سه سایت روستایی تلفن همراه در استان فارس به بهره برداری رسید

​مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از افتتاح سه سایت ارتباطی روستایی در استان فارس با تامین اعتبار از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با بیان اینکه افتتاح این سایت ها در راستای کاهش شکاف دیجیتالی و تحقق عدالت اجتماعی در مناطق روستایی صورت گرفته است، محل احداث این سایت ها را روستای دشتک از توابع شهرستان مرودشت، روستای چاهو از توابع شهرستان مهر و روستای دهویه از توابع شهرستان استهبان ذکر کرد.


وی افزود: با افتتاح این سایت ها، دسترسی بیش از 850 خانوار روستایی بالغ بر دو هزار و 791 نفر به خدمات نسل دوم و سوم تلفن همراه فراهم شده است و سایت های فوق از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت و توسط اپراتور همراه اول اجرا شده است.


سهرابی تصریح کرد: با افتتاحات صورت گرفته روستای دشتک تحت پوشش نسل سوم تلفن همراه و روستاهای چاهو و دهویه تحت پوشش نسل دوم تلفن همراه قرار گرفتند و در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک باحمایت مدیرکل دفتر هماهنگي امور استانها و مجری طرح خدمات عمومی اجباری وزارت که با تخصیص اعتبار زمینه اجرای پروژه های فوق را فراهم نمودند و همچنین همکاران زحمتکش شرکت ارتباطات سیار پس از  تامین و نصب تجهیزات جدید در این سایت ها، آنها را به نسل های بالاتر ارتقا دهیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴:۱۱

شناسه خبر: 91106

مطالب مرتبط :
۰

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در گفتگو با علم و فناوری:

فراخوان ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان فارس

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از اعطای یک بسته تسهیلاتی به میزان ۱۰۰ میلیارد ریال براي استان فارس در راستای حمایت از کسب و کارها و توسعه اکوسیستم فناوری اطلاعات خبر داد.

مهرداد سهرابی مدیرکل

میانگین بالای شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات فارس در کشور

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: استان فارس رتبه نهم کشور در زمینه شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات را دارا می باشد.

سهرابی

جهش فارس در دریافت مجوز افتا

در سال جهش تولید، برای ایجاد کار و یا ثبات شغلی، نیاز به هموار کردن مسیرهای سخت و گرفتن مجوزهاست و فارس توانست پس از پایتخت در گرفتن مجوز فعالیت افتا گام بلندی در این خصوص بردارد.

کریدور فناوری اطلاعات

تلاش‌ها برای صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات در فارس

در نشست کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی شیراز پیرامون صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات در فارس اعضا به بحث و گفتگو پرداختند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب