خبرگزاری علم و فناوری

در نشست خبری روز ملی صادرات مطرح شد؛

افزایش ۱۵ درصدی صادرات فارس/ نباید مشکلات کشور را در گردن تحریم و کرونا انداخت

رئیس اتاق بازرگانی شیراز ریل گذاری صورت گرفته در اقتصاد کشور را نادرست دانست و اظهار داشت: نباید مشکلات کشور به ویژه مشکلات و مسائل اقتصادی کشور را به گردن تحریم و شیوع ویروس کرونا انداخت .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، مهندس حمیدرضا ایزدی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت 29 مهرماه، روز ملی صادرات اظهار داشت: استان فارس سال 1390 صادراتی غیرنفتی معادل 550 میلیارد دلار داشته و این رقم در سال های اخیر به بیش از یک میلیارد و 550 میلیون دلار رسیده است .

وی با بیان اینکه پیگیر حل مشکلات حوزه بازرگانی و صادرات از طرق قانونی هستیم، از فعال شدن شورای ساماندهی مبادلات مرزی در استان خبر داد و از تلاش آن شورا برای حل مشکلات موجود در شهرستان ها خبر داد .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به کیفیت بالای محصولات تولیدی در استان عنوان کرد: کشورهای حوزه خلیج فارس از پتانسیل بالایی برخوردار هستند و می توانند بازار خوبی برای محصولات استان فارس باشند .

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 100 هزار تن شمش آلومینیوم به کشورهای دیگر صادرات داشته ایم، تصریح کرد: 1100 کارت بازرگانی در استان فارس صادر شده که از این تعداد 220 کارت مربوط به تولید می باشد .

 

اختیارات به استان ها واگذار شود

ظفر افشون، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در این نشست از وجود جنگ اقتصادی در دنیای امروز گفت و بیان داشت: سفارتخانه های کشورمان در راستای راهبرد توسعه صادرات باید قدم برداشته و در کنار کارکردهای سیاسی و دیپلماسی، توجه ویژه ای به حوزه صادرات و زمینه های آن داشته باشد .

وی افزود: موتور محرک صادرات هر کشور، تولید محصولات کیفی می باشد و باید در این راستا واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل را فعال نماییم .

معاون اقتصادی از بانک مرکزی درخواست کرد تا اختیارات را به استان ها واگذار کرده تا از ناتوانی در تصمیم گیری کاسته شود .

 

نباید مشکلات کشور را در گردن تحریم و کرونا انداخت

رئیس اتاق بازرگانی شیراز با گلایه از سازمان توسعه تجارت عنوان کرد: سازمان توسعه تجارت حامی صادرکنندگان در کشور نمی باشد و عدم بازگرداندن 27 میلیارد دلار ارز به کشور توسط صادرکنندگان فرافکنی بیش نیست .

وی با بیان اینکه از این ٢٧ میلیارد دلار، ١٠ میلیارد دلار مربوط به وزارت نفت و تنها ٥ هزار میلیارد دلار آن مربوط به فعالان عرصه بازرگانی و تجارت بوده است، خاطرنشان کرد: این ۵ هزار میلیارد دلار مربوط به زمانی‌ست که صادرات ریالی به عراق و افغانستان بلامانع بوده و صادر کنندگان هم اجازه ورود موقت کالا داشته‌اند .

جمال رازقی ریل گذاری صورت گرفته در اقتصاد کشور را نادرست دانست و اظهار داشت: نباید مشکلات کشور به ویژه مشکلات و مسائل اقتصادی کشور را به گردن تحریم و شیوع ویروس کرونا انداخت .

وی با تشکر و قدردانی از صادرکنندگانی که در این شرایط از 10 تا 1000 دلار ارز آوری برای کشور داشته، تصریح کرد: صادرات استان فارس نسبت به سال گذشته با افزایش 15 درصدی همراه بوده است .

 

خبرنگار: احسان ایوبی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91505

مطالب مرتبط :
فارابی قم

دانشگاه پردیس فارابی برای پذیرش طرح‌های مختلف استان آمادگی دارد

نشست خبری در پردیس فارابی قم

رئیس پردیس فارابی قم گفت:در تلاش هستیم با برگزاری نکوداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه،ظرفیت پردیس فارابی را برای پذیرش طرح‌های مختلف استان معرفی کنیم.

دومین کنگره بین المللی صلح برای سلامت

مرکز تحقیقات صلح و دوستی در شیراز تاسیس می شود

دومین کنگره بین المللی صلح برای سلامت از ۲۰ آبان ماه به مدت دو روز در شهر شیراز بصورت ویدئوکنفرانس برگزار خواهد شد .

۱

مثلث سلامتی را در دوران کرونا جدی بگیرید

کارشناس‌ارشد روانشناسی گفت: باید سه اصل مهم مصرف وعده غذایی سالم و به ‌موقع، انجام ورزش روزانه جهت مقابله با اضافه‌وزن و خواب کافی را برای داشتن یک بدن سالم که فکر سالم را به همراه دارد، جدی گرفت.

۱

شرایط کادر درمان دشوارتر از پیک اول کروناست

رئیس بیمارستان میبد گفت: متاسفانه نسبت به پیک اول کرونا کادر بهداشت و درمان بیشتر درگیر بیماری شده اند همچنین چندین ماه تلاش بی وقفه موجب خستگی بیش از اندازه آنان شده است.

سرطان

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد؛

چه زمانی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان باید به پزشک مراجعه کنیم؟

کارشناس برنامه سرطان در واحد بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مردم به منظور جلوگیری و به حداقل رساندن احتمال ابتلا به سرطان باید اصل ۱۰گانه پیشگیری از سرطان را رعایت نمایند.

نیروی ماهر کار کارگر

نیروی ماهر یک نیاز ضروری برای ارتقا فضای کسب و‌کار است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با تاکید بر اینکه بهبود فضای کسب و کار نقش اساسی در افزایش رشد اقتصادی کشور دارد گفت: علاوه بر ارتقاء آموزش و نگرش بین المللی به استانداردهای آموزشی همپا با تکنولوزی دنیا و نهادینه کردن روحیه کارآفرینی و کاهش هزینه های مبادله تولید، امید است به سوی هدف عالی رشد اقتصادی کشور در پرتو توسعه کسب و کار گام بر داشته شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب