خبرگزاری علم و فناوری

محققان پاسخ دادند :

با هم زمانی کووید ۱۹ و آنفلوآنزا در پاییز چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

SARS CoV ۲، ویروسی که باعث ایجاد COVID ۱۹ می شود، ممکن است به زودی در برابر آنفلوآنزا قرار گیرد، به طوری که حتی دانشمندان هنوز نمی دانند چگونه این برخورد پایان می یابد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Sciencenews، شیوع بیماری کرونا هم زمان با شروع فصل سرماخوردگی و آنفلوآنزا در اکتبر در نیمکره شمالی بسیاری از کشورهای جهان را نگران کرده است. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که وقتی آنفلوآنزا با COVID 19 روبرو می شود چه اتفاقی خواهد افتاد، اما مقامات بهداشت عمومی از مردم می خواهند که خود را برای بدترین شرایط آماده کنند.

در چنین شرایطی بدترین سال ممکن است برای آنفلوآنزا باشد، که از سال 2010 در ایالات متحده آمریکا سالانه 12000 تا 61،000 نفر را کشته و هر سال بین 140،000 تا 810،000 را در بیمارستان ها بستری کرده است. هم زمانی این دو ویروس می تواند مراقبت های بهداشتی و سیستم های بهداشت عمومی را فراتر از حد مجاز تحت فشار قرار دهد.

http://stnews.ir/provinces/khj/

ژان ماراتسو می گوید: ما می توانیم طوفانی کامل از فعالیت سریع COVID 19 را ببینیم، زیرا افراد بیشتر در تجمع ها حاضر می شوند، بیشتر از ماسک پوشیدن، فاصله اجتماعی و بهداشت دست خسته می شوند و در معرض آنفلوآنزای فصلی قرار می گیرند.

وی گفت: برخی از ایالات تحت کنترل ویروس کرونا قرار دارند، اما میزان بستری در بیمارستان ها خیلی پایین نیامده است. به طور کلی، ما هنوز در لبه تیغ هستیم. وقتی که صحبت از کرونا می شود و آنفلوانزا همچنان قابل پیش بینی نیست، ما واقعاً نمی توانیم از این بابت راضی باشیم.

محققان نوشتند اگر فاصله اجتماعی و سایر اقدامات برای مهار COVID 19 پابرجا بماند، ممکن است فصل آنفلوآنزا در ایالات متحده کمرنگ یا به تأخیر بیفتد.

زمان انتشار: شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲:۳۹

شناسه خبر: 91419

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد

گزارشی از یک نظریه؛

چرا گروه خونی O می تواندخطر ابتلا به کرونا ویروس جدید را کاهش دهد+ عکس

محققان آلمانی چگونگی رخ دادن عفونت کروناویروس جدید از طریق اتصال مشخصات کربوهیدرات به گروه های خونی را بررسی کرده و نشان دادند گروه خونی O فعالیت های ضد گلیکان بسیاردارد، فعالیتهای ضد A و ضد B را حفظ کرده و فقط ضد H را از دست می دهد همچنین آنتی بادی های ضد A و ضد B ناشی از محیط زیست فقط در گروه خونی O تولید می شوند و در گروه خونی O، کمترین تماس با ویروس وجود دارد.

لللبررر

به تازگی مشخص شد :

آزمایش بزرگ WHO نشان می دهد که رمدسیویر مرگ در اثر کرونا را کاهش نمی دهد.

در یک مطالعه بزرگ بین المللی داروی ضد ویروسی رمدسیویر خطر مرگ برای افراد به شدت بیمار بستری به خاطر کرونا را کاهش نداد.

سرماخوردگی

افرادی که زیاد سرما می‌خورند احتمالا در برابر کرونا مقاوم‌ترند

آیا پیش از این از اینکه زود به زود سرما می ‌خوردید دچار کلافگی می‌شدید؟ یک پژوهش جدید خبر خوبی برای شما دارد. یک مطالعه نشان نشان داده است که سرماخوردگی‌های که شما سال‌های پیش تجربه کرده‌اید، ممکن است محافظی دربرابر کووید-۱۹ باشند. پژوهش مورد نظر را متخصصان بیماری‌های عفونی در دانشگاه پزشکی «روچستر» نوشته‌اند.

واکسن کرونا

معاون دانشگاه علوم پزشکی جهرم:

اولویت تزریق واكسن آنفلوانزا در جهرم گروه های پر خطر هستند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه اولویت تزریق واکسن آنفلوانزا گروه های پرخطر هستند، گفت: شهروندان برای دريافت واكسن آنفلوانزا به درمانگاه های سطح شهر مراجعه نکنند.

بیمار کرونایی

در شیراز؛

اولین سامانه جامع ثبت اطلاعات کووید ۱۹ در کشور

اولین سامانه جامع ثبت اطلاعات کووید ۱۹ در کشور به منظور جمع آوری اطلاعات بیماران و فوتی های ناشی از این ویروس منحوس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب