خبرگزاری علم و فناوری

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

ستاد کرونای استان اصفهان منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد

حمیدرضا خدایی مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹)؛ با بیان این که اصل بر این است که جان آدمی عزیزترین دارای آن است، گفت: ستاد کرونا در استان اصفهان منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، حمیدرضا خدایی مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید19)؛ در پی افزایش مبتلایان به کرونا در استان اصفهان تا 40 درصد آمار کشوری، با بیان این که اصل بر این است که جان آدمی عزیزترین دارای آن است، گفت: ستاد کرونا در استان اصفهان منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد.

خدایی در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری اظهار داشت: رئیس جمهور در روز بازگشایی مدارس گفت دوگانگی سلامت و آموزش، خانه و مدرسه نادرست است، رئیس جمهور در همان جلسه گفتند برای ما مهم است که در کنار زندگی مردم و در کنار حیات جامعه، سلامت مردم و سلامت جامعه روند علم و دانش جریان داشته باشد بسیار هم خوب! اما سوال اینجاست آیا آموزش مجازی که در این شرایط کرونایی به مدد همگان از جمله والدین، آموزش و پرورش، کادر درمان و تمامی آحاد جامعه آمده است؛ موجبات حیات جامعه و جریان یافتن روند علم و دانش را فراهم کرده است، یا موجبات ممات جامعه و مهار روند علم و دانش را فراهم کرده است؟.

 

پیش بینی که مورد استفاده قرار نگیرد حیات جامعه را تهدید می کند

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان ادامه داد: پیش بینی که مورد استفاده قرار نگیرد حیات جامعه را تهدید می کند مگر جز این است که وزارتخانه بهداشت پیش بینی پاییز سختی را کرده بود مگر جز این است که وزارتخانه بهداشت پیش بینی افزایش شیوع کرونا پس از مسافرتهای اخیر را کرده بود پس چرا و با چه استدلالی حضور فیزیکی فرزندان این جامعه را در مدارس طلب می کند.

خدایی با بیان این که فرصت زیادی بود که زیرساختهای آموزش مجازی و الکترونیک به جای جای این کشور پهناور برود مگر قرار نبود بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی آخرین مرحله از بازگشاییها باشد، گفت: گاهی مدیر تصمیم می گیرد مردم هم اجرا می کنند اما هر دو می بایست حرف متخصص مربوطه را گوش می دادند و انجام می دادند؛ این دقیقا فرآیند گم شده ای است که می بایستی در تمامی بازگشایی ها مد نظر قرار می گرفت که نمی گیرد.

وی ادامه داد: وقتی متخصص وزارت بهداشت می گوید موج سوم نگوییم دریای پرتلاطمی و مواجی در راه است یعنی مدیران و مردم نباید تصمیم بگیرند، یعنی مسئولان باید نقش خود را در تسهیل آموزش برای همگان فراهم کند و مردم نیز بخشی از کمکهای همدلانه خود را به این مهم و به این سمت اختصاص دهند.

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان بیان کرد: گفته های روز گذشته مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نشان داد که روزهای خوبی در انتظار اصفهان نیست فقط دیروز بیشتر از 40 درصد مبتلایان کشوری کرونا از استان اصفهان بوده اند خبر دیگری می گوید که دانش آموزان و معلمان عزیز اصفهانی نیز درگیر این بیماری شده اند.

خدایی گفت: تا کی قرار است که وزیر بهداشت بعنوان یک متخصص بگوید شبها بخاطر گسترش بیماری چشم برهم نمی گذارم و خواهش می کنم از مردم که به مسافرت نروند و مدیر مربوطه بگوید مدارس حضوری و اختیاری است و مردم هم ترافیک جاده ها را رقم بزنند.

 

چرا ستاد کرونا در استان اصفهان تا این حد منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد

وی اظهار داشت: اصل بر این است که جان آدمی عزیزترین دارای آن است پس چرا تا این اندازه دست کم گرفته می شود چرا ستاد کرونا در استان تا این حد منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد چرا به بازگشاییها، امکان پر تجمع و سفرهای غیر ضرور واکنشی اندکی مقتدرانه تر نشان نمی دهند.

 

وقت طلا نیست وقت زندگیست به زندگی مردم توجه کنید

  مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان گفت: ستاد محترم کرونا آلودگی روزانه هوا وجود دارد مردم و حتی مسئولین دستگاههای مختلف هم بدرستی و کامل شیوه نامه های بهداشتی را انجام نمی دهند از هم اکنون وضعیت توزیع موثر آنفولانزا هم زیر سوال است می دانم که می دانید این مطالب را؛ واقعا میخواهید کی چه کاری را انجام دهید وقت طلا نیست وقت زندگیست به زندگی مردم توجه کنید.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹:۳۸

شناسه خبر: 90834

مطالب مرتبط :
کوله پشتی اسکن مغز، علوم اعصاب را وارد دنیای واقعی می کند

دستاورد یک متخصص ایرانی مغز و اعصاب دانشگاه کالیفرنیا؛

کوله پشتی اسکن مغز، علوم اعصاب را وارد دنیای واقعی می کند

دانشمندان، زهرا آقاجان متخصص ایرانی مغز و اعصاب دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، یک کوله پشتی ساخته اند که در طی زندگی روزمره فعالیت مغز را ردیابی و تحریک می کند.

مشابه‌سازی داروی فرنگی کرونا کار چندان مثبتی تلقی نمی شود

مسئول کارگروه تخصصی ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

مشابه‌سازی داروی فرنگی کرونا کار چندان مثبتی تلقی نمی شود

مسئول کارگروه تخصصی ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان، با بیان این که هر چند که یکی از راه‌های جهش در تولید دارو مشابه‌سازی داروی است که کارآزمایی‌های بالینی و عدم صدمه رساندن به جواره انسان را طی کرده است، گفت: مشابه‌سازی داروی فرنگی با آزمون و خطایی که در آنجا و اینجا در حال انجام است، اگر کار بیهوده‌ای نباشد کار چندان مثبتی ممکن است، تلقی نشود.

طی ۱۵ سال اخیر بارها درخواست احیای صنعت مرغ لاین آرین را مطرح کرده بودیم

مطالبه بسیج استادان دانشگاه صنعتی اصفهان،

طی ۱۵ سال اخیر بارها درخواست احیای صنعت مرغ لاین آرین را مطرح کرده بودیم

این روزها خبر احیای سویه لاین مرغ آرین در حالی با آب تاب منتشر می شود که گویی تازه لبه این تکنولوژی را دست یافته ایم و غافلیم از این که یک روزی مزرعه عظیم پرورش مرغ لاین آرین بود که بیش از ۸۰% جوجه ایران را تامین می کرد، بسیج استادان دانشگاه صنعتی اصفهان می گویند: حداقل در طی ۱۵ سال اخیر بارها درخواست آن را به مسئولین طراز اول کشور گوشزد کرده بودیم.

ردیاب

ابداع کوچکترین ردیاب سونوگرافی جهان

دانشمندان آلمانی موفق به ابداع کوچکترین ردیاب سونوگرافی شده اند که ریزتر از سلول خون است و امکانات جدیدی را در تصویربرداری با وضوح فوق العاده ایجاد می کند.

پاییز امسال، افزايش پتانسيل آلودگي هوا در كلان شهراصفهان و مناطق صنعتي/ تاخیر در زمان ديم كاري در مناطق غرب و جنوب غرب استان

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان خبرداد؛

پاییز امسال، افزايش پتانسيل آلودگی هوا در كلان شهراصفهان و مناطق صنعتی/ تاخیر در زمان ديم كاری در مناطق غرب و جنوب غرب استان

حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان امروز در یک نشست خبری از افزايش پتانسيل آلودگي هوا در كلان شهراصفهان و مناطق صنعتي این شهر در پاییز امسال و همچنین تاخیر دو تا سه هفته ای در زمان ديم كاري در مناطق غرب و جنوب غرب استان خبر داد.

لنز

طراحی لنز نازک و مسطح

مهندسان دانشگاه MIT و دانشگاه ماساچوست یک لنز با زاویه دید عریض طراحی کرده اند که کاملاً مسطح است. این اولین لنز تخت چشم ماهی است که تصاویر پانوراما واضح و ۱۸۰ درجه تولید می کند.

واکسن

اینفوگرافیک: مردم ‌کدام کشورها از واکسن زدن بیشتر می‌ترسند؟

ترس عمومی نسبت به تکنولوژی های جدید همواره وجود داشته است. محققان بسیاری در سراسر جهان در تیم های تحقیقاتی مختلف در تلاشند تا هرچه سریعتر به محصول کارآمدی تحت عنوان واکسن کووید=۱۹ دست پیدا کنند. اما پیش از چالش مهمتر این است که بخشی از مردم به دلیل اطلاعات رسانی نادرست درک درستی از واکسن دارند. همچنین تئوری های توطئه ای نیز مدت هاست در این رابطه به گوش می رسد.

مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹  ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹ ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

محققان دانشگاه ایلینوی شیکاگو محققان در یک مطالعه بزرگ روی داروی آزیترومایسین - آنتی بیوتیکی که به عنوان یک درمان بالقوه برای کووید۱۹ استفاده می شود، گزارش کردند: آزیترومایسین به خودی خود با افزایش حوادث قلبی ارتباط ندارد. با این حال، اگر این دارو با داروهای خاص دیگری که بر عملکرد الکتریکی قلب تأثیر می گذارد مصرف شود، این ترکیب با افزایش ۴۰ درصدی حوادث قلبی از جمله غش، تپش قلب و حتی ایست قلبی در ارتباط است. "

وقتی نورون های حساس به زمان

محققان دانشگاه اوزاکا ژاپن و دانشگاه کالیفرنیا کشف کردند؛

وقتی نورون های حساس به زمان "خسته" می شوند، برداشت ما از زمان متمایل می شود

محققان دانشگاه اوزاکا ژاپن و دانشگاه کالیفرنیا در برکلی در یک مطالعه با اسکن مغز ۱۸ داوطلب سالم برای بررسی این که چگونه مغز درک زمان را ایجاد می کند، نشان دادند: وقتی نورون های حساس به زمان "خسته" می شوند، برداشت ما از زمان متمایل می شود.

چهارمین پزشک مدافع سلامت اصفهان «پیشگام رشته قلب» آسمانی شد

شهید مدافع سلامت سیدحسن ابن شهیدی

چهارمین پزشک مدافع سلامت اصفهان «پیشگام رشته قلب» آسمانی شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از آسمانی شدن چهارمین پزشک اصفهانی « سیدحسن ابن شهیدی از پیشگامان رشته قلب» خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب