خبرگزاری علم و فناوری

ناشادی هایی که طرحِ «شاد» با خود به همراه دارد

دسترسی به تلفن هوشمند برای ۲۰ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد یزد غیرممکن است

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: ۱۵ تا ۲۰ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان از تامین گوشی هوشمند محروم هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ محمد شجاعان ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در حال حاضر ۲۵ هزار خانواده با جمعیت ۵۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند که البته  10 هزارنفر در جریان شیوع کرونا به این  تعداد افزوده شده اند.

وی تاکید کرد: همچنین تعداد ۴۰۰۰ دانش آموز یزدی تحت حمایت کمیته امداد استان بوده و همه این ها به حداقل‌های تحصیلی نیازمند هستند. امسال  هزینه تهیه گوشی های هوشمند نیز به نیازهای قبلی اضافه شده که با توجه به نوسانات بازار عملا  برای خانواده ها دست نیافتنی شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵ تا ۲۰ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان از تامین گوشی هوشمند محروم هستند که امیداوریم با کمک های مردمی و توجهی که مردم  استان یزد به امر آموزش دارند بتوانیم حداقل های ضروری دانش آموزان را  تامین بکنیم.

شجاعان ابراز داشت: کمیته امداد استان ۱۵۰۰ یتیم و ۲۵۰۰ فرزند محسنین را تحت حمایت دارد که از حمایت ۱۰ هزار نیکوکار استان برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: هم اکنون ۷۰۰ بیمار صعب العلاج برای تامین دارو و لوزام پزشکی از کمک های مردمی در قالب طرح شفا بهره مند می شوند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با بیان اینکه سال گذشته ۴۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان استان ایجاد شده گفت: در سال 99 پیش بینی شده ۶۰۰۰ فرصت شغلی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شود.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷:۲۷

شناسه خبر: 90753

مطالب مرتبط :
داده

پیش بینی عود اسکیزوفرنی با استفاده از داده های گوشی های هوشمند

محققان کرنل تک از داده های منفعل تلفن های هوشمند برای پیش بینی موثر دوره های عود در بیماران اسکیزوفرنی استفاده کردند.

۱۱

تقویت بُعد عملی، خلاقیت و فناوری دانش آموزان در باشگاه علمی پژوهشی جوان

حیدری کارشناس و مشاور باشگاه علمی پژوهشی جوان یزد گفت: با توجه به اینکه آموزش دانش‌آموزان در مدارس معمولاً تئوری است در باشگاه علمی پژوهشی به بُعد عملی، خلاقیت و فناوری پرداخته می شود.

۱

کلاس های عملی دانشگاه ها چطور برگزار می شود؟

معاون دانشجویی دانشگاه یزد از تعریف سه سناریو برای برگزاری کلاس های عملی این دانشگاه خبر داد.

'gnhk

ساخت گلدان هوشمندی که می تواند احساسات گیاهان را به شما منتقل کند !

به تازگی گلدان هوشمندی به نام "Mu Design" ساخته شده است که با توجه به سنسورهایی که در آن تعبیه شده است می تواند حالت مختلف گیاه مانند کم آبی، کم نوری و ... را تشخیص دهد و از طریق تلفن همراه و یا شکلک هایی که ایجاد می کند به کاربر منتقل نماید .

۱

رئیس دبیرخانه کانون های تفکر دانشگاه یزد:

آب را به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم

عطار رئیس دبیرخانة کانون های تفکر دانشگاه یزد تاکید کرد: هم اکنون ما آبی را که به سختی به دست می آید، به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم.

۱

اعزام پزشکان جهادگر یزدی به مناطق محروم

پزشکان جهادگر یزدی به منظور امدادرسانی به مردم کمتر برخوردار به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام شدند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب