یادداشت

زنگ خطر کرونا برای بار سوم

در حالی که نه ماه کشور درگیر شیوع وبحران بیماری کروناست اما وزیر بهداشت عاجزانه از کم کاستی های تعمدانه در حوزه بهداشت و درمان می گوید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان؛ از طرفی بسیاری از مدافعان سلامت در مراکز درمانی کشور هنوز معوقات خودرا دریافت نکرده اند و از طرفی کمبود نیروی انسانی متخصص دراین مراکز کادر فعلی را مجبور به ماندن در شیفت های طولانی با شرایط بسیار پرخطر نموده است.
اما خبرهایی تاسف بار می رسد که یکی از نمایندگان مجلس از ورود 20 هزار قرص برای درمان و کنترل کرونا به صورت پنهانی خبرداده که همه این قرص خرج مقامات کشور شده است و یک میلیارد دلار برداشت از صندوق توسعه ملی که به نام بهداشت و درمان مجوزش از رهبری صادر شده هنوز به این حوزه اختصاص نیافته است اینها در حالی است که زنگ خطر کرونا برای بار سوم در کشور همزمان با فصل پاییز نواخته شده و همگیری این بیماری مهلک توام با انفولانزا می تواند تبعات جانی و مالی بسیاری برای شهروندان و دولتمردان داشته باشد. 
در روزهای آتی با سرد شدن هوا در بسیاری از نقاط کشور شاهد بروز بیماری های فصلی و آلودگی های کرونایی در بحران کمبود تخت های بیمارستانی و آی سی یو و داروهای تخصصی هستیم اما گویی دولتمردان متوجه این مسئله مهم نبوده ویا خودرا به نادانی و خاموشی زده اند. 
باید گفت وظیفه تامین جان و سلامت مردم در تمامی جوامع به عهده دولت بوده و این دولتها هستند که باید دارو و ملزومات درمانی را برای مردم خود تامین نمایند اما در کشور ما وضع به گونه دیگری رقم خورده و هر روز شاهد افزایش آمار بیماران کرونایی و مرگ و میر افراد در هجوم سرد بی مهری و کمبودهایی که گره اش فقط و فقط به دستان دولت و دولتمردان است اما بازهم سکوتی تلخ جان مردم بینوارا نشانه گرفته و رفته رفته می رود تا بحران و سیل عظیمی از بیماری وبیماران و مرگ و میرها کشور را فراگیرد. 
دراین مورد خاصو حیاتی لازم است که دولت و شخص رییس جمهور شخصا تصمیم قاطع و چاره سازی گرفته و با اختصاص و تزریق اعتبارات لازم به حوزه بهداشت و درمان کشور  باردیگر بارقه امید را در دل مردم زنده کند این که هر روز شاهد افزایش امارهای مرگ و میر مردم سرزمین مان باشیم هنر نیست ،اینکه نور امید را در دلها خاموش کنیم و جان و مال مردم را ب سخره بگیریم اوج بی تدبیری و ناکارامدی است اما هنوز هم امیدواریم که دولتمردان در این ماه های پایانی دولت به خود آمده و هیات دولت را با خاطره ای خوش ترک نمایند و از خود خاطره تلخ بجا نگزارند چرا که مردم دیگر تحمل مرگ و میر تعمدانه عزیزانشان را نداشته و نمی توانند کوتاهی وسکوت را تحمل کنند . امید است که رییس جمهور دستور تزریق بودجه لازم به حوزه بهداشت و درمان کشور را هرچه زودتر صادر نماید.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴:۱۱

شناسه خبر: 91061

مطالب مرتبط :
۱۲

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری هرمزگان هشدار داد

طغیان کرونا در چهار شهرستان هرمزگان/ پیشنهاد ادامه تعطیلی‌ها

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری هرمزگان گفت: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان، چهار شهرستان میناب، بندرلنگه، پارسیان و بندرعباس افزایش بیش از حد شمار مبتلایان و بستری بیماران کرونایی دارند.

عکس

اجازه ندهیم شبهات ما را از قطار انقلاب پیاده کند

سردار علی استادحسینی جانشین قرارگاه جهادسازندگی و محرومیت‌زدایی (قرب کوثر) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی همانند قطاری در حال حرکت است و باید بکوشیم تا شبهات ما را از این قطار پیاده نکند، این انقلاب و نظام بی صاحب نیست و مردم ما محکم پای آرمان ها ایستاده اند.

ذ

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور:

توزیع ۳ هزار و ۶۰۰ تن کوره اوره تا پایان سال/ کشاورزان نگران تامین کودهای شیمیایی نباشند

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور با بیان اینکه کشاورزان عزیز هیچ نگرانی در خصوص تامین کودهای شیمیایی اعم ازته، فسفاته و پتاسه نداشته باشند، گفت:۳ هزار و ۶۰۰ تن کوره اوره تا پایان سال در کشور در حال توزیع می باشد.

۶

مدیرعامل فولاد هرمزگان:

هرمزگان قطب دوم فولاد کشور خواهد شد

مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و همتی استاندار استان هرمزگان برگزار شد تاکید کرد با توسعه هاي انجام شده و در دست انجام ، استان هرمزگان به قطب دوم فولاد کشور تبديل خواهد شد .‎

دکتر نصیری

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد؛

راه حل ۵ گانه اقتصاددانان تحت عنوان تکریم ،تبدیل ، تجمیع ، تسهیل ، و تمهیل جهت مدیریت بحران کرونا

دانشیار بخش مهندسی بیوسیستم دانشگاه شیرازاضافه کرد : در بحث تبدیل منابع منجمد دولت به منابع نقدی گرچه یکی از راهکارها استفاده دولت از منابع صندوق سرمایه گذاری است اما طبیعتا دولت دارای هایی دارد که به صورت نقدی در نیامده است و در این شرایط می شود روی این قضیه فکر کرد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب