یادداشت

گره زدن اقتصاد کشور به تحولات خارجی غلط است

اینکه این روزها به کرات می شنویم که همه منتظر نتیجه انتخابات دموکراتها و جمهوری خواهان در امریکا هستند تا اتفاقات خوبی در کشور ما بیافتد و مردم منتفع شوند امری اشتباه و غیرقابل قبول است.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ چرا که طی سالها اجرای سیاستهای غلط شاهدهستیم که تولید عملا در کشور از بن رفته و صنایع مونتاژ و واردات تمامی کالاها و خدمات و نیازهای ضروری کشور تیشه بزرگی بر صنعت و کشاورزی و تولیدات زده است . 
تولیدکنندگان عمدتا ورشکست شده ویا با انبوهی از چک های برکشتی دست به گریبانند. 
اما چندروزی بیشتر به برگزاری انتخابات امریکا و انتخاب یک گزینه باقی نمانده چیزی که به گفته بعضی ها منجی اقتصاد ورشکسته و بیمار ایران بوده و به امید رفع تحریم ها و روی کار آمدن گزینه معتدل تری بتوانند شکست و ناکارامدی داخلی را به انتخابات امریکا گره بزنند. 
مشکلات شدید اقتصادی  و تورم لحظه ای و موج شدید بیماری کرونا و تعطیلی کسب و کارهاو بیکاری نیروی های شاغل دربسیاری از رده های شغلی و... همه موجب شده تا فشارها بیش از پیش از مردم وارد شود و هرروز هم این مشکلات سنگین تر از قبل کمر مردم را خمیده کرده است اما دولتمردان وسیاسیون هم در انزوای اجتماعی و کرونایی خود محبوس مانده و هیچ تحرکی برای خروج از این بن بست اقتصادی و معیشتی که این روزها دغدغه همه مردم کشور و حتی کسانی که خارج از کشور هم زندگی می کنند شده است ندارند. 
سکوت سنگین دولت د ربرابر این همه فشار و تورم برای مردم قابل توجیه و پذیرش نبوده و همه منتظرند که سرانجام رییس تدبیر و امید برای این بی تدبیری کابینه اش حرف و سخنی زده و حداقل مردم را بیشتر از این سرگردان و نادان فرض نکند. 
اینکه بسیاری بشدت درانتظار نتیجه انتخابات امریکا هستند تا مشکلات اقتصادی داخلی رفع شده و شرایط عادی شود عبث است چرا که تجربه نشان داده هیچ گاه در کشور گرانی کالاها و خدمات دیگر ارزانی و کاهش در برنداشته و قدرت خرید هم بشدت کاهش یافته و تولیدکنندگان بسیاری ورشکست شده و به انزوا رفته اند . به جد می توان گفت که انتخابات امریکا هم نمی تواند روی آرامش و ثبات قیمتها را به چهره مشوش اقتصاد ایران برگرداند و درمان این درد کهنه فقط و فقط در اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی و افزایش و تشدید نظارت ها و بازرسی ها از مراکز وشرکت های بزرگ اقتصادی که وابسته به دولت هستند می باشد چرا که بسیاری از رانتها و اختلاس ها  و مشکلات ازاینجاها نشات گرفته و به لایه های زیرین سرایت می کند مسئله ای که شاید این روزها به دلیل حضور و برکت وجود آقازاده ها خط قرمز دستگاه های نظارتی شده و تنها اجحافی بزرگ در حق مردم و مصرف کنندگان واقعی روا داشته می شود تا جایی که بسیاری از کارگران در بخش های دولتی و خصوصی سه ماه حقوق نگرفته اند وبا این فشار اقتصادی چگونه می توان سه ماه بدون حقوق گذران نمود.
امید است د راین ماههای پایانی دولت ؛ دولتمردان برای گشایش اقتصادی و بهبود شرایط مردم تدبیری بیاندیشند و بیش ازا این روح و روان وسرمایه های روبه زوال مردم را به سخره نگیرند.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹:۰۲

شناسه خبر: 91649

مطالب مرتبط :
ب

یادداشت

سگ زرد برادر شغال است

درحالی شمارش آرای ایالات متحده امریکا در حال انجام است که چشم تمام دنیا به نتیجه این انتخابات است تا بتوانند قدرت وسیاست های خودرا با آن تطبیق دهند.

۲۲

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت مراکز مراقبت در منزل در مدیریت بیماری کووید ۱۹

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر بکارگیری توانمندی و ظرفیت مراکز مراقبت در منزل در مدیریت بیماری کووید ۱۹، گفت: این مراکز می توانند کاهش بار مراجعات بیمارستانی را تا حد قابل قبولی به دنبال داشته باشند.

ای ال اس

فناوری های به کار گرفته شده برای بیماران مبتلا به ALS

از آنجایی که علت اصلی بروز این بیماری مشخص نیست، نمی‌توان به درمان این اختلال پرداخت یا از بروز آن جلوگیری کرد. فناوری های جدید بر روی کنترل علایم و نشانه‌های این بیماری همراه است و به بیمار برای داشتن یک زندگی با کیفیت کمک خواهد کرد.

۱

ساخت دوچرخه ای که می تواند با سرعت یک موشک حرکت کند !

به تازگی نوعی دوچرخه با نام "Aerovelo" ساخته شده است که تنها با قدرت رکاب زدن می تواند با سرعت ۱۴۰ کیلومتر حرکت کند.

ی

فراخوان اعلام وضعیت پروژه کسر از خدمت

در راستای انسجام و تسهیل در بهره گیری موثر از توانمندی مشمولان وظیفه دانش آموخته و دانشجو در حوزه تحقیقاتی،سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان هرمزگان دو عنوان پژوهشی اولویت دار در قالب پروژه کسر خدمت سربازی ارائه می نماید.

سیارک

آیا همزمان با انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا یک سیارک به زمین برخورد می‌کند؟

احتمال برخورد یک سیارک به زمین در روز انتخابات آمریکا هرچند بسیار اندک ولی وجود دارد. سیارک Asteroid ۲۰۱۸ VP۱ حدود ۲ نوامبر از کنار زمین عبور خواهد کرد. گزارش ها نشان میدهد در یک بازه زمانی کوتاه مدت در اوایل ماه نوامبر سال جاری میلادی چند سیارک در از نزدیکی سیاره ما رد خواهند شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب