خبرگزاری علم و فناوری

علم و فناوری گزارش می دهد؛

از دستگاه ضدعفونی کننده ، تست و تشخیص بیماری های واگیردار در ایلام رونمایی شد

با حضور مسئولان استانی از " دستگاه ضدعفونی کننده ، تست و تشخیص بیماری های واگیر دار از جمله ویروس کووید ۱۹ " رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس ، نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی دفاع مقدس در ایلام برپا شد .

در آین آئین علمی و فرهنگی ، ضمن تاکید مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس  بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان و نوجوانان ،  غرفه های علمی ، فرهنگی ، پزشکی و مشاوره ای  با حضور مسئولان استانی بازگشایی شد .

رونمایی از اختراع دستگاه ضدعفونی کننده ، تست و تشخیص بیماری های واگیر دار از جمله ویروس کووید ۱۹

رونمایی ازاختراع جدید احسان شاکری با عنوان" دستگاه ضدعفونی کننده ، تست و تشخیص بیماری های واگیر دار از جمله ویروس کووید ۱۹ " از دیگر برنامه های این محفل علمی فرهنگی بود که با حضور استاندار ، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان و جمعی از مسئولان استانی صورت گرفت .

شاکری در حاشیه این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان در خصوص کارکردهای این دستگاه عنوان کرد : گیت ساخته شده علاوه بر ضدعفونی کردن فرد و اجسام همراه ، قادر به نشان دادن میزان تب و اکسیژن خون فرد نیز خواهد بود .

وی با بیان اینکه ، وسایل و سنسور های پیشرفته ای در این دستگاه تعبیه شده است عنوان کرد : این دستگاه به نحوی عمل خواهد کرد ، که علاوه بر صورت و دست ها ، کف پای فرد را نیز ضدعفونی کرده و فرد  می تواند با  ماسک و دستکش استریل شده که در مخزن مخصوص جاسازی شده است از دستگاه خارج شود .

حمایت سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری ایلام از نخبگان

محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام نیز در خصوص این دستگاه به خبرنگار ما گفت : گیت ضدعفونی کننده و تست افراد جهت عاری شدن از انواع ویروسهای واگیردار با حمایت مالی این سازمان ، تولید و ساخته شده است .

وی افزود : سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام همواره حامی و همراه نخبگان استان بوده و آمادگی خود را برای حمایت از طرح های مختلف از جمله اختراعات حوزه سلامت و مبارزه با بیماری ها ابراز می دارد.

گفتنی است این نمایشگاه تا پایان هفته دفاع مقدس  پذیرای علاقمندان خواهد بود .

   

 

انتهای پیام /ن

 

زمان انتشار: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 90927

مطالب مرتبط :
ب

زنگ خطر کم آبی در کشور

دکتر سید قدرت اله حسینی اظهار کرد : آمارها گویای این مهم است که کشور ما در وضعیت بحران شدید آب قرار دارد و این خود عاملی است تا تنش‌های اجتماعی ناشی از بحران آب روز به روز بر نقاط مختلف کشور در ابعاد و اشکال مختلف بروز یابد ، چرا که وضعیت بحرانی کشور فقط شامل اعداد و ارقام نیست و جامعه به خوبی متوجه این بحران شده است.

مشابه‌سازی داروی فرنگی کرونا کار چندان مثبتی تلقی نمی شود

مسئول کارگروه تخصصی ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

مشابه‌سازی داروی فرنگی کرونا کار چندان مثبتی تلقی نمی شود

مسئول کارگروه تخصصی ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان، با بیان این که هر چند که یکی از راه‌های جهش در تولید دارو مشابه‌سازی داروی است که کارآزمایی‌های بالینی و عدم صدمه رساندن به جواره انسان را طی کرده است، گفت: مشابه‌سازی داروی فرنگی با آزمون و خطایی که در آنجا و اینجا در حال انجام است، اگر کار بیهوده‌ای نباشد کار چندان مثبتی ممکن است، تلقی نشود.

ا

مراسم رونمایی از اختراعات بسیجیان ایلامی در عرصه مبارزه با کرونا به روایت تصویر

از اختراعات بسیجیان استان ایلام در عرصه مبارزه با کرونا رونمایی شد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب