خبرگزاری علم و فناوری

پارک فناوری پردیس با «همرسا» از توسعه نوآوری و عرضه به بازار، حمایت می‌کند

پارک فناوری پردیس با هدف حمایت از تقویت و توسعه نوآوری شرکت‌های عضو و تولید محصول جدید و بومی‌سازی نیازهای فناورانه صنایع ، طرح «همرسا» را اجرا می‌کند. این طرح در راستای هم‌رسانی عرضه و تقاضای توسعه نوآوری در۴ وجه صنعت، شرکت فناور، تامین مالی و سرمایه‌گذاری و اختراعات انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، اداره‌کل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری این مجموعه به ‌منظور توسعه سبد محصولات شرکت‌های عضو و افزایش رقابت در بازارهای داخلی و خارجی، طرح «همرسا» را در راستای حمایت از توسعه نوآوری اجرا می‌کند. این طرح شامل دریافت تقاضای صنعت، توسعه فناوری و عرضه محصول جدید و هم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری، می‌شود.

طرح همرسا از 4 رکن اصلی صنعت، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، اختراعات و تامین مالی و سرمایه‌گذاری تشکیل شده است. در این طرح، صنعت به عنوان بازار اصلی محصولات فناورانه، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به عنوان توسعه دهنده نوآوری و بومی‌سازی نیازهای صنعت، اختراعات با هدف کمک در توسعه فناوری شرکت‌های فناور و همچنین تامین مالی و سرمایه‌گذاری به عنوان بازوی اصلی اجرای طرح‌های فناورانه و توسعه نوآوری، در نظر گرفته شده‌اند.

«حمایت مالی از اجرای طرح‌های فناورانه مبتنی بر بازار»، «پذیرش ریسک اجرای پروژه‌های فناورانه در صنایع»، «انعقاد قرارداد با صنایع، «به‌کارگیری ابزارهای حقوقی و مالی در قرارداد با صنایع» و «همراهی در توسعه فناوری محصولات با معرفی اختراعات و استارتاپ‌ها» مهم‌ترین حمایت‌های پارک فناوری پردیس در اجرای طرح همرساست.

در فرآیند اهداف طرح همرسا، بومی‌سازی اقلام‌ راهبردی صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش، صنعت برق و صنعت آب کشور، به عنوان گام اول مد نظر قرار گرفته است. اداره کل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری با همراه‌سازی صنایع مذکور و شناسایی نیازهای فناورانه آن‌ها یکی از ارکان اصلی طرح همرسا را فراهم کرده است.

علاقه‌مندان برای شرکت در طرح همرسا می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با آقای مهندس علی‌پور به شماره 75250250 داخلی 2308 و 2325 تماس گرفته و یا با آدرس Hamresa@techpark.ir مکاتبه کنند.

 

زمان انتشار: شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳:۰۹

شناسه خبر: 91557

مطالب مرتبط :
۱۲۵۴

با هدف اطلاع رسانی اخبار و جریان سازی علمی؛

تفاهم نامه همکاری میان خبرگزاری علم و فناوری و پارک علم و فناوری استان فارس امضا شد

تفاهم نامه همکاری میان خبرگزاری علم و فناوری و پارک علم و فناوری استان فارس با هدف اطلاع رسانی اخبار و جریان سازی علمی امضا شد.

۱۲۳

درگفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح شد؛

راه اندازی ۴ مرکز رشد ، خلاقیت و فناوری در آذربایجان غربی

معاون بسیج علمی ،فناوری و پروهشی سپاه شهدای آذربایجان غربی از راه اندازی ۴ مرکز رشد ، خلاقیت و فناوری در استان خبر داد.

ش

صدرخانلو:

کارگزار‌ها حلقه میانی فناوران و صاحبان صنعت و سرمایه هستند

مدیر شبکه فن­ بازار ملی ایران گفت: کارگزار‌ها حلقه میانی فناوران و صاحبان صنعت و سرمایه هستند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب