خبرگزاری علم و فناوری

تاثیر داروی معده بر بهبود کرونا

محققان هنگ کنگی در تحقیقاتی به تاثیر داروی رانیتیدین بر مهار ویروس کرونا دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، محققان هنگ کنگی با انجام تحقیقات و مطالعات بر روی موش های آزمایشگاهی به نتایج مطلوبی پیرامون تاثیر داروی رانیتیدین بر مهار ویروس کووید 19 دست یافتند .

رانیتیدین که دارویی ارزان و برای درمان زخم معده و عفونت های معده مورد استفاده قرار می گیرد، تاثیر بسیار خوبی در مهار ویروس کرونا در حیوانات آزمایشگاهی داشته است .

این محققان اذعان داشتند که داروی رانیتیدین با جلوگیری از تکثیر ویروس کووید 19 سبب کاهش بار این ویروس در مجاری تنفسی فوقانی و تحتانی شده و ذات الریه ناشی از ویروس کرونا در حیوانات تسکین یافته است بدین ترتیب که این دارو و مشتقات آن از فعالیت ATPase و DNA در ویروس کووید 19 جلوگیری بعمل می آورند .

دکتر «رانمینگ وانگ»، سرپرست تیم تحقیقات دانشگاه هنگ کنگ در خصوص تاثیر داروی رانیتیدین بر روی کروناویروس گفته است که این دارو و ترکیبات آن تا 10 برابر از میزان ویروس کرونا بر روی ریه های موش های آزمایشگاهی کاسته شده که نشان می دهد رانیتیدین یک عامل بالقوه ضدویروسی در درمان بیماری کووید ۱۹ است که نیاز به انجام تحقیقات و مطالعات بیشتری در این زمینه می باشد .

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 91553

مطالب مرتبط :
زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند پیشگیری از بارداری ترکیبی را ترک کنند/ پیشگیری فقط با پروژسترون یا روش مانع باشد

طبق دستورالعمل های جدید کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا؛

زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند پیشگیری از بارداری ترکیبی خطرناک است

طبق دستورالعمل های جدید کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا (RACGP) ، زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند باید استفاده از پیشگیری از بارداری ترکیبی را ترک کنند، توصیه احتیاط آمیز پیشگیری از بارداری فقط با پروژسترون یا روش مانع می باشد.

فروشگاه زنجیره ای

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

وضعیت هایپرمارکت‌ها در ایران

سوپرمارکت های بزرگ با سرعتی بالا در حال رشد در کشورمان می باشند و این اتفاق سبب شد همه مزیت ها و معایب آن را بررسی کرده و در پایان برای هرچه بهتر شدن این فروشگاه های بزرگ راهکارهایی را ارئه دادیم.

وضعیت کرونا در میبد

وضعیت بحرانی کرونا در شهرستان میبد/ بُن بست تامین اکسیژن

مسئولان شهرستان میبد نسبت به تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستان این شهر و همچنین کمبود اکسیژن برای بیماران کرونایی هشدار دادند.

۱

آخرین وضعیت کرونا در یزد؛

آغاز پیک سوم کرونا در یزد همزمان با بازگشایی مدارس/ سلب اعتماد عمومی با اظهارات ضد و نقیض مسئولین

شاید یکی از بزرگترین آسیب هایی که موجب عادی انگاری، توهم کنترل بیماری و تجهیز در مقابل کرونا برای مردم شد، اظهارات غیرمنطقی، غیر علمی و غیر عملی برخی سیاسیون بود.

مردم در خیابان کرونا

تاخت و تاز مرگبار کرونا در پیک سوم

همچنان در سطح شهرها شاهد عدم استفاده برخی از مردم از ماسک هستیم و عده ای همچنان این ویروس مرگبار را شوخی می دانند، شوخی ای که می تواند عامل مرگ هرکدام از انسان ها باشد، پیر و جوان، زن و مرد، فقیر و غنی برایش فرقی ندارد .

مذاکره تجاری

یادداشت؛

اصول و فنون مذاکره

مذاکره راهیست مناسب و درست برای رسیدن به آن چه در زندگی می خواهید. تمام طول روز در حال مذاکره هستید؛ این مذاکرات فقط در دنیای کار اتفاق نمی افتد و در زندگی روزانه همه ما در حال مذاکره هستیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب