میانگین بالای شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات فارس در کشور

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: استان فارس رتبه نهم کشور در زمینه شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات را دارا می باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مهرداد سهرابی با ذکر اینکه استان فارس رتبه نهم کشور در موضوع شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات را طبق ارزیابی های وزارتخانه دارد، گفت: شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات نقش بسیار مهمی را در اندازه‌گیری و ارزیابی تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر توسعه اجتماعی و اقتصادی ایفا می‌کند.

وی درخصوص شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره داشت: سه پارامتر دسترسی، استفاده و مهارت اساس تعریف شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند که فارس توانسته از میانگین کشور در این زمینه ها بالاتر باشد.

این مقام مسئول گفت: در پارامتر «دسترسی» میزان دسترسی به تلفن ثابت و تلفن همراه، میزان دسترسی به پهنای باند اینترنت و تعداد خانوارهای دارای کامپیوتر مدنظر قرار می‌گیرد که در زیرشاخص دسترسی به تلفن ثابت به ازای هر 100 نفر، تعدادمشترکین تلفن ثابت در استان فارس 31/46  است و میانگین کشوری در این بخش 31/37 است.          .

همچنین در زیرشاخص دسترسی به تلفن همراه به ازای هر 100 نفر، تعداد مشترکین تلفن همراه در استان فارس 149/80 و میانگین کشوری این آیتم 145/61 مشترک است.

وی افزود: میزان پهنای باند اینترنت بین‌الملل در استان فارس به ازای کاربران اینترنت 77558بیت بر ثانیه و میانگین کشوری 40708 بیت بر ثانیه و 78/55 درصد خانوار در استان فارس به رایانه دسترسی دارند و میانگین کشوری این آیتم 70/59 درصد است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: بررسی شاخص میزان «استفاده» از فاوا نشان می دهد 72/54 درصد مردم استان فارس از اینترنت استفاده می کنند و میانگین کشوری استفاده از اینترنت 66/77 است.

وی افزود: میزان مشترکین پهن باند ثابت به ازای هر ۱۰۰ نفر در استان فارس 12/37 درصد است و میانگین کشوری در این بخش 9/87 درصد است و میزان مشترکان فعال پهن باند سیار به ازای هر ۱۰۰ نفر در استان فارس 86/85 درصد است.

سهرابی در خصوص شاخص  «مهارت»  نیز گفت: بر مبنای ارزیابی های صورت گرفته، نرخ باسوادی بزرگسالان ( 15 سال به بالا) در استان فارس 87/39  و در کشور میزان میانگین باسوادی  84/43 درصد است.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 91312

مطالب مرتبط :
شبکه ملی اطلاعات

راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در روستاهای فارس

راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و شبکه پهن باند ارتباطی از طریق ارتقای سایت های تلفن همراه درچهار روستا فارس کلید خورد.

۰

سه سایت روستایی تلفن همراه در استان فارس به بهره برداری رسید

​مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از افتتاح سه سایت ارتباطی روستایی در استان فارس با تامین اعتبار از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

مهم ترین راهکار جهش تولید، افزایش بهره وری از طریق توسعه فناوری است

مهم ترین راهکار جهش تولید، افزایش بهره وری از طریق توسعه فناوری است

فناوری اطلاعات و ارتباطات عامل اساسی در توسعه و رشد اقتصادی و رسیدن به جامعه های دانش محور است و این ابزار تحول عظیمی در مفهوم اقتصاد جهان ایجاد کرده و در کاهش آسیب‌های اجتماعی، رفع مشکلاتی همچون بیکاری، تورم، مسکن و به‌حرکت درآوردن چرخ عظیم اقتصاد یک جامعه نقش‌آفرین است.

۰

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در گفتگو با علم و فناوری:

فراخوان ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان فارس

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از اعطای یک بسته تسهیلاتی به میزان ۱۰۰ میلیارد ریال براي استان فارس در راستای حمایت از کسب و کارها و توسعه اکوسیستم فناوری اطلاعات خبر داد.

سهرابی

جهش فارس در دریافت مجوز افتا

در سال جهش تولید، برای ایجاد کار و یا ثبات شغلی، نیاز به هموار کردن مسیرهای سخت و گرفتن مجوزهاست و فارس توانست پس از پایتخت در گرفتن مجوز فعالیت افتا گام بلندی در این خصوص بردارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب