از زبان رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان مطرح شد؛

سمنان| آغاز تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر

دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:تزریق واکسن آنفلوآنزا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی این استان برای گروه‌‎‌های پرخطر آغاز شد.

به گــزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛نوید دانایی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در نشست ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا که ظهرروز گذشته در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان برگزار گردید اظهارداشت: گروه های پرخطر شامل کادرهای بهداشت و درمان، خانم های باردار و مبتلایان به بیماری‌های خاص می‌شود.

وی بیان داشت: تزریق واکسن آنفلوآنزا بر اساس برنامه‌ زمان‌بندی شده و به ترتیب برای سه گروه  افراد پرخطر، افراد بالای ۶۵ سال سن و افراد شاغل در بخش‌های پرخطر مانند کارشناسان دامپزشکی و در مرحله سوم توزیع عمومی با قیمت آزاد برای متقاضیان انجام می‌شود.

وی همچنین درباره وضعیت شیوع کرونا در استان سمنان گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون ۲۶۲ نفر در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بر اثر این بیماری فوت کردند.

وی ادامه داد: سمنان، مهدیشهر، گرمسار، آرادان، سرخه و دامغان مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشت درمانی استان سمنان هستند.

وی بیان کرد: تاکنون چهار هزار و ۷۳۲ بیمار مبتلا به کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان شناسایی شدند که از این تعداد یک هزار و ۸۱۱ نفر با تشخیص کرونا بستری و ۲ هزار و ۹۲۱ نفر سرپایی شناسایی شدند.

دانایی تاکید داشت: رعایت نکات بهداشتی مانند استفاده از ماسک، دستکش، پرهیز از ترددهای غیرضروری در مناطق شلوغ و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور کنترل شیوع کرونا همچنان مورد توجه شهروندان باشد.

وی اظهارداشت : نسبت فوتی به ابتلای کرونا به نسبت جمعیت در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان کمتر از ۶ درصد و در حدود ۵.۴ درصد است.

وی یادآور شد: در زمان اوج شیوع کرونا گاهی تعداد افراد بستری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان به ۱۴۸ نفر هم می‌رسید ولی اکنون ۱۴۰ نفر بستری هستند.

دانایی اضافه کرد: از سه روز گذشته شیوع کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان روند روبه کاهش را نشان می‌دهد و اگر شهروندان رعایت نکات بهداشتی را جدی نگیرند ممکن است شمار مبتلایان به کرونا افزایش یابد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بر نظارت بر رعایت نکات بهداشتی در مراکز عرضه تاکید و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی نظارت بر رعایت نکات بهداشتی از سوی اصناف را افزایش دهند.

انتهای متن/ص

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴:۳۵

شناسه خبر: 91147

مطالب مرتبط :
۷۸۸۷

با توجه به اعمال محدودیت های جدید در استان ها مطرح شد؛

سمنان| هشدار جدی رئیس علوم پزشکی استان به مردم/خیز جدید کرونا در راه است

دانایی تاکید داشت:با وجود آنکه روند صعودی ابتلای به ویروس کرونا کمی کندتر شده است؛ اما روند ابتلا همچنان ادامه دارد.

۰۸۷

با هدف ایجاد درمان موثر برای عوارض مفصلی انجام شد؛

تحقیقات برای بازسازی مفاصل آسیب دیده به روش نوین

ناراحتی شدید ناشی از درد در ناحیه مفصل ها از جمله شایع ترین عارضه هایی که افراد در سنین مختلف به آن دچــــار می شوند.

۰۹۹۵

با طرح موضوع انرژی های پاک برگزار گردید؛

سمنان| نشست مشتـرک معاونت جهاد علمی و فناوری با دیوان محاسبات استان سمنان

با شکل گیری گفتمان پیرامون موضوع انرژی و جایگاه استان در این حوزه ،نشست مشترک میان معاونت جهاد علم و فناوری و دیوان محاسبات استان سمنان برگزار شد.

واکسن کرونا

معاون دانشگاه علوم پزشکی جهرم:

اولویت تزریق واكسن آنفلوانزا در جهرم گروه های پر خطر هستند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه اولویت تزریق واکسن آنفلوانزا گروه های پرخطر هستند، گفت: شهروندان برای دريافت واكسن آنفلوانزا به درمانگاه های سطح شهر مراجعه نکنند.

مبتلایان به کرونا

موج سوم کرونا در راه قیروکارزین / رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در توزیع ارزاق تنظیم بازار عامل شیوع بیماری کرونا

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیروکارزین گفت: خطر بیماری کرونا همچنان در شهرستان و کشور وجود دارد و زمانی می توان گفت که این خبر از بین رفته که عامل خطر آن یعنی ویروس کووید ۱۹ از بین برود یا راه مقابله با آن یافت شود.

ویتامین

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تأثیر مصرف ویتامین D بر روی بیماری کرونا / ۸۰ درصد مردم ایران دچار کمبود ویتامین D هستند

تحقیقات دانشگاه لیورپول و مؤسسه «مطالعات طول عمر و پیری» در ایرلند نشان می دهد مصرف ویتامین D می‌تواند به کاهش عوارض جدی در بیماران کرونایی تأثیر بسزایی داشته باشد .

شیوع آنفولانزا در گرمخانه های تهران

شیوع آنفولانزا در گرمخانه های تهران

سرپرست سازمان رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران از شیوع آنفولانزا در گرمخانه های  پایتخت ابراز نگرانی کرد

تولید کننده ماسک

گفتگو خبرگزاری علم و فناوری با تولید کننده ماسک در زاهدان/

تولید ماسک n۹۵ در استان سیستان و بلوچستان / به دنبال رشد اقتصادی و جلوگیری از شیوع کرونا در استان هستم

علی آذرسا، جوان نخبه زاهدانی می باشد که توانسته در زمان شیوع بیماری کرونا اقدام به تولید ماسک و گان و توزیع آن بین مردم و کادر درمانی در سطح استان سیستان و بلوچستان کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب