خبرگزاری علم و فناوری

تماشا کنید: ماسک LED با دهان مجازی که شادی و غم چهره را تقلید می‌کند

استفاده از ماسک موثرترین راه پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ است. این موضوعی است که همه نهادهای بهداشت و درمانی جهان بر روی آن اتفاق نظر دارند. حالا گروهی از محققان توانسته اند ماسک‌هایی تولید کنند که میتواند چهره افراد را تقلید کند؛ بخندد، عصبی باشد، عشق بورزد و ناراحت شود.

ماسک‌های ال-ای-دی زمانی که شما صحبت می‌کنید می‌تواند صحبت‌ شما را تقلید کنند و و درصورت نیاز هنگام لبخند زدن چشمک می‌زنند. باتوجه، به‌وضعیتی که جهان در آن به‌سر می‌برد، به‌نظر می‌رسد ماسک‌های صورت تبدیل به بخش جدایی ناپذیری از زندگی ما انسان‌ها تبدیل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از نیواتلس، بنابراین شاید بد نباشد که بخواهیم از استفاده کردن از آنها لذت ببریم. یک طراحی بازی حال ماسکی را به‌نام جابر اختراع کرده‌است که دارای سیستم تشخیص صدای و سنسورهای ال-ای-دی است و هنگام صحبت‌کردن افراد می‌تواند، جابه‌جایی دهان را تقلید کرده و بنا به خواست فرد، خنده و یا ایموجی را نمایش دهد.

ماسک‌هایی که چهره شما را تقلید می‌کنند

جابر ماسک که توسط تایلر گلایل طراحی شده‌است، دارای شبکه‌ای از نوارهای ال-ای-دی است که در جلوی ماسک نصب شده و بوم خالی آن می‌تواند مقدار زیادی از پیام‌های متفاوت را منتقل سازد. شما می‌توانید در این ماسک یک قلب، ایموجی‌های مختلف و کلمات ساده‌ای مثل بله یا خیر نمایش دهید. و حتی قادرید صدای بومبی را از خود تقلید نمایید.

اما شاید قابل‌توجه‌ترین ویژگی‌ این ماسک این باشد که هنگام تشخیص صدای شما دارای دهان مجازی است که تقریبا همزمان با صحبت‌کردن شما تکان می‌خورد. حداقل ویدیو‌های موجود دربارة این ماسک‌ها نشان می‌دهد واکنش این دهان مجازی بسیار سریع است و قادر به جابه‌جایی سریعی میان دهان باز و بسته می‌باشد.

این ماسک به‌مانند یک دلقک دیجیتال است و همین مسخرگی آن گویی تبدیل به امتیاز در آن شده به‌همین دلیل شاید هیچکس حاضر به این کار نباشد که این‌گونه ماسک‌ها را در زمانی که مشغول خرید در سوپر مارکت است، استفاده کند.

در خصوص کروناویروس جدید، سازمان جهانی بهداشت استفاده از ماسک ن۹۵ (N95) را تنها برای آن دسته از ارائه‌دهندگان خدمات سلامت (نظیر پزشکان و پرستاران) ضروری می‌داند که مشغول فعالیتی هستند که منجر به پخش شدن ترشحات مخاطی یک فرد مبتلا یا مشکوک به بیماری می‌شود.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸:۰۵

شناسه خبر: 90642

مطالب مرتبط :
ماسک

پژوهشگران دانشگاه فلوریدا اعلام کردند؛

ماسک و شیلدهای محافظ صورت به تنهایی نمی تواند از ابتلا و انتشار ویروس کرونا جلوگیری نمایند ! + فیلم

بر اساس یک تحقیقات جدیدی که توسط پژوهشگران دانشگاه فلوریدا آتلانتیک انجام شده، نشان می‌دهد که شیلدهای محافظ صورت و ماسک‌های فیلتردار، به تنهایی نمی تواند از افراد در مقابل بیماری کرونا محافظت نماید .

بهبودیافتگان کرونا

بهبودیافتگان کرونا تا آخر عمر این عوارض را خواهند داشت+عکس

بیماری کووید-۱۹ به خودی خود به دلیل عدم وجود درمان یا واکسن خطری بسیار جدی را برای جهانیان به شمار می‌آيد. بسیاری گمان می‌کنند چون خطر مرگ و میر در این بیماری، به نسبت سایر بیماری ها، اندکی کمتر است، پس ضرورت اهمیت قائل شدن برای آن وجود ندارد. جدا از اینکه این افراد اشتباه می‌کنند، مطالعات جدید نشان داده است بهبودیافتگان از کووید نیز تا مدت‌ها از عوارض قلبی و ریوی رنج خواهند برد.

ماسک

اینفوگرافیک: بهترین و بدترین مدل‌های ماسک بر اساس آخرین تحقیقات

استفاده از ماسک بهترین شیوه برای کنترل و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای جدید (SARS-CoV-۲) است. این نکته مهمی است که سازمان بهداشت جهانی و سایر مراکز بهداشتی نظیر CDC بر روی آن تاکید دارد. تحت چنین شرایطی، سوالی که مطرح می‌شود این است که کدام یک از انواع ماسک بهترین تاثیر را در پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ دارند؟

ویتامین دی

تاثیر ویتامین D در کاهش خطر ابتلا به کووید-۱۹ ثابت شد!

مطالعات جدید به مدارکی روشن دست یافته است که از تاثیر قابل توجه ویتامین D در کاهش خطر ابتلا به کووید-۱۹ خبر می‌دهد. با شروع همه گیری کووید-۱۹ بسیاری از محققان این گمانه زنی را مطرح می کردند که نقص ویتامین دی ریسک فکتوری جدی برای ابتلا به کرونا به شمار می‌آید. حالا شواهدی غیرقابل انکار برای این مدعا مطرح شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب