خبرگزاری علم و فناوری

تست MIT COVID-۱۹ می تواند آنقدر ارزان باشد که مردم هر روز خود را آزمایش کنند

آزمایشی به نام STOPCovid در مدت زمان ۳۰ دقیقه تا یک ساعت با دقت ۹۳٪ نتایج را به همراه دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران به نقل از South_agency ؛ آزمایش COVID-19 بخشی اساسی در ایمن نگه داشتن افراد و جلوگیری از شیوع ویروس است.  اما انجام این کار اغلب فرایند پیچیده ای است.

اکنون ، یک آزمایش جدید توسط MIT و همکارانش نوید می دهد که آزمایش آنقدر ارزان و موثر است که افراد به طور بالقوه می توانند هر روز آن را انجام دهند.  محققان در MIT و انستیتوی Broad MIT و هاروارد به همراه همكارانشان در دانشگاه واشنگتن ، مركز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون ، بیمارستان بریگام و زنان و موسسه راگن ، روش تشخیصی مبتنی بر CRISPR را برای COVID-19 طراحی كرده اند ، به نام  STOPCovid ، که می تواند در مدت 30 دقیقه تا یک ساعت به نتیجه برسد.

عمر ابودویه ، عضو دانشگاه MIT مک گاورن که در زمینه تشخیص کار می کند ، گفت: "ما نیاز به آزمایش سریع داریم تا بخشی از ساختار این وضعیت باشیم تا افراد بتوانند هر روز خود را آزمایش کنند ، که این روند شیوع آهسته خواهد شد."

محققان STOPCovid را روی 402 نمونه بیمار آزمایش کردند (202 نمونه مثبت و 200 مورد منفی) و دریافتند که این آزمایش 93٪ موارد مثبت را که توسط آزمایش PCR برای COVID-19 تعیین شده است ، شناسایی کرد.  علاوه بر این ، آزمایش به سادگی انجام شده است تا بدون نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی انجام شود.

این بدان دلیل است که محققان قصد داشتند آزمایشی را انجام دهند که به راحتی در مطب پزشکان ، داروخانه ها ، خانه های سالمندان و مدارس انجام شود.  "ما STOPCovid را توسعه دادیم تا همه کارها در یک مرحله انجام شود."  جولیا جونگ ، دانشجوی فارغ التحصیل مهندسی بیولوژیک MIT و اولین نویسنده مقاله گفت.

"یک مرحله به معنای این است که آزمون به طور بالقوه توسط هیچ کارشناس خارج از تنظیمات آزمایشگاهی انجام می شود."  تیم STOPCovid با نمونه های بزاق اکنون tria هستند تا روند کار را ساده تر کنند.

"فنگ ژانگ ، یکی از اعضای اصلی موسسه Broad و نویسنده ارشد مقاله ،" هدف این است که این آزمایش به راحتی قابل استفاده و حساس باشد ، بنابراین ما می توانیم تشخیص دهیم که آیا کسی ویروس را در اسرع وقت منتقل می کند یا نه ".

اتمام خبر/

                                                                                             

         خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد            

http://stnews.ir/p=88642

زمان انتشار: دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۴:۲۷

شناسه خبر: 91234

مطالب مرتبط :
۱

اتحاد بیمارستان‌های دولتی و خصوصی برای مقابله با کرونا؛

بیمارستان‌های خصوصی نیز بیماران کرونایی پذیرش می‌کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: با توجه شیوع گسترده ویروس کرونا در استان بیمارستان‌های خصوصی نیز بیماران کرونایی پذیرش می‌کنند.

سرطان

طراحی جدید فناوری نانو امید به درمان سرطان را فراهم می کند

محققان آمریکایی موفق شدند با استفاده از فناوری نانو امکان تحویل "واکسن" شخصی سازی شده را برای درمان سرطان فراهم کنند.

سامانه جامع کنترل عفونت بیمارستانی «سانکو» طراحی و راه اندازی شد/هفده دانشگاه علوم پزشکی کاربر این سامانه هستند

توسط محققان یک شرکت دانش بنیان؛

سامانه جامع کنترل عفونت بیمارستانی «سانکو» طراحی و راه اندازی شد/هفده دانشگاه علوم پزشکی کاربر این سامانه هستند

محسن مسگریان مدیر عامل شرکت دانش بنیان سان طب گفت: سامانه سانکو (SunCO) ، سامانه جامع کنترل عفونت بیمارستانی در کشور است که توسط محققان شرکت دانش بنیان سان طب منطبق و برحسب نیاز کشور طراحی و از سال ۱۳۹۳ در برخی بیمارستانها نصب و راه اندازه شده، و در حال حاضر تا قبل از شیوع کرونا ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی این سامانه را در بیمارستانهای خود بکار گرفته بودند اما در طی امسال تعداد دانشگاههای علوم پزشکی کاربر این سامانه به ۱۷ رسیده و ۵ دانشگاه علوم پزشکی دیگر هم در حال مذاکره برای نصب این سامانه شده اند.

نظرسنجی :WHO کووید۱۹خدمات بهداشت روانی را در ۹۳٪ کشورها متوقف کرد

نظرسنجی WHO: کووید۱۹خدمات بهداشت روانی را در ۹۳٪ کشورها متوقف کرد

، بر اساس یک نظرسنجی جدید سازمان بهداشت جهانی، بیماری همه گیرکووید۱۹ خدمات بهداشت روان را در ۹۳٪ از کشورهای جهان مختل یا متوقف کرده است. نظرسنجی از ۱۳۰ کشور اولین داده جهانی را ارائه داده و نشان دهنده تأثیر مخرب کووید۱۹ در دسترسی به خدمات بهداشت روان و نیاز فوری به افزایش بودجه را تأکید می کند.

۱

در ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا؛

فرمانداران عملکرد مناسبی در نظارت بر رعایت اصول بهداشتی ندارند/کاهش استفاده از ماسک در استان

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اجرای محدودیت های کرونایی به دلیل افزایش شیوع بیماری در استان گفت:فرمانداران عملکرد مناسبی در نظارت بر رعایت اصول بهداشتی ندارند

فناوری

با موضوع آموزش کسب و کار صورت مي‌گيرد؛

گام دانشگاه آزاد اسلامي براي ايجاد مرکز نوآوري و خلاقيت در شهرکرد /توليد کيت رديابي ويروس کرونا توسط دانشگاه آزاد شهرکرد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: براي ايجاد مرکز نوآوري و خلاقيت با موضوع آموزش کسب و کار تفاهم‌نامه همکاري بين دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و سپاه حضرت قمر بني‌هاشم عليه‌السلام منعقد شد.

گندم

ابزار جدید بالقوه برای غربالگری یخ زدگی در محصولات

دانشمندان و مهندسان کشاورزی در دانشگاه آدلاید یک ابزار جدید بالقوه را برای غربالگری محصولات غلات برای خسارت ناشی از یخ زدگی شناسایی کرده اند.

بیل گیتس

علم و فناوری بررسی می کند؛

ارتباط بیماری ترامپ با واکسن کرونا/ آیا بیل گیتس می تواند کنترل مردم جهان را در دست بگیرد ؟

بعد از شیوع بیماری کرونا و عدم ساخت دارو یا واکسنی برای آن به دلیل عملکرد هوشمند این ویروس در بدن؛ گمانه زنی هایی در مورد دست ساز بودنش در بین مردم جهان شنیده می شود که «بیل گیتس» در صدر مظنونین ساخت این ویروس قرار دارد .

مجموعه قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر عبور کرد

مجموعه قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر عبور کرد

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۲۶ هزار  و ۱۶۹ نفر رسید

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب