خبرگزاری علم و فناوری

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری:

تشکیل ۱۹ هسته مسئله محور در سطح استان / حمایت از طرح های پژوهشی دانشجویان

صلاحی با اشاره به راه اندازی مرکز تحقیقاتی شهید نور بخش در دانشگاه بیرجند گفت: یکی از برنامه های معاونت علم و فن آوری بسیج دانشجویی استان حمایت های مادی و معنوی از کلیه طرح های پژوهشی دانشجویان است.

ابوذر صلاحی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی با اشاره به عملکرد بسیج دانشجویی اظهارکرد: این سازمان فعالیتش براساس رویکر جدید که مسئله محور است می باشد و برپنج تکلیف اساسی که مسئله یابی، کشف پاسخ مسئله، گفتمان سازی، گفتمان سازی و اقدام عملی میدانی تعریف کرده است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: این سازمان در دو ماموریت اول یعنی مسئله یابی و کشف پاسخ مسئله بر عهده معاونت پژوهشی و فن آوری این سازمان است.

حمایت از دانشجویان توانمند در مقاطع تحصیلی

صلاحی بیان داشت: در واقع معاونت پژوهشی و فن آوری ظرفیت ها و توانمندی دانشجویان در مقاطع تحصیلی بخصوص تحصیلات تکمیلی را به سمت شناسایی وکشف پاسخ مسئله و معضلات کشور را از طریق مراکز تحقیقاتی و هسته های مسئله محور هدایت می کند.

وی ادامه داد: از اهداف دیگر معاونت پژوهشی و فن آوری بسیج دانشجویی تقویت بنیه علمی،  مهارتی دانشجویان،ترویج، تبلیغ و توجه به علم  به عنوان گفتمان غالب در جامعه را می توان نام برد.

راه اندازی مرکز تحقیقاتی شهید نور بخش در دانشگاه بیرجند

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به ورود و نقش آفرینی جوانان در عرصه علمی کشور مدیریت وپژوهش و فن آوری این سازمان، راه اندازی مرکز تحقیقاتی شهید نور بخش در دانشگاه بیرجند را در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: تشکیل هسته های مسئله محور در هر دانشکده به صورتی که این تشکل از جمعی از دانشجویان سطوح مختلف بسیج دانشجویی که حول مسئله آن مشخص از مسائل کشور با رویکرد و نظرات مطالبه گرانه یا اقدام میدانی به دنبال کشف و یا پاسخ کاربردی وبستر سازی حل مسئله توسط مسئولین یا ورود میدانی می باشد.

تشکیل 19 هسته مسئله محور در سطح استان

صلاحی با بیان اینکه هم اکنون موفق به تشکیل 19 هسته مسئله محور در سطح استان شدیم، افزود: یکی از برنامه های معاونت علم و فن آوری بسیج دانشجویی استان حمایت مادی و معنوی از کلیه طرح های پژوهشی دانشجویان است.

حمایت مادی و معنوی از طرح های پژوهشی دانشجویان

وی ادامه داد: در حال حاضر فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی، رفع موانع تولید را داریم که از طرح های برگزیده شده مبلغ 50الی 300میلیون ریال حمایت مالی از این طرح ها خواهدشد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان جنوبی افزود: برگزاری جشنواره ها، دوره های آموزشی و کارگاه های آموزشی به منظور تقویت بنیه علمی دانشجویان و ... از دیگر برنامه های بسیج دانشجویی است.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸:۳۹

شناسه خبر: 91138

مطالب مرتبط :
۰۲۵۶

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان؛

بخشیان : استان سمنان رتبه دوم کشور با ۱۳۸هسته مسئله محور

۰۲۵

بمناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی به فرمان امام راحل؛

سمنان|دومین جشنواره نهضت جوانان مسأله محور

جشنواره نجم (نهضت جوانان مسئله محور) امسال برای دومین سال متوالی بنا به رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت مجازی همزمان با حضور نواحی بسیج دانشجویی سراسر کشور برگزار گردید.

طراحی و ساخت بخاری، کولر و یخچال خورشیدی / نخبگان در جامعه مورد حمایت مسئولان نیستند

نخبه بشرویه ای:

طراحی و ساخت بخاری، کولر و یخچال خورشیدی / نخبگان در جامعه مورد حمایت مسئولان نیستند

چوپانی از طراحی و ساخت بخاری، کولر و یخچال خورشیدی خبر داد و گفت: خراسان جنوبی معدن طلایی بسیار بزرگ از علوم است

ساخت قریب‌الوقوع نخستین سمعک تولید داخل در گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت:

ساخت قریب‌الوقوع نخستین سمعک تولید داخل در گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان با ابراز امیدواری از رفع مشکل سمعک در استان گیلان گفت: تمامی سمعک‌های موجود در کشور وارداتی می‌باشد ولی یک شرکت دانش‌بنیان در استان گیلان در تلاش است با استفاده از مهندسی معکوس نخستین سمعک تولید داخل را در این استان ساخته و به‌زودی به بهره‌برداری برساند.

​حمایت بسیج دانش آموزی از تولید، فن آوری ومخترعین دانش آموزان

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی خبرداد:

​حمایت بسیج دانش آموزی از تولید، فن آوری ومخترعین دانش آموزان

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی با بیان اینکه این سازمان از تولید وفن آوری ومخترعین دانش آموزان حمایت می کند، اظهارداشت: این حمایت با هدف شناسایی دانش آموزان خلاق، مبتکر، نخبه ومعرفی آنها به سازمان بسیج علمی، فن آوری و پژوهشی است.

​فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی برای رفع موانع جهش تولید

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان جنوبی خبر داد:

​فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی با هدف رفع موانع در جهش تولید

​مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: برگزاری فراخوان طرح های پژوهشی با هدف رفع موانع در جهش تولید برگزار می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب