خبرگزاری علم و فناوری

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت:

تولید عسل درشمال غرب گیلان ۱۵ درصد افزایش یافت

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت: زنبورداران این شهرستان بیش از ۱۵ درصد بیشتر از سال گذشته عسل تولید کردند.

مسعود رزاقی روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت : سال گذشته زنبورداران مناطق مختلف پره سر و رضوانشهر بیش از ۴۸۰ تن عسل مرغوب تولید و روانه بازار مصرف کردند و امسال بدلیل شرایط مطلوب و مساعدت جوی،  میزان تولید از رشد حدود ۱۵ درصدی برخوردار می باشد.

 وی افزود: رضوانشهر در زمینه نگهداری، پرورش و تولید زنبور و عسل، از مناطق شاخص استان و کشور می باشد و این شهرستان با دارا بودن ۲۲ هزار و ۸۰۰ کلنی کندوی عسل، سالانه حدود ۵۰۰ تن عسل مرغوب تولید و روانه بازارهای مصرف می کند.

 رزاقی با بیان این مطلب که ۴۰۰ نفر در سطح مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر به حرفه زنبورداری و تولید عسل مشغول می باشند افزود: علاوه بر تولید عسل، سالانه مقادیر زیادی گرده گل، ژل رویال و زهر زنبور عسل نیز برای شرکت های دارویی با قیمت بسیار خوبی در بازار مصرف  و سود آوری بیشتر از عسل نیز در این شهرستان تولید می شود.

وی با اشاره به اقلیم منطقه و وجود تنوع گیاهی و گونه های جنگلی در سطح این شهرستان گفت: هم اکنون روی آوری زنبورداران منطقه به تولید گرده گل، ژل و زهر زنبور می باشد و بدلیل تقاضای زیاد در بازار مصرف و وجود بسیاری از درختان مثمر و جنگلی در سطح رضوانشهر و پره سر، این امر هم از سوی تولید کنندگان و هم مصرف کنندگان، مورد استقبال واقع شده است.

رزاقی یادآور شد: در ۶ ماهه نخست سالجاری، حدود ۶۰۰ تن گوشت قرمز و ۲ هزار تن سفید شامل مرغ و ماهی در این شهرستان تولید شد.

 مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر افزود: دامداران زحمتکش ما در سطح مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر نیز بیش از ۸۰ تن پنیر، ۱۳۰ تن پشم گوسفندی و ۱۰ تن کره و سایر فراورده های دامی را تولید کردند.

 رزاقی با اشاره به تولیدات فراورده های دامی در این شهرستان گفت: جمع آوری شیر در ۶ ماهه نخست امسال در این شهرستان بیش از ۱۵۰۰ تن می باشد که روانه بازار مصرف شده است.

وی خاطرنشان کرد : رضوانشهر با دارا بودن ۳ مرکز جمع آوری شیر با ظرفیت روزانه بطور متوسط ۱۳ تن، سالانه بیش از ۳ هزارتن شیر تولید و روانه بازار های مصرف می کند.

 وی با اشاره به فعالیت تعاونی های دامداران در سطح این مناطق، بیان کرد: تعداد ۳ تعاونی در خصوص توزیع نهاده های دامی در این شهرستان فعال هستند که عبارتند از تعاونی های دامداران، گاومیش داران و تعاونی عشایری که در خدمت امور مربوط به دامداران عزیز هستند.

 وی افزود: رضوانشهر و پره سر دارای ۶۰۰ واحد دامی سنگین، کوچک و بزرگ می باشد و جمعیت دامی در این شهرستان بیش از ۲۰ هزار رأس شامل گاو دو رگ، گاو بومی و اصیل، حدود ۵ هزار رأس گاومیش و  ۱۵۰۰ رأس تک سمی شامل اسب، قاطر، اسب خزر است.

 مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر خاطرنشان کرد: برای افزایش درآمد و اصلاح نژاد دام، تعداد ۵ واحد تلقیح مصنوعی نیز در این شهرستان فعال هستند.

 رزاقی در ادامه با اشاره به ظرفیت شهرستان در زمینه تولید گوشت سفید نیز گفت: رضوانشهر و پره سر دارای ۱۷۰ واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت تولید سالیانه حدود ۳ هزار و ۵۰۰تن گوشت سفید می باشد که بخشی از نیاز بازار مصرف کشور را تأمین می کنند.

 وی همچنین گفت: ۳ واحد مرغ مادر گوشتی با ظرفیت ۹۰ هزار قطعه مرغ مادر و تولید بیش از ۵ میلیون تخم نطفه دار و بالغ بر ۳ میلیون جوجه گوشتی در سال در این مناطق فعال هستند.

 مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر  با اشاره به جوجه کشی صنعتی نیز گفت: ۱ واحد جوجه کشی صنعتی به ظرفیت ۱ میلیون در هر دوره در روستای آقاجان محله رضوانشهر فعال می باشد.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ بخش به نام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.  

زمان انتشار: سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳:۲۷

شناسه خبر: 91109

مطالب مرتبط :
۱۲۳

افزایش مراجعه‌ها برای خرید عسل به واسطه شیوع کرونا

عنایت عابدی یکی از کارآفرین‌های موفق استان و کشور گفت: کرونا نه‌تنها در عرصه تولید عسل و مشتقات آن تاثیر منفی نداشت، بلکه استقبال بیشتر شده است.

لبنیات سنتی

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

ابتکار تولید کننده مازندران برای کاهش هزینه تولید محصولات لبنی

یک تولید کننده محصول لبنی برای کاهش هزینه‌های تولید طرح ایجاد کارگاه در واحدهای تولید شیر را عملیاتی کرده است.

تولید ۴۴ هزار تن ماهی گرمابی در گیلان

مدیرکل شیلات گیلان گفت :

ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت آبزی‌پروری؛ ۴۴ هزارتن ماهی گرمابی امسال در گیلان تولید می‌شود

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ۴۴ هزار تن ماهی گرمابی امسال در گیلان برداشت شود گفت: استفاده از فناوری‌های نوین موجب ارتقاء آبزی‌پروری گیلان می‌شود.

تولید کود شیمیایی

مدیر تعاون روستایی استان گیلان گفت:

توزیع بیش از ۲۹ هزار تن انواع کودهای شیمیایی/ رشد ۴۴ درصدی در تولید و توزیع بذر گواهی شده بین کشاورزان گیلانی/

مدیر تعاون روستایی استان گیلان عملکرد شبکه تعاونی های روستایی، کشاورزی و تولید روستایی نهاده های کشاورزی استان طی ۶ ماه اول سال ۹۹ را تشریح کرد.

تولید

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

راه توسعه‌ای که مدیر یک مجموعه تولیدی برنامه ریزی کرده است/ الگو برداری از خارج مدل سازی در کشور

الگو برداری تولید از خارج کشور و مدل سازی در داخل شیوه‌ای است که مدیر یک مجموعه تولیدی آن را در برنامه کاری خویش قرار داده و در زمره تولید کنندگان موفق قرار دارد.

سم زنبور عسل سلولهای سرطانی پستان را که تهاجمی و مقاوم هستند از بین می برد

محققان موسسه پزشکی هری پرکینز استرالیا گزارش کردند؛

زهر زنبور عسل سلولهای سرطانی پستان را که تهاجمی و مقاوم هستند از بین می برد

محققان موسسه تحقیقات پزشکی هری پرکینز استرالیا گزارش کردند که زهر زنبورهای عسل به سرعت سلول های سرطانی پستان را از بین می برد. اثبات شد ترکیبی که در زهر زنبور عسل وجود دارد ۱۰۰٪ سخت ترین سلولهای سرطانی پستان را در کمتر از ۶۰ دقیقه از بین می برد، زهر در کاهش رشد تومور حتی در تهاجمی ترین و سخت ترین نوع سرطان پستان نیز موثر است. علاوه بر این، ترکیبات موجود در زهر موفقیت شیمی درمانی را افزایش می دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب