خبرگزاری علم و فناوری

اصلاح الگوی مصرف برق تکلیف بسیج استان است

جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار گفت: وقتی که می دانیم با اصلاح الگوی مصرف برق و صرفه جویی منابع به توسعه کشور کمک خواهد شد این تبدیل به یک تکلیف در مجموعه بسیج استان می شود.

حاتمی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس  در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سال ۵۷ در زمان پیروزی انقلاب ، سه شعار اصلی  استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی محور حرکت مردم بود. لیکن شاه بیت حرکت و خواسته اصلی مردم رنجیده از استکبار در طول تاریخ  استقلال بود. یک قرن مرزهای کشور ما را همسایگان تعیین می کردند و مردم رنجدیده و زیر سلطه بیگانگان به شدت خواهان استقلال بودند.


 وی با اشاره به این مطلب که استقلال مولفه های مختلفی دارد و تک بعدی نیست اضافه کرد:اگر امروز می خواهیم مستقل باشیم باید در مولفه های مختلف تواتمند شویم.  وگرنه حرف از استقلال زدن گزافه گویی است.ما باید در حوزه های نظامی و انتظامی اقتصادی اجتماعی و فرهنگی قوی شده و درست عمل کنیم. در طی  ۴۲ سالی که از پیروزی شکوهمند انقلاب  اسلامی می گذرد، ما دستاوردهای چشمگیر و  بیشماری در حوزه های  نظامی، امنیتی و دفاعی  داشتیم. همچنین در  حوزه نیرو، برق و گاز که مورد استفاده عموم مردم در تمامی نقاط  کشور می باشد نیز دستاوردهای مطلوبی داریم. اما آنچه که زیبنده جامعه اسلامی ما نیست. میزان مصرف انرژی است.

 


جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار یادآورشد: امروز میزان مصرف کشور چه در بعد خانگی، چه دربعد میزان  شدت مصرف  انرژی، در مقایسه  با نمونه های الگوی مصرف دنیا  فاصله بسیار عمیقی دارد. که جای تلنگر و تامل است. 


حاتمی با ذکر این نکته که با اصلاح  فرهنگ نحوه مصرف به هدف قوی بودن و توانمندی در مولفه های مختلف  و استقلال خواهیم رسید. گفت:  مجموعه بسیج کشور خدمت رسان انقلاب و نظام اسلامی در حوزه های مختلف  است. بسیجیان  در ایام جنگ با لباس خاکی عازم میدان جنگ شدند. و با رشادت جنگیدند. اکنون در ایام امنیت و صلح بسیجیان لباس خدمت برتن کردند. و خدمتگزار تمامی اقشار جامعه اند.


وی اضافه کرد:  در همین راستا وقتی که می دانیم  بااصلاح الگوی مصرف برق و صرفه جویی منابع به توسعه کشور در حوزه های مختلف کمک خواهد شد. این تبدبل به تکلیف در مجموعه بسیج می شود.


دکتر حاتمی با اشاره به این مطلب که مجموعه بسیح استان خراسان شمالی به محوریت بسیج جامعه زنان نقش بسیار مهمی در فرآیند اصلاح الگوی مصرف برق دارد اضافه کرد: قطعا جعت دستیابی به فرهنگ الگوی مصرف صحیح ما نیاز به ممارست و تمرین بسیارداریم.  چرا که به باور جامعه شناسان تغییر یک فرهنگ ۳۰ سال به طول می انجامد. بنابراین برای اصلاح الگوی فرهنگ ما نباید انتظاراثربخشی سریع را داشته باشیم. باید تکرار کنیم. آموزش دهیم و ناامید نشویم.


وی تصریح کرد: شنیدن این مطلب که بخشی از اقشار  جامعه برق رایگان می گیرند. در شرائط تورمی امروز  بسیار امیدوار کننده است.

جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار با بیان این پیشنهاد که در اولین جلسه ویدئو کنفرانسی با حضور مجموعه برق استان و فرمانده های حوزه بسیج جامعه زنان استان  نکات لازم جهت الگوی صحیح مصرف برق تشریح شود، گفت:  اینها سفیران آموزش ما در پایگاه های بسیج زنان خواهند شد تا شاهد اثربخشی مطلوب در الگوی مصرف خانوارهای استان خراسان شمالی  باشیم.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶:۲۵

شناسه خبر: 90969

مطالب مرتبط :
تفاهم نامه

انعقاد تفاهم نامه همکاری بسیج با شرکت برق در جهت کاهش مصرف انرژی

جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار از انعقاد تفاهم‌نامه با اداره برق استان در جهت اصلاح الگوی مصرف انرژی خبر داد.گفت: در همین راستا سازمان های بسیج اقشار و بسیج جامعه زنان که با کلیه زنان بسیجی خراسان شمالی ارتباط دارند یک تفاهم نامه ای را با اداره شرکت توزیع برق خراسان شمالی منعقد کردن که به واسطه این تفاهم نامه ما موارد آموزشی بتوانیم به زنان و بانوان بسیجی خودمان آموزش بدهیم که به واسطه این اموزش نتیجه کاهش و اصلاح مصرف انرژی باشد.

حاتمی

عمق استراتژیک ما فراتر از مرزهاست/تغییر چهره استعمار در دنیا

جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشارگفت:در چهل سال گذشته در مولفه نظامی و امنیتی قدرت ایجاد کردیم و و عمق استراتژیک ما فراتر از مرزهاست و در حوزه تجهیزات و تسهیلات نظامی به نقاط ارزشمندی رسیدیم.

حاتمی

جهش تولید در خراسان شمالی محقق شد:

ساخت و تولید دستگاه رب ساز خانگی در اوج تحریم و مشکلات اقتصادی

جوانان خراسان شمالی در سال جهش تولید با نوآوری و شکوفایی علمی در اوج تحریم ها دستگاه رب ساز خانگی درست کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب