۹ عموما یک دز ۶ میلی گرمی را در یک مقطع ده روزه، روزی یک بار مصرف می‌کنند.»

مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹  ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹ ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

محققان دانشگاه ایلینوی شیکاگو محققان در یک مطالعه بزرگ روی داروی آزیترومایسین - آنتی بیوتیکی که به عنوان یک درمان بالقوه برای کووید۱۹ استفاده می شود، گزارش کردند: آزیترومایسین به خودی خود با افزایش حوادث قلبی ارتباط ندارد. با این حال، اگر این دارو با داروهای خاص دیگری که بر عملکرد الکتریکی قلب تأثیر می گذارد مصرف شود، این ترکیب با افزایش ۴۰ درصدی حوادث قلبی از جمله غش، تپش قلب و حتی ایست قلبی در ارتباط است. "

پشم

قابلیت تغییر شکل پارچه های هوشمند

محققان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه هاروارد جان پائولسون (SEAS) ماده ای زیست سازگار ایجاد کرده اند که می تواند به صورت سه بعدی چاپ شود و از قبل با حافظه شکل برگشت پذیر برنامه ریزی شود.

الکترود برشکاری غواصی محصولی با تکنولوژی بالا و قابلیتهای منحصر بفرد در ایران تولید شد

با همت بلند یک خانواده فناور در مبارکه اصفهان،

الکترود برشکاری غواصی محصولی با تکنولوژی بالا و قابلیتهای منحصر بفرد در ایران تولید شد

محسن معتمدی سده اعلام کرد: با کمک پدر و به همراه خواهرم دست به ساخت الکترود برشکاری (نمونه ی آمریکایی) زدیم و با چندین بار آزمون و خطا و ایجاد تغییراتی هم پایه با ترکیبات اصلی الکترود را تولید کردیم، با تغییراتی بازدهی محصول را نسبت به نمونه ی امریکایی افزایش دادیم و توانستیم محصولی قابل کاربرد در زیر آب و هم در روی خشکی تولید کنیم، همین تغییرات باعث شد بتوانیم همه ی فلزات و غیر فلزات موجود در روی کره ی خاکی را با الکترود بومی سازی شده برش دهیم.

جنایت گروه‌های راست‌گرای افراطی سوئد و «شارلی ابدو» محکوم است/ سران کشورهای اسلامی در روابط با آمریکا و اسرائیل تجدید نظر کنند.

در بیانیه بسیج اساتید استان اصفهان آمده است؛

جنایت گروه‌های راست‌گرای افراطی سوئد و «شارلی ابدو» محکوم است/ سران کشورهای اسلامی در روابط با آمریکا و اسرائیل تجدید نظر کنند

بسیج اساتید استان اصفهان جنایت گروه‌های راست‌گرای افراطی سوئد، همچنین اقدام توهین آمیز مجله فرانسوی «شارلی ابدو» را محکوم کرده و به سران کشورهای اسلامی تاکید می‌شود لازمست در روابط خود با عاملان اصلی این حرکت یعنی آمریکا و اسرائیل تجدید نظر کنند.

دستیابی به دانش و تکنولوژی اتصالدهی انواع مختلف کاربیدها به زیرلایه های فلزی مختلف

توسط محققان اصفهانی؛

دستیابی به دانش و تکنولوژی اتصالدهی انواع مختلف کاربیدها به زیرلایه های فلزی مختلف

مجتبی نعل چیان مدیر فنی شرکت دقیق اتصالدهی سپاهان از دستیابی به دانش و تکنولوژی اتصالدهی انواع مختلف کاربیدها به زیرلایه های فلزی مختلف خبر داد، گفت: نمونه تولیدی با یک پنجم قیمت قابلیت رقابت با نمونه ایتالیایی دارد و بلافاصله وارد مرحله تولید صنعتی شده است.

پیکرهشتمین شهید مدافع سلامت اصفهان تشیع و خاکسپاری شد

پیکرهشتمین شهید مدافع سلامت اصفهان تشیع و خاکسپاری شد

سیدمحمود نوریان جراح مغز و اعصاب عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که در بیمارستان کاشانی مشغول خدمت به بیماران بود در اثر ابتلا به کرونا به همکاران مدافع سلامت شهیدش پیوست.

بازگشایی مدارس، این بار آدرس دهی به مردم کاملا غلط است

یادداشت؛

بازگشایی مدارس، نادیده گرفتن واقعیات مسلم

حمیدرضا خدایی عضو بسیج اساتید استان اصفهان است و این بار بعنوان یک شهروند بسیجی در یادداشتی تحت عنوان بازگشایی مدارس، نادیده گرفتن واقعیات مسلم است، می نویسد: بهتر بود؛ مسئولان محترم به جای تصمیم گیری از مدتها قبل تصمیم سازی می کردند و بجای واژه اختیار حضور دانش آموزان در مدارس و بجای این که بگویند ما که نمی دانیم این ویروس چندسال می ماند و ما آموزش را نمی توانیم متوقف کنیم می گفتند ما می دانیم این ویروس چندسال می ماند پس ما آموزش نوین و فناورانه را جهت کاهش تنش و آلام خانواده های عزیر و کمک به کاهش شیوع بیماری بعنوان یک مهارت فراگیر به خانه های شما می آوریم.

باکتری

به سرپرستی دانشمند ایرانی تحقق یافت؛

ابداع فناوری پوشیدنی برای ترمیم زخم های مزمن

محققان دانشگاه پردو ایندیانا به سرپرستی دانشمند ایرانی فناوری پوشیدنی را ابدع کردند که می تواند باکتریهای سطح زخم یا زخم دیابتی را از بین ببرد و روند بهبودی را تسریع کند.

مدرسه

علم و فناوری گزارش می دهد

تناقض گویی مسئولان خوزستان برای بازگشایی مدارس/آیا دانش آموزان قربانی تصمیمات نابخردانه می شوند؟

در حالی که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اعلام مخالفت با بازگشایی مدارس خوزستان به صورت حضوری از نیمه شهریور اعلام کرد ولی مدرکلکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در استان خوزستان همانند سایر استان ‌ها ۱۵ شهریور ماه آغاز فرآیند سال تحصیلی است و زنگ مدارس خوزستان به صدا در می آید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب