توصیف یک مدیرمدرسه از شرایط کرونایی بازگشایی

سوادیان نیا بازگشایی مدارس در این شرایط را متفاوت تر از سال های قبل بیان نمود و رعایت نکات بهداشتی را بیش از قبل حائز اهمیت دانست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مرودشت، ویروس منحوس کرونا همچنان درحال تاخت و تاز است و اثرات منفی در ابعاد و جبنه های مختلف زندگی انسان ها داشته که یکی از آن ها آموزش و پرورش و مدارس می باشد.

 

 خانم سوادیان نیا یکی از مدیران مدرسه تمدن سازان در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری شهرستان مرودشت بیان کرد :دبستان تربیت محور تمدن سازان با حمایت و نظارت موسسه راهیان کوثر و با همکاری جوانان دغدغه مند، متعهد، انقلابی و آموزش دیده بر اساس مطالبه جدی مقام معظم رهبری از دستگاه آموزش و پرورش و اهتمام ویژه ایشان به امر تعلیم و تربیت و همچنین در راستای پیشبرد سند تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت از سال تحصیلی 98_99 در شهرستان مرودشت با انجام مصاحبه از دانش آموزان متقاضی شروع به فعالیت نموده است.

سوادیان نیا بازگشایی مدارس در این شرایط را متفاوت تر از سال های قبل بیان نمود و رعایت نکات بهداشتی را بیش از قبل حائز اهمیت دانست.

وی بیان داشت : اموری که باید مورد توجه قرار گیرد دستورالعمل هایی است که وزارت بهداشت نسبت به آنها تاکید دارد یعنی استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شستن مرتب دست ها، عدم حضور کادر مدرسه یا دانش آموزان در صورت داشتن علائم بیماری، ضدعفونی کردن فضای مدرسه و سرویس های بهداشتی، استفاده از وسایل شخصی، به همراه داشتن مواد ضدعفونی،رعایت نکات لازم هنگام عطسه و اهتمام ویژه نسبت به تغذیه و تقویت سیستم ایمنی بدن.

سوادیان نیا در ادامه نکاتی که باید کادر مدرسه در جهت مقابله با کرونا آن را انجام دهند را چنین بیان نمود: ضدعفونی فضای مدرسه قبل از بازگشایی، ضدعفونی وسایل بازی هر روز قبل از ورود دانش آموزان، ممانعت از ورود دانش آموزان و معلمان بدون ماسک، کاهش روزها و ساعات حضور دانش آموزان در مدرسه، درنظر گرفتن دو روش آموزش حضوری و غیر حضوری، استفاده از وبینار اختصاصی جهت آموزش غیر حضوری، اختصاص فضای ایمن به هر دانش آموز در کلاس، حضور یکی از کادر درمان و آموزش نکات لازم در جهت رعایت بهداشت به اولیا و دانش آموزان.

وی در ادامه مشکلات و چالش های که کرونا بوجود آورده را چنین توصیف کرد: کرونا بر کیفیت آموزش تاثیر گزار بوده و توقف یادگیری یا کاهش کیفیت آن را به دنبال داشته است، خصوصا نسبت به دانش آموزان پایه اول که در امر آموزش این گروه ارتباط چهره به چهره و حضور در کلاس بسیار موثر است و همینطور دانش آموزانی که به لحاظ درسی در سطح پایین تری قرار دارند و نیاز است که آموزگار فیزیکی در کنار آنها باشد، بر یادگیری این افراد تاثیر منفی زیادی گذاشته است.

سوادیان نیا در ادامه بیان داشت: کلاس ها به دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار میشود که کلاس در شیوه حضوری سه روز در هفته و از ساعت 8 الی 11 برگزار و در شیوه غیر حضوری سه روز در هفته و دو ساعت رفع اشکال حضوری برگزار میشود.

وی در پایان گفت: البته دانش آموزانی که بیماری خاص دارند و والدین آنها تمایل به آموزش حضوری دارند، در ساعت های مجزا به صورت انفرادی در مدرسه حضور پیدا خواهند کرد.

 

گفتگو از مصطفی کشاورز

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91201

مطالب مرتبط :
۰

توصیه‌های یک کارآفرین جوان به هم‌نسل‌های خود

کارآفرین جوان مرودشتی گفت: توصيه اي كه بنده به دوستان خود دارم، داشتن تلاش و پشتكار روز افزون در هر زمينه كاري مي باشد. داشتن روحيه بالا و شكست ناپذير می تواند رمز موفقیت هر انسانی در هر کسب و کار باشد.

نئاندرتالهای باستانی در کووید۱۹ شدید دست دارند

متخصصان تکامل ژنوم انسانی در دانشگاه اوکیناوا؛

نئاندرتالهای باستانی در کووید۱۹ شدید دست دارند

متخصصان واحد تکاملی ژنوم انسانی در دانشگاه فارغ التحصیلان علوم و فناوری اوکیناوا،بر طبق یک بررسی گزارش کردند: مدتها پیش، در جنوب اروپا، انسانهای مدرن و نئاندرتالها حداقل یک برخورد داشتند که منجر به فرزندانی شد. اما هیچ کس احتمالاً پیش بینی نمی کند که این برخورد ۶۰ هزار سال بعد و در طی همه گیری ویروس کرونا بر جهان ما چنین تأثیر دلخراشی نیاز برای تهویه مکانیکی سه برابر بیشتر و مرگ و میر بیشتر داشته باشد.

نبرد عکسها در بازگشایی مدارس

نبرد عکسها در بازگشایی مدارس

نبرد عکسها در بازگشایی مدارس

۰

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

خسارت ۶۰ درصدی باد به محصولات کشاورزان/ کشاورزان سیدان چشم انتظار مساعدت مسئولین

درپی وزش بادهای شدید در منطقه سیدان شهرستان مرودشت، خسارت های بسیاری به محصولات کشاورزی این منطقه وارد شده که نیازمند توجه ویژه مسئولان جهاد کشاورزی به این منطقه می باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب