خبرگزاری علم و فناوری

معاون مهندسی شرکت توزیع برق خبر داد:

تامین برق دو روستای هرمزگان با انرژی خورشیدی

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: دو روستای هرمودر بالا و هرمودر پایین از توابع شهرستان بندرعباس با استفاده از انرژی خورشیدی تامین برق شدند.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ مهندس نیما امیرشکاری در یک گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: برای تامین برق  روستاها از پنل های فتوولتائیک 2500 واتی استفاده شده که در نوع خود برای نخسین بار در کشور از این میزان توان برای تامین برق مناطق روستایی استفاده شده است. به گفته وی، معمولا در سایر نقاط کشور از سیستم های یکهزار وات برای تامین برق روستایی استفاده می شود اما برای نخستین بار در کشور و در استان هرمزگان از سیستم های 2500 وات استفاده شد.

امیرشکاری در رابطه با جزئیات اجرای این طرح گفت: روستای هرمودر بالا 9 خانوار و هرمودر پایین 5 خانوار دارد که برای تامین برق این روستاها 10 میلیارد ریال هزینه شده است. وی اظهار داشت: استفاده از برق خورشیدی برای تامین برق روستاهای صعب العبور که از شبکه سراسری فاصله دارند از چند سال قبل در برنامه های شرکت توزیع برق هرمزگان قرار گرفته که استفاده از این تکنولوژی نقش بسزایی در سرعت بخشیدن به اجرای برق رسانی به مناطق صعب العبور داشته است.

معاون مهندسی شرکت توزیع برق هرمزگان با اشاره به مزایای استفاده از سیستم های فتوولتائیک برای تامین برق مناطق روستایی افزود: برای توزیع برق از شبکه سراسری نیاز به احداث شبکه گسترده می باشد که باتوجه به مسافت طولانی برخی روستاهای استان باعث اتلاف در توزیع انرژی می شود. استفاده از پنل های خورشیدی علاوه بر کاهش هزینه احداث و توسعه شبکه باعث صرفه جویی در نگهداری از تاسیسات برق رسانی می شود. ضمن اینکه انرژی های خورشیدی قابلیت اطمینان شبکه را نیز افزایش می دهد.سیستم ذخیره سازی انرژی در باطری پنل های خورشیدی نیز می تواند برای شب و روزهای بارانی که نور خورشید در دسترس نیست، برق مورد نیاز مشترکین را تامین کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱:۰۴

شناسه خبر: 91057

مطالب مرتبط :
۶

مدیرعامل فولاد هرمزگان:

هرمزگان قطب دوم فولاد کشور خواهد شد

مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و همتی استاندار استان هرمزگان برگزار شد تاکید کرد با توسعه هاي انجام شده و در دست انجام ، استان هرمزگان به قطب دوم فولاد کشور تبديل خواهد شد .‎

ب

در گفتگو با کوثر گیلک کارشناس مامایی بررسی شد

زایمان فیزیولوژیک و مزایای آن

غریزه مادری و حس مادر شدن یکی از شگفتانه های طبیعت است که این شگفتی را فقط بانوان در طول حیات خود درک می کنند. عشق مادر به فرزند را نیز می توان از محکم ترین و عاطفی ترین پیوند های عاطفی قلمداد کرد، عشقی پاک و الهی که گاه تا پای فداکاری و بذل جان هم پیش می رود. در این رهگذر بی هیچ تردید لحظات شیرین بارداری و تجربه حس مادر شدن از شیرین ترین لحظات یک زن است که تا پایان عمر از یاد نخواهد برد. با همه این اوصاف تجربه مادرانگی طبیعتاً با دشواری هایی همراه است و یکی از این دشواری ها در کنار سختی های دوران بارداری، فرآیند مرحله زایمان و به دنیا آوردن کودک است.

محققان دانشگاه لینشوپینگ (Linkoping) سوئد، مولکولی تولید کرده‌اند که انرژی حاصل از نور خورشید را جذب می‌کند و آن را در پیوندهای شیمیایی ذخیره می‌کند. یک استفاده طولانی مدت از مولکول، جذب انرژی خورشیدی به طور کارآمدو ذخیره آن برای مصرف بعدی است.

محققان دانشگاه لینشوپینگ (Linkoping) سوئد:

مولکولی جدید، برای ذخیره کارآمد انرژی خورشیدی در پیوندهای شیمیایی

محققان دانشگاه لینشوپینگ (Linkoping) سوئد، مولکولی تولید کرده‌اند که انرژی حاصل از نور خورشید را جذب می‌کند و آن را در پیوندهای شیمیایی ذخیره می‌کند. یک استفاده طولانی مدت از مولکول، جذب انرژی خورشیدی به طور کارآمدو ذخیره آن برای مصرف بعدی است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب