خبرگزاری علم و فناوری

مصاحبه لایو درمان سرطان

مصاحبه لایو درمان سرطان

مصاحبه شونده: خانم دکتر سِویل بهنود، انکولوژیست ژنومیک و ایمونولوژیست تومور

 1. برای شروع خودتان را معرفی کنید
 2. برای شروع صحبت سرطان را تعریف کنید
 3. عمده مردم «شیمی درمانی» را تنها راه درمان سرطان می‌دانند، آیا این طرز فکر صحیح است؟ چه درمان‌های دیگری به جز شیمی درمانی وجود دارد؟
 4. ما وقت نداریم برای تمام این روشها صحبت کنیم پس فقط روی تخصص خود شما تمرکز می‌کنیم. آیا انکولوژی ژنومیک و ایمنولوژی تومور دو تخصص جدا از هم هستند یا یکی هستند؟ مختصرا معرفی کنید
 5. واژه ایمنولوژی برای افراد مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان واژه‌ای آشنا است. ایمنولوژی برای بیمار سرطانی چه کاری انجام می‌دهد؟ آیا تمام سرطان‌ها نیاز به ایمنولوژی دارند؟ در چه مرحله‌ای باید به ایمنولوژیست مراجعه کرد؟
 6. آیا ژنومیک یک روش درمانی است یا صرفا یک دانش مورد استفاده در درمان است؟ آیا فقط برای درمان سرطان استفاده می‌شود یا برای سایر بیماری‌ها هم قابل استفاده است؟
 7. طب فردمحور را معرفی بفرمایید. در دنیا و ایران چند سال قدمت دارد؟ آیا فقط برای درمان سرطان است یا بیماری‌های دیگر هم قابل استفاده است؟
 8. چه گروهی از بیماران سرطانی به پزشکی فردمحور نیاز پیدا می‌کنند؟ چه مراکزی در ایران این نوع درمان را ارائه می‌کنند؟
 9. معمولا بیمارها و خانواده‌هایشان وقتی از درمان بیمارشان ناامید می‌شوند می‌خواهند او را به خارج از کشور ببرند، چند درصد از بیماران واقعا نیاز به اعزام به خارج از کشور دارند؟ چه مرجعی صلاحیت دارد نیاز به اعزام به خارج را تشخیص بدهد؟
 10. از بحث درمان خارج شویم و به بحث پیش‌گیری وارد شویم. آیا سرطان قابل پیشگیری هست؟
 11. در فضای رسانه‌ای مواردی مثل کم شدن تحرک به دلیل زندگی ماشینی، غذاهای فراوری شده(سوسیس و کالباس و کنسرو و..)، نمک و ادویه زیاد، خوراکی‌های تراریخته، آلودگی هوا، امواج الکترونیکی مثل امواج مخابراتی، معروف‌ترین متهمان افزایش آمار سرطان هستند. آیا واقعا این موارد باعث بالا رفتن احتمال ابتلا به سرطان می‌شوند؟
 12. ما می‌توانیم ورزش کنیم، خوراکمان را کنترل کنیم، خوردنی‌های سرطانزا نخوریم، ولی مواردی مثل امواج مخابراتی دست ما نیستند! نمی‌توانیم از زندگیمان حذفش کنیم! به همین دلیل ظاهرا از تأثیر سرطانزایی امواج مخابراتی هیچ راه فراری نداریم. امواج الکترومغناطیس چطور عامل سرطان می‌شوند؟
 13. در خبرها شنیدیم بیش از 230 دانشمند از 40 کشور جهان با عنوان «سازمان جهانی دانشمندان محقق در زمینه آثار سوء امواج الکترومغناطیسی» با انتشار بیانیه‌ای نسبت به عوارض انسانی و زیست محیطی اینترنت نسل پنج اعلام نگرانی کردند. آیا اسم این گروه و این بیانیه را شنیده‌اید؟ امواج اینترنت نسل پنج چه تفاوتی با نسل‌های قبلی دارد؟
 14. بپردازیم به موضوع روز دنیا: کرونا؛ بیماران سرطانی یکی از اقشار ضعیف در برابر این ویروس هستند. کرونا چه تأثیری بر وضعیت درمان بیماران کرونایی گذاشته؟
 15. بیماران سرطانی و کادر درمانی بخش سرطان در برابر کرونا چه مراقبت‌های خاصی (بیشتر از سایر اقشار جامعه) را باید رعایت کنند؟
 16. اگر موضوعی هست که ما از قلم انداختیم بیان بفرمایید (بازماندگان سرطان)

زمان انتشار: سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵:۳۳

شناسه خبر: 90975

مطالب مرتبط :
حمله قلبی

بیماریهای قلبی عروق و سرطانها و تومورها دو عامل اصلی مرگ و میر میانسالان در قیروکارزین

کمیته بررسی علل مرگ افراد ۳۰ تا ۷۰ سال، با حضور رئیس، معاون بهداشتی وکارشناسان شبکه برگزارگردید.

سم زنبور عسل سلولهای سرطانی پستان را که تهاجمی و مقاوم هستند از بین می برد

محققان موسسه پزشکی هری پرکینز استرالیا گزارش کردند؛

زهر زنبور عسل سلولهای سرطانی پستان را که تهاجمی و مقاوم هستند از بین می برد

محققان موسسه تحقیقات پزشکی هری پرکینز استرالیا گزارش کردند که زهر زنبورهای عسل به سرعت سلول های سرطانی پستان را از بین می برد. اثبات شد ترکیبی که در زهر زنبور عسل وجود دارد ۱۰۰٪ سخت ترین سلولهای سرطانی پستان را در کمتر از ۶۰ دقیقه از بین می برد، زهر در کاهش رشد تومور حتی در تهاجمی ترین و سخت ترین نوع سرطان پستان نیز موثر است. علاوه بر این، ترکیبات موجود در زهر موفقیت شیمی درمانی را افزایش می دهد.

واکسن سرطان

امیدواری‌ها نسبت به تولید «واکسنی برای همه سرطان‌ها» قوت گرفت

این واکسن توسعه داده شده، با فعال کردن سلول‌های ایمنی بدن برای مشخص کردن اصل سرطان به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و این سیستم را ترغیب می‌کند که تعداد بیشتری سلول ایمنی بسازد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب