خبرگزاری علم و فناوری

تالیف کتاب "سوگند مقدس" توسط عضو بسیج علمی پژوهشی خراسان جنوبی

​گتاب "سوگند مقدس " در بیان خاطرات رشادت های بانوی امداد گر خراسان جنوبی توسط سمیرا گنجی عضوسازمان بسیج علمی پژوهشی استان تالیف شد.

سمیرا گنجی نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی از تالیف کتاب "سوگند مقدس" خبر داد و اظهار داشت: این کتاب را به مدت سه ماه در خصوص رشادت های بانویی امدادگر در زمان هشت سال جنگ تحمیلی تالیف و باحمایت اداره حفظ و نشر اثار و ارزش های دفاع مقدس منتشر و به چاپ رسیده است.

وی هدف از تدوین کتاب را با اشاره به  نقش  ارزشمند زنان رزمنده امدادگر  در دوران هشت سال دفاع مقدس و رشادت های مثال زدنی آنان دانست وگفت: چاپ و انتشار زندگینامه، خاطرات و رزمندگان  دفاع مقدس سبب آشنایی هر چه بیشتر نسل های جوان و نوجوان با جان فشانی ها و ایثارگری های تحسین برانگیز آنان می شود.

یکی از راههای پیشرفت و توسعه در بین نخبگان علمی تدوین کتاب است

گنجی یکی از راههای پیشرفت و توسعه دربین نخبگان علمی تدوین کتاب دانست و افزود: هرچه سرانه مطالعه در جامعه بالاتر باشد رشد جامعه و به تبع رشد نخبگان علمی بالاتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه باید برای اهمیت وارزش دادن افراد به مطالعه عمیقا در اندیشه بود و به شکل وسیعی برنامه ریزی کرد، بیان داشت: از اولین عامل و از مهم ترین عوامل موثر در ترویج فرهنگ کتابخوانی خانواده  است زمانی که والدین  عادت به مطالعه داشته باشند و بخشی از فعالیت های روزانه خود را به خواندن و مطالعه اختصاص دهند کودک ونوجوانی که با ان ها به تجربه نشست این مهم را خیلی زود می پذیرد و باکتاب انس والفت می گیرد و می آموزد که گشودن دریچه های یادگیری،فرهنگ و اندیشه سازی ان ها ازطریق مطالعه وکتابخوانی میسر می گردد.

این عضو بسیج علمی پژوهشی وفن آوری تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف یک برنامه ریزی صحیح و منطقی لازم است که باارائه راهکاری،فرهنگ کتابخوانی را در جامعه ایرانی و بخصوص نخبگان علمب ،عملی ساخته و به تداوم فرهنگ در جامعه بینجامد.

وی ایجاد انگیزه در بین نوجوانان،حمایت از نویسندگان اهل قلم،مشارکت و استفاده از امکانات همه سازمان ها ازجمله بسیج،تنوع و نوآوری باتوجه به نیازهای جوانان و نوجوانان می تواند از جمله این راهکارها مهم در عرصه کتاب و کتابخوانی دانست.

گنجی تاکید کرد: اگرچه در اولین نگاه فضای مجازی و کتابخوانی به عنوان رقبایی سخت برای یکدیگر دیده می شوند اما می توان این تهدید را به فرصتی برای گسترش کتابخوانی تبدیل کرد و ازشبکه های مجازی به دلیل اسانی و سرعت برای بسط و نشر فرهنگ کتابخوانی استفاده نمود.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲:۱۱

شناسه خبر: 91556

مطالب مرتبط :
گذری کوتاه بر زندگی نامه پدر علم جغرافیای ایران

خبرگزاری علم و فن آوری گزارش می دهد

پدر علم جغرافیای ایران از ولادت تا وفات

محمدحسن گنجی پدر جغرافیای ایران یکی از بزرگترین دانشمندان خطه زرخیز بیرجند است که ما به مختصری از زندگی نامه و فعالیت های وی در دوران حیاتش می پردازیم.

کمک های رزمایش مومنانه در خوسف به  ۲۷۱میلیون تومان رسید

کمک های رزمایش مومنانه در خوسف به ۲۷۱میلیون تومان رسید

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خوسف گفت: ۲۷۱میلیون تومان در رزمایش کمک های مومنانه شهرستان خوسف جمع آوری شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب