خبرگزاری علم و فناوری

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان یزد خبر داد

کاهش ۳۰ درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در یزد/ ابتلای ۷۰۰ نفر از کادر درمان/ پلمپ روزانه ۴۰ صنف پرخطر

ترحمی گفت: روزانه بین ۴۰ تا ۵۰ مورد از اصنافی که تخلف بهداشتی دارند در استان یزد پلمپ می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ احمد ترحمی  جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونای استان یزد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه اطلاع رسانی به مردم مشکل خاصی در استان یزد وجود ندارد و راهبردها، اهداف و سیاست‌ گذاری ها کاملاً مشخص است و رسانه ها نیز در این حوزه همکاری بسیار خوبی دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تاکید کرد: بر اساس توصیه های سازمان بهداشت جهانی، توصیه های ستاد ملی و ستاد استانی مقابله با کرونا و نیز اجماع همه صاحب نظران و متخصصین سه اصل استفاده از ماسک، شستن مکرر دست ها و پرهیز از سفر و تجمع مهم ترین و کارآمدترین شیوه مقابله با کرونا است.

وی ادامه داد: تجمع طیف وسیعی از موارد را شامل می‌شود. از مهمانی خانوادگی گرفته تا گردهمایی، عزاداری، جشن عروسی و مراسم آیینی هیچ استثنایی نیز در این بین وجود ندارد.

این مقام مسئول با انتقاد از عدم رعایت پروتکل ها توسط برخی از شهروندان گفت: بخش مهمی از موفقیت ما در مقابله با کرونا به رعایت دستورالعمل ها توسط مردم باز می گردد. این شهروندان هستند که باید به اطلاع رسانی و هشدار ها توجه کنند با این وجود شاهد هستیم درصد رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک از ۸۴ درصد به ۵۴ درصد رسیده است.

ترحمی تاکید کرد: در حوزه مدیریت استان از مرحله ابتلای فرد به کرونا تا مرحله پایانی درمان نه کوتاهی و نه کم و کسری به لحاظ امکانات وجود ندارد.

وی اضافه کرد: ما وظیفه مان است که تمامی امکانات را تامین کنیم ولی آیا رعایت پروتکل وظیفه مردم نیست؟ آیا باید  روزانه ۱۲ نفر از کادر درمان ما به خاطر جانفشانی به کرونا مبتلا شوند؟

جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونای استان یزد ابراز داشت: همه تلاش ما بر این است که چرخه انتقال قطع شود. اکنون ما همه توان، فکر و وقت خود را برای حل این معضل گذاشته ایم. اما باید شرایط کادر بهداشت و درمان را نیز در نظر گرفت. این عزیزان 7 ماه است که با گان و ماسک و تحت فشار مشغول به خدمت رسانی هستند و تا کنون ۷۰۰ نفر از آنان به کرونا مبتلا شده اند.

ترحمی اضافه کرد: این خارج شدن یک تعداد زیادی از کادر بهداشت و درمان از چرخه خدمت در کنار بی توجهی از بخش از جامعه به رعایت پروتکل های بهداشتی موجب شده در حالی که در اسفند و فروردین حداکثر ۵۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های یزد بستری بودند اکنون این آمار به ۷۰۰ نفر برسد.

این مقام مسئول تصریح کرد: بخش بزرگی از مشکلات ما به خاطر عدم توجه مردم در سطح جامعه است، منتها ما اطمینان را می دهیم که آن چیزی که مربوط به حوزه مدیریت و حوزه پیشگیری و درمان باشد از لحظه ابتلای فرد تا پایان درمان را فراهم می کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون هیچ مشکلی در ارائه خدمات وجود ندارد و با کمک خیرین، بخش خصوصی و بخش دولتی به هر طریقی که بوده اکسیژن، تخت، تجهیزات، نیروی کمکی و ماشین آلات تامین شده است.

معاون استاندار یزد از تشدید بازرسی ها خبر داد و افزود: روزانه بین ۴۰ تا ۵۰ مورد از اصنافی که تخلف بهداشتی دارند در استان یزد پلمپ می شوند.

ترحمی تصریح کرد: در مرحله اول سه روز پلمپ، در مرحله دوم یک هفته پلمپ و نصب بنر و در مرحله سوم پلمپ، نصب بنر و جریمه برای اصناف متخلف در نظر گرفته شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به اظهار نظرهایی در مورد راه اندازی بیمارستان صحرای در این استان بیان داشت: فعلاً امکانات بیمارستان های یزد پاسخگوی نیاز بیماران کرونایی است ولی ناچار هستیم که شرایط حاد را نیز در نظر بگیریم و آمادگی تشکیل بیمارستان صحرایی را نیز داریم اما امیدوارم که هیچ وقت مجبور به استفاده از آن نشویم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳:۰۳

شناسه خبر: 91536

مطالب مرتبط :
۲۲۱

اقدام عجیب در جلسه تجلیل از دانش آموزان نخبه استان قم

تجلیل از نخبگان قمی بدون رعایت پروتکل ها

اتوبوس نخبگان اینبار به سبک عدم رعایت فاصله گذاری در جلسه تجلیل از این سرمایه های ملی

کمیته

خبرگزاری علم و فناوری از قم خبر داد :

نوبت دهی هوشمند کمیته امداد قم

مدیرکل کمیته امداد قم عنوان کرد: راه اندازی اولین سیستم نوبت‌دهی هوشمند کشور در کمیته امداد قم

۱۱

ابتلای خانوادگی ۳۵ درصد بیماران کرونایی یزد

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد گفت: ۳۵ درصد از بستری های حاضر در بیمارستان‌های استان یزد به صورت خانوادگی مبتلا شده اند.

کادر درمان

پس از فرمان فرمانده کل قوا

قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا دوباره فعالیت خود را آغاز کرد/ کمک به پرستاران و کادر درمان با اعزام نیروهای داوطلب

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا شهید دکتر عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان از فعالیت دوباره این قرارگاه خبر داد.

۱

یک کارشناس محیط زیست تاکید کرد

استان یزد باید به سمت شیوه های نوین کشاورزی گام بردارد

میرحسینی گفت: با توجه به منابع آبی محدود استان باید در کشت محصولات کشاورزی تحولی اساسی صورت گیرد. در این راستا باید الگوی کشت در استان تغییر کرده و به سمت کشت گیاهانی با مصرف آب کمتر و میزان تولید بالاتر برود.

۱

آخرین وضعیت کرونا در یزد؛

آغاز پیک سوم کرونا در یزد همزمان با بازگشایی مدارس/ سلب اعتماد عمومی با اظهارات ضد و نقیض مسئولین

شاید یکی از بزرگترین آسیب هایی که موجب عادی انگاری، توهم کنترل بیماری و تجهیز در مقابل کرونا برای مردم شد، اظهارات غیرمنطقی، غیر علمی و غیر عملی برخی سیاسیون بود.

۱

شرایط کادر درمان دشوارتر از پیک اول کروناست

رئیس بیمارستان میبد گفت: متاسفانه نسبت به پیک اول کرونا کادر بهداشت و درمان بیشتر درگیر بیماری شده اند همچنین چندین ماه تلاش بی وقفه موجب خستگی بیش از اندازه آنان شده است.

۲۲

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد تصریح کرد

اهمیت " تغذیه ورزشی" در موفقیت ورزشکاران را دست کم نگیرید/ باورهای غلط در مورد تغذیه

صادقیان گفت: علاوه بر تکنیک ها، تاکتیک ها، مهارت و نقشه‌های تیمی در حین مسابقات تغذیه مناسبِ رشته ورزشی در حین مسابقه و اجرای مناسب بسیار تاثیر گذار است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب