خبرگزاری علم و فناوری

کسب رتبه سوم کشوری مدیریت پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان در طرح شمسا

ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در طرح شمسا موفق به کسب رتبه سوم کشوری شده است.

مرتضی مملوکی مدیر پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل گفت: طرح ملی شمسا (شبکه ملی سراسری استان ها) در راستای طرح اعتلای بسیج دانشجویی به منظور شناسایی و حل مسائل عمومی کشور با توجه به ظرفیت نخبگان بسیج دانشجویی در دو بخش تخصصی و جمع سپاری به شناسایی و پایش عمومی مسائل استانها و کشور در بستر سامانه کندو از سال 98 توسط مدیریت پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی شروع گردیده است.

وی به طرح شمسا اشاره کرد و افزود: شمسا از طرح‌های راهبردی بسیج دانشجویی و از زیر ساخت‌های اساسی برای زمینه سازی تشکیل دولت جوان حزب الهی است. چرا که محصول آن بانک عظیم اطلاعاتی از مسائل و ایده‌های حل مساله از سراسر کشور خواهد بود که با پردازش آن محتوایی جامع و دقیق برای مدیران و مسئولان ارشد کشور جهت برنامه ریزی و سیاست گذاری به دست خواهد آمد.

مملوکی گفت: شاید خیلی از مسائل باشد که به ذهن مسئولان و نخبگان نرسد لذا باید راهی باشد تا عموم دانشجویان و شهروندان بتوانند در این زمینه ابراز نظر کنند، به همین منظور سامانه کندو طراحی شد که عموم مردم جامعه در هر شغل و با هرتحصیلاتی می توانند با مراجعه به این سامانه ثبت نام کرده و مسائل مد نظر خود را ثبت کنند.

وی اظهار داشت: با عنایت به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد و شبکه سازی هسته های مساله محور بسیج دانشجویی مبتنی بر حل مسائل کشور، گامهای موثری با توجه به ظرفیت استان و دانشگاهها  وهمچنین حمایت های مسئول محترم ناحیه بسیج دانشجویی استان دراین زمینه برداشته شده است.

مملوکی افزود: مجموعه مسائل موجود در زمینه آب و محیط زیست،کشاورزی و دامپروری، فرهنگی و اجتماعی، خدمات شهری، گردشگری، بهداشت و درمان، شبکه راه ها، صنعت و اقتصاد، آموزش عالی و نظام تعلیم و تربیت توحیدی که به نوعی ناظر بر مسائل جامعه و استان بوده اند توسط هسته های مسئله شناسی به روش علمی در قالب 250 مسئله به روش جمع سپاری و 500 مسئله در قالب برون سپاری جمع آوری گردیده است.

مدیر پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی به شناسایی و تشکیل هسته های توانمند و تخصصی مسئله شناسی اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت علمی موجود در مقاطع تحصیلات تکمیلی از طریق مسئولین حوزه ها و پایگاههای بسیج دانشجویی و با برگزاری جلسات علمی با دانشجویان هسته های علمی تشکیل شده است.

وی افزود: این مسائل هم اکنون درحال پردازش علمی مجدد و نهایی توسط هسته های تخصصی در مرکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی می باشد که خروجی نهایی مسائل استان بزودی رونمایی خواهد شد.

مملوکی در پایان خاطر نشان کرد: مجموعه این اقدامات چشمگیر توسط سازمان بسیج دانشجویی مورد بررسی قرار گرفته و الحمدالله که ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل جزء نواحی برتر در ثبت مسائل و کیفیت مسائل ثبت شده و همچنین فعالیت های ترویجی و تبلیغی در این زمینه قرار گرفته است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰:۰۲

شناسه خبر: 91526

مطالب مرتبط :
فراهانی

برنامه های بسیج دانشجویی در هفته بسیج تشریح شد

برنامه های بسیج دانشجویی در هفته بسیج توسط رئیس علمی وپژوهشی ناحیه دانشجویی تشریح شد.

راه مهندسی

برگزاری نشست هماهنگی ناحیه بسیج دانشجویی با تیم های راه مهندسی دانشگاه های استان اردبیل

نشست ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل با محوریت طرح جامع مجازی راه مهندسی با حضور تیم های راه مهندسی استان در دانشگاه پیام نور برگزار شد.

راه مهندسی

ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل پیشتاز اجرای طرح مجازی راه مهندسی

جلسات ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در راستای اجرای طرح مجازی راه مهندسی با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان و دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

راه مهندسی

به همت ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل صورت گرفت؛

طرح مجازی راه مهندسی آغاز شد

ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل طرح مجازی راه مهندسی گامی مهم به سمت تحول بزرگ آموزشی وتربیتی در دانشگاهها را آغاز کرد.

سید محسن احمدی

سید محسن احمدی:

طرح ملی شمسا دست راست مدیران در چند سال آینده

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه طرح شمسا می تواند یک بانک اطلاعاتی عظیم از مسائل و راهکار ها باشد عنوان کرد: این اطلاعات می تواند مدیران و مسئولان را برای عملکرد بهتر کمک کند

۳

سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران:

قصد ساخت اقلام پرمصرف فناورانه در داخل کشور داریم

سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفته است که اقلام پرمصرف، استراتژیک و اقلامی که می‌توان در داخل کشور و به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان ساخت، شناسایی شد تا سازندگانی که به سمت فناور شدن می‌روند، نسبت به ساخت داخل اقدام کنند؛ بدین ترتیب در داخل کشور به سمت ساخت محصولات فناورانه پیش برویم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب