یادداشت؛

بازگشایی مدارس، نادیده گرفتن واقعیات مسلم

حمیدرضا خدایی عضو بسیج اساتید استان اصفهان است و این بار بعنوان یک شهروند بسیجی در یادداشتی تحت عنوان بازگشایی مدارس، نادیده گرفتن واقعیات مسلم است، می نویسد: بهتر بود؛ مسئولان محترم به جای تصمیم گیری از مدتها قبل تصمیم سازی می کردند و بجای واژه اختیار حضور دانش آموزان در مدارس و بجای این که بگویند ما که نمی دانیم این ویروس چندسال می ماند و ما آموزش را نمی توانیم متوقف کنیم می گفتند ما می دانیم این ویروس چندسال می ماند پس ما آموزش نوین و فناورانه را جهت کاهش تنش و آلام خانواده های عزیر و کمک به کاهش شیوع بیماری بعنوان یک مهارت فراگیر به خانه های شما می آوریم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، حمیدرضا خدایی عضو بسیج اساتید استان اصفهان است و این بار بعنوان یک شهروند بسیجی در یادداشتی می نویسد: بهتر بود؛ مسئولان محترم به جای تصمیم گیری از مدتها قبل تصمیم سازی می کردند و بجای واژه اختیار حضور دانش آموزان در مدارس وبجای این که بگویند ما که نمی دانیم این ویروس چندسال می ماند و ما آموزش را نمی توانیم متوقف کنیم می گفتند ما می دانیم این ویروس چندسال می ماند پس ما آموزش نوین و فناورانه را جهت کاهش تنش و آلام خانواده های عزیر و کمک به کاهش شیوع بیماری بعنوان یک مهارت فراگیر به خانه های شما می آوریم.

از هر منظری که به سخنان مسئولان آموزش و پرورش نگاه کنیم استیصال، دوگانگی، کج سلیقگی و عدم توجه به خواست مردم و هر آنچه که بخواهیم بنامیم به چشم می خورد، بازگشایی حضوری مدارس در مناطق قرمز و اجرای شیوه نامه های شرایط زرد آن هم به دلیل اهمیت دادن به سلامت جان دانش آموزان، اگر در تصمیم گیری های قبلی در خصوص کرونا مسیر شاید اشتباه بود این بار آدرس دهی به مردم کاملا غلط است، این بار فقط سلامت جان دانش آموزان مطرح نیست به کادر درمان که اکنون جز فراموش شدگان هستند اضافه کنید کادر آموزش و پرورش، سرویس مدارس، مشاغل وابسته به مدرسه و حتی خودمان منظور از خودمان که همان والدین فرزندانمان منظورم است و والدین والدین خودمان یعنی اگر پدربزرگ و مادربزرگی باشند که در قید حیات باشند.

کنکور  که تجلی بزرگترین مسابقه علمی کشور بود تنها در یک مدت محدود و با رعایت دقیق شیوه نامه ها انجام شد و آن هم برای ساعاتی کوتاه خدا ر اشکر که با گذشت چند هفته از آن شاید بتوانیم آن را یک نمونه موفق بنامیم. ولی آیا عقل سلیم باور می کند که تمام شیوه نامه ها در طول یکسال تحصیلی با همان شدت و حرارت اولیه توسط کادر مدارس و سرویسهای مدارس که اتفاقا اکثرا تاکسی هستند و خود دانش آموزان انجام شود.

آیا وقتی به سادگی در یک مصاحبه می گویند پنجره ها را باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد راه کارآمدی برای آذرماه و دی و بهمن با سرمای آن موقع سال محسوب می شود و آیا کلاسهای 35 دقیقه حضوری و پس از آن با صراحت اعلام کردن این که هیچ گونه زنگ تفریحی وجود ندارد با یکدیگر تناقض ندارد یعنی بعد از 35 دقیقه دانش آموز چیکار می کند؟

وقتی فناوری به کمک مدارس آمده و معلمان هم با باور به این موضوع خود را با فناوریهای روز آموزش مجازی همگام می کنند لازم نیست بجای استیصال در تصمیم گیریها جدی، همه جانبه و محکم تصمیم گیری کرد گفته می شود مشکل در دوجاست، البته تا آنجایی که من می دانم: اول این که خانواده هایی که نمی توانند شرایط خرید تلفن همراه هوشمند را داشته باشند و دوم خانواده هایی که مادر کارمند است اینجا جای خالی همراهی دولت بخوبی احساس می شود،تصور نمی کنم همراهی با خانواده های نیازمند یک گوشی هوشمند سخت تر از وام ودیعه مسکن باشد دولت هم  مانند آحاد مردم می تواند کمک مومنانه داشته باشد و رزمایش انجام دهد و از طرفی مادران کارمند را هم زیر پوشش دور کاری قرار دهد مگر این شعار از گذشته وجود نداشته که دانش آموزان آینده سازان این مملکت هستند البته با درنظرگرفتن شرایط گفته شده واکاوی خانواده هایی که می گوید فرزندانمان باید بصورت حضوری در مدرسه حاضر باشد خود می تواند یک تحقیق و بررسی علمی باشد که نتایج آن در پیشبرد آموزش مجازی مهم است.

نهایتا جنبه های گوناگون این ویروس منحوس ناشناخته مانده است براساس آمار موجود سن افراد مبتلا کاهش یافته است و این در حالی است که به دلیل مشکلات اقتصادی احتمال دریافت مغذی ها، ریز مغذیها و ویتامینها توسط بسیاری از دانش آموزان حتی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است این همان چیزی است که به آن امنیت غذایی می گوییم و در صورت نبود امنیت غذایی کاهش قدرت سامانه ایمنی بدن نیز به آن اضافه می شود و به آن هم اضافه کنیم تنشها و استرسهای ناشی از حضور فیزیکی در مدارس که آن هم می دانیم از کاهنده های سیستم ایمنی است.

بهتر بود در راستای افزایش اعتماد مردم به مسئولان؛ مسئولان محترم به جای تصمیم گیری از مدتها قبل تصمیم سازی می کردند و بجای واژه اختیار حضور دانش آموزان در مدارس که تبعات بهداشتی آن بر همگان روشن است و تبعات مدیریتی آن برای مدیران و مسئولان مدارس فراون طی یک مصاحبه بجای این که بگویند ما که نمی دانیم این ویروس چندسال می ماند و ما آموزش را نمی توانیم متوقف کنیم می گفتند ما می دانیم این ویروس چندسال می ماند پس ما آموزش نوین و فناورانه را جهت کاهش تنش و آلام خانواده های عزیر و کمک به کاهش شیوع بیماری بعنوان یک مهارت فراگیر به خانه های شما می آوریم.  

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱:۵۳

شناسه خبر: 90519

مطالب مرتبط :
استروئید میزان بقای بیماران شدید کووید۱۹ را از ۶۰ به ۶۸ درصد افزایش داد

طبق یک تجزیه و تحلیل بین المللی؛

استروئید میزان بقای بیماران شدید کووید۱۹ را افزایش می دهد

بر طبق یک مطالعه که توسط محققان در انگلیس، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، اسپانیا و ایالات متحده انجام شده استروئیدها میزان مرگ و میر را در میان بیماران کووید۱۹ که به شدت بیمار هستند کاهش می دهد، استروئید میزان بقا را از ۶۰ به ۶۸ درصد افزایش داد، که پیشرفت قابل توجهی است.

پشم

قابلیت تغییر شکل پارچه های هوشمند

محققان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه هاروارد جان پائولسون (SEAS) ماده ای زیست سازگار ایجاد کرده اند که می تواند به صورت سه بعدی چاپ شود و از قبل با حافظه شکل برگشت پذیر برنامه ریزی شود.

اقدام رذیلانه نشریه فرانسوی، نقض روشن موادی از اعلامیه حقوق بشر و میثاق بین‌المللی است

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان؛

اقدام رذیلانه نشریه فرانسوی، نقض روشن موادی از اعلامیه حقوق بشر و میثاق بین‌المللی است

بسیج اساتید ابومهدی المهندس (دانشگاه صنعتی اصفهان) ضمن محکومیت اقدام رذیلانه نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در اهانت به چهره‌ قدسی پیامبر اعظم (ص) و حمایت بالاترین مقام سیاسی این کشور از این حرکت توهین آمیز ، اعلام می دارد که این اقدام ننگین نقض آشکار حق آزادی دین، باور و عقیده و نیز نقض روشن موادی از اعلامیه حقوق بشر و میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی است.

دستیابی به دانش و تکنولوژی اتصالدهی انواع مختلف کاربیدها به زیرلایه های فلزی مختلف

توسط محققان اصفهانی؛

دستیابی به دانش و تکنولوژی اتصالدهی انواع مختلف کاربیدها به زیرلایه های فلزی مختلف

مجتبی نعل چیان مدیر فنی شرکت دقیق اتصالدهی سپاهان از دستیابی به دانش و تکنولوژی اتصالدهی انواع مختلف کاربیدها به زیرلایه های فلزی مختلف خبر داد، گفت: نمونه تولیدی با یک پنجم قیمت قابلیت رقابت با نمونه ایتالیایی دارد و بلافاصله وارد مرحله تولید صنعتی شده است.

پیکرهشتمین شهید مدافع سلامت اصفهان تشیع و خاکسپاری شد

پیکرهشتمین شهید مدافع سلامت اصفهان تشیع و خاکسپاری شد

سیدمحمود نوریان جراح مغز و اعصاب عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که در بیمارستان کاشانی مشغول خدمت به بیماران بود در اثر ابتلا به کرونا به همکاران مدافع سلامت شهیدش پیوست.

۱

معاون دانشجویی دانشگاه یزد خبر داد:

ارائه خوابگاه و غذای مناسب به دانشجویان با رعایت پروتکل های بهداشتی

معاون دانشجویی دانشگاه یزد اعلام کرد خدمات خوابگاه ها و سلف سرویس این دانشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه پیدا خواهد کرد.

​برگزاری اجرای طرح

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به بازگشایی مدارس:

منتظر استیضاح وزیر آموزش و پروش باشید /ایران فقط ولنجک نیست

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: منتظر استضاح وزیر آموزش و پروش باشید.

​اعزام یک گروه جهادی از دانش آموزان نخبه و علمی به مناطق محروم فردوس

مسئول بسیج علمی ، پژوهشی و فن آوری ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس:

​اعزام یک گروه جهادی از دانش آموزان نخبه و علمی به مناطق محروم فردوس

​شهریاری گفت: به مناسبت روز فرهنگ فردوس، یک گروه جهادی از دانش آموزان نخبه و علمی مدرسه امام حسین(ع) به مناطق محروم این شهرستان اعزام شدند.

بازگشایی مدارس

آیین بازگشایی مدارس برای بیش ا ز ۱۶۶ هزار دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد

صبح امروز آیین بازگشایی مدارس برای ۱۶۶ هزار و ۸۵۹ دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد.

باکتری

به سرپرستی دانشمند ایرانی تحقق یافت؛

ابداع فناوری پوشیدنی برای ترمیم زخم های مزمن

محققان دانشگاه پردو ایندیانا به سرپرستی دانشمند ایرانی فناوری پوشیدنی را ابدع کردند که می تواند باکتریهای سطح زخم یا زخم دیابتی را از بین ببرد و روند بهبودی را تسریع کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب