خبرگزاری علم و فناوری

آخرین شکست دانشمندان؛

دو آزمایش واکسن کووید۱۹ به دلیل رعایت نکات ایمنی در عرض ۲۴ ساعت متوقف شدند

دو آزمایش پزشکی مرحله آخر کووید۱۹ در مدت ۲۴ ساعت به دلیل نگرانی های احتمالی در مورد ایمنی موقتاً متوقف شده اند، این آخرین شکست دانشمندان در مبارزه طولانی مدت با بیماری همه گیر است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از ساینس آلرت، دو آزمایش پزشکی مرحله آخر کووید19 در مدت 24 ساعت به دلیل نگرانی های احتمالی در مورد ایمنی موقتاً متوقف شده اند، این آخرین شکست دانشمندان در مبارزه طولانی مدت با بیماری همه گیر است.

 

شرکت دارویی ایالات متحده ایلای لی لی روز سه شنبه آزمایش فاز 3 واکسن آنتی بادی کووید19 تولید شده در آزمایشگاه را در بیماران بستری در یک اقدام نا مشخص به حالت تعلیق درآورد.

یک روز زودتر، غول داروسازی آمریکایی شرکت جانسون و جانسون آزمایش واکسن فاز 3 کووید19 را به دلیل بیماری غیرقابل توجیه در یکی از شرکت کنندگان در مطالعه موقتاً متوقف کرد.

 

متایی مامن رئیس تحقیقات شرکت جانسون و جانسون روز سه شنبه به سرمایه گذاران گفت که این "مکث موقت" است که می تواند ارتباطی با داروی آنها نداشته باشد.

برای آزمایشات بالینی مرحله آخر وجود یک مشکل غیرمعمول نیست - در واقع، آنها برای بالا بردن تعداد شرکت کنندگان به هزاران یا ده ها هزار نفر طراحی کرده اند تا عوارض جانبی را که ممکن است بسیار نادر باشد برطرف کنند.

ماه گذشته ، شرکت انگلیسی آسترا زنکا اولین بار در جهان بود که پس از تشخیص یک بیمار در انگلیس با یک بیماری التهابی در ستون فقرات، وقفه در آزمایشات واکسن خود را اعلام کرد.

آزمایشات بعداً در سراسر جهان از سر گرفته شد اما به دلایل نامشخصی در ایالات متحده به حالت تعلیق در آمد.

اریک توپول پزشک و دانشمند، که مدیر انستیتوی تحقیقات اسکریپس است، در توییتر خود نوشت که از شنیدن نگرانی در مورد ایمنی با درمان آنتی بادی لیلی متعجب شده است، زیرا مراحل اولیه هیچ عارضه جانبی جدی را نشان نمی دهد.

وی گفت: "امیدوارم یک مکث کوتاه انجام شود و ما به سرعت جزئیات را دریافت خواهیم کرد. خوب است که محتاط باشید."

 

سخنگوی روز سه شنبه در بیانیه ای به خبرگزاری فرانسه گفت: "لی لی از تصمیم مستقل هیئت نظارت بر ایمنی داده ( DSMB) برای اطمینان از ایمنی بیماران شرکت کننده در این مطالعه حمایت می کند."

این مطالعه در ماه آگوست در بیش از 50 سایت در ایالات متحده، دانمارک و سنگاپور با هدف استخدام 10 هزار نفر آغاز شد.

یک درمان  که توسط شرکت بیوتکنولوژی ریجنرون انجام شد، اخیراً بعنوان درمان های آنتی بادی تولید شده در آزمایشگاه  خبرساز بود.

لی لی و ریجنرون هفته گذشته برای مجوزهای استفاده اضطراری برای درمان خود به اداره غذا و داروی ایالات متحده مراجعه کردند.

 

آنتی بادی های مونوکلونال

آنتی بادی های مونوکلونال دسته نسبتاً جدیدی از داروها هستند که بیشتر برای درمان انواع خاصی از سرطان و بیماری های خودایمنی شناخته می شوند.

سیستم ایمنی بدن انسان آنتی بادی هایی تولید می کند که پروتئین های مقابله با عفونت هستند و واکسن ها به بدن ما می آموزند که برای ساختن موارد مناسب برای پاتوژن های خاص آماده شوند.

 

درمان کووید19 مورد مطالعه در آزمایش مکث بر اساس آنتی بادی موثر لی لی در یک بیمار بهبود یافته بود.

سلول های ایمنی میزبان تولید کننده آنتی بادی ها را می توان در آزمایشگاه کشت داد و به طور دسته جمعی پروتئین های مورد نظر را تولید کرد.

لی لی هیچ جزئیاتی در مورد نگرانی در مورد ایمنی یا تعداد افراد تحت تأثیر  آشکار نکرد.

اما به طور کلی، عوارض جانبی خفیف درمان های داخل وریدی می تواند شامل تب، لرز و خستگی باشد، در حالی که تزریق متوسط تا شدید می تواند باعث درد قفسه سینه و تنگی نفس شود.

شرکت جانسون و جانسون به دنبال اطمینان دادن است.

در همین حال، شرکت جانسون و جانسون به اعتماد به نفس در واکسن خود روی آورد.

مامن در یک کنفرانس تلفنی گفت: "به هیچ وجه غیرمعمول نیست که بیماری های غیرمنتظره (در طول مطالعات آنها در مطالعات بزرگ رخ دهد)."

وی گفت: "در برخی موارد، عوارض جانبی جدی ... ممکن است ارتباطی با دارو یا واکسن داشته باشد."

مرحله نهایی آزمایش شرکت دارویی جانسون و جانسون در اواخر سپتامبر استخدام شرکت کنندگان با هدف ثبت نام داوطلبان در بیش از 200 مکان ایالات متحده و  در سطح بین المللی آغاز شده بود.

 

شرکت جانسون و جانسون یکی از 11 سازمانی است که در سطح جهان آزمایش فاز 3 واکسن کووید19 را آغاز کرده است.

 

واشنگتن به این شرکت چند ملیتی حدود 1.45 میلیارد دلار آمریکا در قالب عملیات Warp Speed ​​بودجه داده است.

این واکسن بر اساس یک دوز آدنوویروس ایجادکننده سرماخوردگی اصلاح شده است، به طوری که دیگر امکان تکثیر ندارد، همراه با بخشی از ویروس کرونا ویروس جدید به نام پروتئین سنبله که از آن برای حمله به سلولهای انسانی استفاده می شود.

جانسون و جانسون از همان فناوری در واکسن ابولا استفاده کرد که در ماه جولای از کمیسیون اروپا تاییدیه بازاریابی را دریافت کرد.

در پایان معاملات، کمپانی جانسون و جانسون 2.3 درصد و لی لی 2.9 درصد افت داشتند.

 انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.sciencealert.com/two-covid-19-trials-have-been-paused-within-24-hours-over-safety-concerns

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91381

مطالب مرتبط :
وقف

خبرگزاری علم و فناوری مرکز قم خبر داد

سنت حسنه وقف بهداشت و درمانی در قم

وقف ساختمان ۵ میلیاردی به مجموعه بهداشت و درمان قم

 سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

محققان دانشگاه گنت گزارش کردند؛

سرانجام، درمان نابینایی وابسته به سن کشف شد

ماکولا بینایی و خواندن را تیز می کند اما در بسیاری از افراد مسن تحت تأثیر قرار می گیرد. دژنراسیون ماکولای وابسته به سن مهمترین علت نابینایی در افراد بالای ۶۵ سال است و تقریباً ۳۰٪ افراد بالای ۷۵ سال مبتلا هستند. متأسفانه، هیچ درمانی برای این بیماری نابینا اثبات نشده است. اکنون تحقیقات در دانشگاه گنت برای درمان با قطره های چشم برای مقابله با ریشه این بیماری کور ادامه دارد.

آیا برخی از واکسن های کووید۱۹ می تواند افراد را در معرض ویروس ایدز قرار دهد؟/ سویه آدنو ویروس۵  بعنوان

هشدار چهار محقق باسابقه برای داوطلبان واکسن کووید۱۹؛

آیا برخی از واکسن های کووید۱۹ می تواند افراد را در معرض ویروس ایدز قرار دهد؟/ سویه آدنو ویروس۵ بعنوان "ناقل" پیشینه خوبی ندارد

چهار محقق بر مبنای آزمایشات گذشته واکسن ایدز مبتنی بر آدنوویروس۵ (Ad۵ ) شرکت MERK که منجر به نتیجه معکوس؛ افزایش انتقال ایدز شد، اکنون پرچم هشداردهنده ای را برای داوطلبان واکسن کووید۱۹ برافراشته اند و به این مسئله اشاره دارند که چهار واکسن کووید۱۹ کاندیدا که اکنون در چندین کشور از جمله ایالات متحده تحت آزمایشات بالینی قرار دارد، Ad۵ به طور مشابه به عنوان "ناقل" برای حمل ژن پروتئین سطح SARS-CoV-۲، عامل ویروسی همه گیر عمل می کند.

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد

گزارشی از یک نظریه؛

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد+ عکس

محققان آلمانی چگونگی رخ دادن عفونت کروناویروس جدید از طریق اتصال مشخصات کربوهیدرات به گروه های خونی را بررسی کرده و نشان دادند گروه خونی O فعالیت های ضد گلیکان بسیاردارد، فعالیتهای ضد A و ضد B را حفظ کرده و فقط ضد H را از دست می دهد همچنین آنتی بادی های ضد A و ضد B ناشی از محیط زیست فقط در گروه خونی O تولید می شوند و در گروه خونی O، کمترین تماس با ویروس وجود دارد.

هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد/ از هفته آینده، آزمایش داروی جدید «آکالابروتینیب»

هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش برای کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد

بر طبق مطالعات انجام گرفته هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد و از اوایل هفته آینده ، شرکت کنندگان در همبستگی می توانند آکالابروتینیب را دریافت کنند، این یک داروی سرطانی است که آنزیمی را که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن انسان دارد مهار می کند.

رژیم غذایی نامناسب نقش مهمی در مرگ و میر  ناشی از بیماری های قلبی در سطح جهانی دارد

بر طبق یک مطالعه از ۱۹۵ کشور؛

رژیم غذایی نامناسب نقش مهمی در مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی در سطح جهانی دارد

بیش از دو سوم مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی در سراسر جهان با رژیم های غذایی سالم می تواند پیشگیری شود. این یافته یک مطالعه است که در ژورنال کیفیت مراقبت و نتایج بالینی انجمن قلب و عروق اروپا با داده از ۱۹۵ کشور منتشر شده است.

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد، هدایت نقدینگی به سمت تولید مورد توجه است و باید راههای فرار را بست، بندهایی که می بندیم نظام مالیاتی است، گفت: در همین راستا مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود.

۱

چطور با اضطراب های ناشی از کرونا برخورد کنیم؟

فارسی نژاد اظهار کرد: معمولاً ما اضطراب‌های خود را سرکوب می کنیم زیرا توان مواجهه با آنها را نداریم و همین مسئله موجب بروز اختلالات روانی می‌شود.

۱۱

یادداشت؛

جای خالی اپیدمیولوژی در مواجهه با کرونا

شاهکار وزارت بهداشت انتشار آمار مبتلایان به کرونا بر اساس جنسیت و سن است. اما چرا تحلیل و واکاوی از بیماری های زمینه ای و نحوه تغذیه و کمبود ویتامین ها و دیگر موارد مبتلایان و از همه مهمتر نحوه ابتلای آنها صورت نمی گیرد؟

مغز

سروتونین و دوپامین در تصمیم گیری و درک انسان نقش دارند

دانشمندان دانشکده پزشکی ویک فارست تغییرات واقعی در سطح دوپامین و سروتونین را در مغز انسان ثبت کرده اند که با درک و تصمیم گیری درگیر هستند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب