مطالعه‌ای در چین نشان داد:

آیا استفاده از عینک می‌تواند خطر ابتلا به COVID-۱۹ را کاهش دهد؟

مطالعه‌ای در چین نشان داد که نسبت بیماران COVID-۱۹ که از عینک استفاده می‌کنند کمتر از افرادی است که از عینک استفاده نمی‌کنند. یک پزشک دانشگاه پکینگ معتقد است معالجه بیماران، بدون محافظ چشم امکان انتقال این بیماری را بیشتر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ چشم نقش مهمی در گسترش و پیشگیری از شیوع کورونا ویروس می‌‌تواندداشته باشد.

مطالعه‌ای در چین نشان داد که نسبت بیماران COVID-19 که از عینک استفاده می‌کنند کمتر از افرادی است که از عینک استفاده نمی‌کنند. یک پزشک دانشگاه پکینگ معتقد است معالجه بیماران، بدون محافظ چشم امکان انتقال این بیماری را بیشتر می‌کند.

در همین راستا، برای کاهش خطر مواجهه و ابتلا به کرونا ویروس، از دست زدن به چشم، بینی یا دهان خود با دست‌های آلوده خودداری کنید. همچنین سازمان بهداشت جهانی (WHO)، نیز برای افرادی که مدت زمان طولانی مجبورند در نزدیکی بیماران کرونایی باشند، استفاده از عینک محافظ را توصیه می‌کند.

تحقیقات اولیه دریکی از بیمارستان‌های استان هوبئی چین که بر روی 276 بیمار انجام شد نشان می‌دهد افرادی که از عینک استفاده می‌کنند ممکن است کمتر در معرض خطر ابتلا به COVID-19 باشند.

تحقیقات نشان می‌دهد که اگر عموم مردم از محافظت از چشم استفاده کنند ممکن است تا حدودی از شما دربرابر COVID-19 محافظت کند.

دکتر لیزا ماراگاکیس، یک دانشیار پزشکی و اپیدمیولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز، که در این مطالعه مشارکت نداشته است هشدار می‌دهد که هنوز زود است که توصیه شود هر کس برای محافظت در برابر COVID-19 علاوه بر استفاده از ماسک صورت، در ملاقات عمومی، از عینک یا محافظ صورت استفاده کند وباید در این زمینه مطالعات بیشتری صورت گیرد.

محافظت از چشم

اگرچه توصیه می‌شود که کارکنان بیمارستان‌ها در مراقبت‌های بهداشتی برای کاهش خطر ابتلا به COVID-19 از محافظ صورت یا عینک همراه با ماسک صورت استفاده کنند، اما به طور کلی دستورالعمل‌های بهداشت عمومی استفاده از محافظت از چشم را برای عموم توصیه نمی‌کنند.

 آنها بیشتر اهمیت ماسک، فاصله فیزیکی و شستن دست را تأکید می‌کنند و از CDC محافظ صورت را به عنوان جایگزین ماسک صورت توصیه نمی‌کنند.

این مطالعه جدید در روز چهارشنبه (16 سپتامبر) در مجله JAMA Ophthalmology، منتشر شد.

منبع: livescience.com

 

انتهای پیام/

 

خبرنگار:حسینی مفرد

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳:۳۹

شناسه خبر: 90840

مطالب مرتبط :
داروی «هیدروکسی کلروکین» تاثیرات مخربی بر ضربان قلب ندارد

یافته مجله انجمن قلب اروپا؛

داروی «هیدروکسی کلروکین» تاثیرات مخربی بر ضربان قلب ندارد

مقاله‌ای که مدعی شده بود که نتیجه این تحقیق نشان داده که هیدروکسی کلروکین هیچ فایده‌ای برای بیماران کووید۱۹ نداشته و حتی خطر بروز عوارضی چون آریتمی ضربان قلب و مرگ را بالا می‌برد، اکنون صحت آن زیر سوال رفته، و محققان پی بردند که درمان کوتاه مدت هیدروکسی کلروکین با ریتم ضربان قلب در بیماران مبتلا به COVID-۱۹ ارتباطی ندارد.

عینک و کرونا

آیا استفاده از عینک از شما در برابر ویروس کرونا محافظت می کند؟

محققان در چین دریافتند که به نظر می رسد افرادی که از عینک استفاده می کنند کمتر در معرض ابتلا به COVID-۱۹ قرار دارند

گذشت زمان باعث بهبودی آسیب قلبی و ریوی بیماران COVID-۱۹ می‌شود

در کنگره بین المللی انجمن تنفسی اروپا؛

گذشت زمان باعث بهبودی آسیب قلبی و ریوی بیماران COVID-۱۹ می‌شود

طبق اولین پیگیری احتمالی بیماران آلوده به ویروس کرونا، در کنگره بین المللی انجمن تنفسی اروپا محققان دریافتند ویروس COVID-۱۹ می‌تواند به مدت طولانی باعث آسیب ریوی و قلبی در مبتلایان به این ویروس شود، اما این روند با گذشت زمان بهبود می‌یابد.

udk;

این عینک با تبدیل شدن به دستبند هیچگاه گم نمی شود!

یکی از مشکلات افرادی که از عینک استفاده می کنند جا ماندن و یا گم کردن عینکشان می باشد ؛ برای رفع این مشکل ، یک مخترع خوش ذوق به تازگی نوعی عینک ساخته است که بعد از استفاده می توان آن را بر روی مچ خود به عنوان دستبند قرار داد و مانع گم شدنش شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب