خبرگزاری علم و فناوری

موج سوم کرونا در راه قیروکارزین / رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در توزیع ارزاق تنظیم بازار عامل شیوع بیماری کرونا

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیروکارزین گفت: خطر بیماری کرونا همچنان در شهرستان و کشور وجود دارد و زمانی می توان گفت که این خبر از بین رفته که عامل خطر آن یعنی ویروس کووید ۱۹ از بین برود یا راه مقابله با آن یافت شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قیروکارزین، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در کمیته بهداشت، سلامت و امنیت غذا بیان کرد : احتمال بروز موج سوم کووید۱۹ در شهرستان قیرکارزین را هشدار داد.

 

خیراله چمن گفت: خطر بیماری کرونا همچنان در شهرستان و کشور وجود دارد و زمانی می توان گفت که این خبر از بین رفته که عامل خطر آن یعنی ویروس کووید ۱۹ از بین برود یا راه مقابله با آن یافت شود.

 

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین عنوان کرد: موج سوم بیماری کرونا با فرارسیدن فصل پاییز و زمستان در راه است و ما باید همیشه آماده و مسلح باشیم.

 

وی ادامه داد: بهداشت یک مقوله اجتماعی است و تنها بخشی از آن توسط مجموعه بهداشت و درمان قابل اجراست و قسمت اعظم آن با مشارکت مردم و سایر ارگان ها امکان پذیر است.

 

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اظهار کرد: در راه کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا، آموزش های بسیاری به مردم ارائه شده، غربالگری کووید۱۹ در سه نوبت انجام شده و افرادی که بیمار بوده اند پیگیری‌های لازم برای بهبود آنها صورت پذیرفته است.

 

خیراله چمن در ادامه خاطرنشان کرد: با این هدف می بایست جلوی تجمعات مردم گرفته شود و از برگزاری مراسم عروسی و عزا جلوگیری نمود.

 

معاون بهداشتی همچنین از نحوه توزیع ارزاق تنظیم بازار گلایه کرد و صف های شلوغ و بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی را به عنوان یک عامل بسیار خطرناک در شیوع بیماری کرونا برشمرد.

 

خبرنگار: محمد خاکسار

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91164

مطالب مرتبط :
نئاندرتالهای باستانی در کووید۱۹ شدید دست دارند

متخصصان تکامل ژنوم انسانی در دانشگاه اوکیناوا؛

نئاندرتالهای باستانی در کووید۱۹ شدید دست دارند

متخصصان واحد تکاملی ژنوم انسانی در دانشگاه فارغ التحصیلان علوم و فناوری اوکیناوا،بر طبق یک بررسی گزارش کردند: مدتها پیش، در جنوب اروپا، انسانهای مدرن و نئاندرتالها حداقل یک برخورد داشتند که منجر به فرزندانی شد. اما هیچ کس احتمالاً پیش بینی نمی کند که این برخورد ۶۰ هزار سال بعد و در طی همه گیری ویروس کرونا بر جهان ما چنین تأثیر دلخراشی نیاز برای تهویه مکانیکی سه برابر بیشتر و مرگ و میر بیشتر داشته باشد.

مجموعه قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر عبور کرد

مجموعه قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر عبور کرد

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۲۶ هزار  و ۱۶۹ نفر رسید

۲۲۵

از زبان رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان مطرح شد؛

سمنان| آغاز تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر

دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:تزریق واکسن آنفلوآنزا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی این استان برای گروه‌‎‌های پرخطر آغاز شد.

۰

برگزاری مانور روز جهانی بهداشت محیط در شهرستان قیروکارزین

در روز جهانی بهداشت محیط مانور عملیاتی گروه کارشناسان بهداشت محیط در شهرستان قیروکارزین برگزار گردید.

۰

برگزاری مانور روز جهانی بهداشت محیط در شهرستان قیروکارزین

در روز جهانی بهداشت محیط مانور عملیاتی گروه کارشناسان بهداشت محیط در شهرستان قیروکارزین برگزار گردید.

تقوی

طرح درمانی دانش آموز مازندرانی برای کرونا روی میز متولیان امر سلامت/ ارتباط مگس میوه با درمان کرونا

دانش ‌آموز مازندرانی با ارائه طرحی به شباهت‌های ژنتیکی انسان و مگس اشاره کرد و گفت: با بررسی مقالات متعددی به طرحی رسیدم که ارتباط مشخصی بین درمان کرونا و مگس میوه وجود دارد.

مدارس

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آیا حضور دانش آموزان در مدارس روند همه گیری موج سوم کرونا را تسریع می بخشد ؟

روز گذشته در حالی مدارس کار خود را با حضور دانش آموزان آغاز کردند که بسیاری از کارشناسان، بازگشایی مدارس در شرایط کنونی را تصمیمی اشتباه می دانند و معتقدند شروع کلاس ها ممکن است شیوه موج سوم کرونا را در کشور تسریع ببخشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب