از سوی دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام شد

راه اندازی نخستین رادیولوژی متحرک دیجیتال جنوب غرب خوزستان

نخستین رادیولوژی متحرک دیجیتال در جنوب غرب استان خوزستان راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، به منظور ارائه خدمات به بیماران و شهروندان ساکن در شهرهای تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان نخستین رادیولوژی متحرک دیجیتال در جنوب غرب استان خوزستان راه اندازی شد و به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

رادیولوژی متحرک دیجیتال از سوی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان در بیمارستان شهید بهشتی این شهر جنوبی نصب و راه اندازی شد که کاربردهای زیادی در بخش های گوناگون بیمارستان از جمله اتاق عمل و بخش های بستری دارد.

نیازی به جا به جایی بیمار نیست

در همین ارتباط هوشان شریعتی معاون درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان از نصب و راه اندازی نخستین رادیولوژی متحرک دیجیتال در جنوب غرب خوزستان در بیمارستان شهید بهشتی آبادان خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به کاربردهای رادیولوژی متحرک دیجیتال خاطرنشان کرد: با استفاده از دستگاه ‌های رادیولوژی پرتابل (متحرک) دیگر نیازی به جا به جایی بیمار برای گرفتن عکس نیست.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان اضافه کرد: رادیولوژی متحرک دیجیتال در بخش‌ های مختلفی از بیمارستان مانند مراقبت ‌های ویژه، اتاق عمل و زمانی که بیمار امکان حرکت ندارد، کاربرد بالایی دارد.

شریعتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعتبار هزینه شده برای نصب و راه اندازی نخستین رادیولوژی متحرک دیجیتال در جنوب غرب خوزستان در بیمارستان شهید بهشتی آبادان عنوان کرد: ارزش ریالی این دستگاه جدید هشت میلیارد ریال است.

قابلیت تصویربرداری دیجیتال با کیفیت بالا

وی در ادامه به برخی از مزایای رادیولوژی متحرک دیجیتال اشاره کرد و در همین ارتباط توضیح داد که این دستگاه قابلیت تصویربرداری دیجیتال با کیفیت بالا از تمام اندام ‌های بدن را دارد.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان در همین ارتباط اضافه کرد: همچنین راحتی کار با آن با توجه به قابلیت چرخش تیوپ اشعه ایکس در تمامی جهات، تا حدود زیادی نیازهای منطقه جنوب غرب خوزستان را برطرف می کند.

وی حرکت موتوری دستگاه بدون نیاز به برق شهری، عدم نیاز به کلیشه و پروسه ظهور و ثبوت تاریک خانه، ارسال مستقیم تصاویر به پرینت، مجهز بودن به CD/DVD writer و سایر مزایا را از ویژگی‌ های دستگاه جدید رادیولوژی متحرک دیجیتال عنوان کرد.

شریعتی در پایان سخنان خود  بیان کرد: مزیت های عنوان شده برای دستگاه جدید رادیولوژی متحرک دیجیتال سبب شده است محدودیت‌ های دستگاه پرتابل آنالوگ در این مدل جدید وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳:۵۹

شناسه خبر: 90601

مطالب مرتبط :
وضعیت کرونا در میبد

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان:

خوزستان روزهای سختی در پیش دارد/ ماندن در خانه بهترین راه پیشگیری از کرونا

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان گفت: امکان این وجود دارد که در هفته های آینده کووید ۱۹، آنفولانزا، تنگی نفس بعد از بارش پاییزی و تنگی نفس ناشی از افزایش آلاینده های صنعتی دست به دست هم بدهند و کار را از این بدتر کنند.

عضو شورای شهر خرمشهر

فوت عضو شورای شهر خرمشهر به علت کرونا

پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان عضو شورای شهر خرمشهر دار فانی را وداع گفت.

انتصاب

مسئول جدید بسیج علمی و فناوری شهرستان خرمشهر معرفی شد

در مراسمی مسئول جدید بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان خرمشهر معرفی شد.

نماز جماعت در آبادان

همزمان با عید غدیر

مساجد آبادان پس از چند ماه بازگشایی شدند

امام جمعه آبادان از بازگشایی مساجد این شهر پس از چند ماه خبر داد.

محمودرضا شیرازی شهردار آبادان

شهردار آبادان هم کرونا گرفت

جواب آزمایش کرونای شهردار آبادان مثبت اعلام شد.

کرونا را شکست می دهیم

معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان:

آزمایش داروی ضد کرونا در آبادان موفقیت آمیز بود/ تاثیر خیره کننده بر روی ۶۰ بیمار بستری در بیمارستان

معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی آبادان از موفقیت تیم تحقیقاتی عفونی این دانشکده در درمان کرونا و توقف مرگ ناشی از این بیماری خبر داد و گفت: بررسی تاثیر یک داروی ضدویروسی بر بیماران بدحال مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌ های ویژه بیمارستان آیت ‌الله طالقانی آبادان توسط گروه عفونی دانشکده علوم پزشکی آبادان حاکی از موفقیت در درمان این بیماران و کاهش طول بستری در بیمارستان بوده است.

ییماارن قلبی کرونایی

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان:

بهبود حال بیماران کرونایی در آبادان/ تأثیر مثبت یک داروی ضد ویروس بر روی بیماران بدحال مبتلا به کووید ۱۹بستری

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان گفت: یک داروی ضدویروس در آبادان سبب بهبود حال مبتلایان به کرونا شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب