خبرگزاری علم و فناوری

نخبه نوجوان خراسان جنوبی:

ساخت دوچرخه دونفره با وسایل دورریختنی

سیارنوجوان خلاق بشرویه ای است که توانسته است تا کنون سه دوچرخه دونفره را با وسایل دور ریختنی بسازد واگر حمایت مادی و معنوی از طرف مسئولان شود می تواند کارگاه کوچک خود به کارگاهی بزرگ تبدیل کند.

ابوالفضل سیار نوجوان خلاق بشرویه ای است که توانسته با طراحی و ساخت ایده اولیه اش دوچرخه دو نفره را با استفاده از وسایل دور ریختنی بسازد وی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی اظهارداشت: به ذهنم رسید که می توانم دوچرخه دو نفره بسازم که همزمان به صورت جدا گانه دونفر با هم رکاب بزنن .

وی ادامه داد:. با کامپیوترم ایده ای که به ذهنم رسیده بود را طراحی کردم که حدود 45 روز از فکرم تا انجام آن طول کشید و توانستم دوچرخه دو نفره را وسایل دور ریختی بسازم

سیار با بیان اینکه  با اختلاف حدود 30 میلیون تومان با دوچرخه دو نفره که وارداتی است ساخت دوچرخه را به سرانجام رساندم، گفت: تا کنون توانسته ام سه دوچرخه دو نفره را با وسایل دور ریختنی ساخته ام.

وی با اشاره به حمایت های مسئولین از اونیز عنوان کرد: در خانه کارگاه کوچکی برای ساخت دوچه خه دارم که مسئولین شهرستان برای بازدید از کارگاه آمدند وکارم رسانه ای شد و برای حمایت مسئولین استانداری نیز اعلام آمادگی کردند ولی از طرف بانک کار آفرین تسهیلاتی را به ما بدهند که نمی توانم دریافت کنم.

 این نخبه نوجوان افزود: اگر نخبگان علمی و فنی ما در کشور اگر حمایت مادی و معنوی شوند ما احتیاج به هیچ کشور پیدا نخواهیم کردو در این صورت برای ملت و کشور ما تحریم هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

وی با بیان اینکه مردم ایران دارای با اراده و قوی هستند افزود: مسئولان اگر از فرمان با داشتن ولایت فقیه اطاعت کنند وبه دنبال حمایت مادی و معنوی از بیگانگان نباشند هیچ گاه در کشور دچار مشکل اقتصادی نخواهیم بود.

انتهای پیام/ 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱:۵۰

شناسه خبر: 91359

مطالب مرتبط :
۱

ساخت دوچرخه ای که می تواند با سرعت یک موشک حرکت کند !

به تازگی نوعی دوچرخه با نام "Aerovelo" ساخته شده است که تنها با قدرت رکاب زدن می تواند با سرعت ۱۴۰ کیلومتر حرکت کند.

امروز نیازمند کشاورزی علمی درمناطق روستایی هستیم

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن اوری:

امروز نیازمند کشاورزی علمی درمناطق روستایی هستیم

یوسفی فربا بیان اینکه همه اهداف ما براساس منویات رهبر معظم انقلاب در حمایت از محصولات کشاورزی داخلی است، گفت: امروز برای اینکه کشاورزی نوین برپایه علم روز باشد نیازمند فرهنگ سازی دراین عرصه هستیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب