توصيه هاي كرونايي به زنان باردار

یک کارشناس بهداشت گفت: زنان باردار باید از حضور در دورهمي ها با دوستان و خانواده به خصوص در اماكن سربسته پرهيز كنند.

سیدمحمد حسن رستگار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در جهرم در توصیه هایی ضد کرونایی برای زنان باردار گفت: دست ها باید مدام شسته شده و سطوحي را كه با آن در تماس هستند تميز و ضدعفوني كنند.
وی با اشاره به اینکه این افراد باید در جمع ماسك بزنند و چشم ها، بيني و دهان خود را لمس نکنند، افزود: آنها لازم است تا حد امكان از خانه خارج نشوند و فاصله خود را با ديگران رعايت كنند.
پرهیز از تماس با افراد مشكوك يا مبتلا به كرونا يا تب دار از دیگر توصیه های رستگار به زنان باردار است.
وی به زنان باردار توصیه کرد بصورت تلفني يا مجازي با ماما، پزشك زنان و با ساير خدمات مورد نیازشان تماس گرفته و هنگام سرفه و عطسه صورت خود را با دستمال بپوشانند و سپس آن را درسطل دربدار بياندازند.
رستگار تغذيه مناسب و مصرف مايعات گرم براي جلوگيري از ابتلا به كرونا را ضروری دانست و عنوان کرد: این قبیل افراد باید از حضور در دورهمي ها با دوستان و خانواده به خصوص در اماكن سربسته پرهيز كنند.
وی با اشاره به اینکه زنان باردار باید در صورتي كه شاغل هستند از دوركاري و كار در منزل استفاده كنند،تاکید کرد: باید تا حد امكان با وسيله شخصي رفت و آمد کرده و از وسايل نقليه عمومي استفاده نكنند.

 

گفتگو از مهدی رحمانیان

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹:۴۸

شناسه خبر: 91692

مطالب مرتبط :
واکسن کرونا

آیا واکسن‌ها کرونا برای زنان باردار خطرناکند؟

نگرانی ها درباره اثربخشی واکسن کرونا و تاثیر آن ها بر زنان باردار همچنان برجاست. یک مطالعه جدید به بررسی این موضوع می پردازد.

زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند پیشگیری از بارداری ترکیبی را ترک کنند/ پیشگیری فقط با پروژسترون یا روش مانع باشد

طبق دستورالعمل های جدید کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا؛

زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند پیشگیری از بارداری ترکیبی خطرناک است

طبق دستورالعمل های جدید کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا (RACGP) ، زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند باید استفاده از پیشگیری از بارداری ترکیبی را ترک کنند، توصیه احتیاط آمیز پیشگیری از بارداری فقط با پروژسترون یا روش مانع می باشد.

۰

آیا کپک روی آبلیمو و آبغوره خطرناک است؟

یک کارشناس بهداشت گفت: کپک ها در انسان باعث ایجاد حساسیت و آلرژی می شود که در طولانی مدت ممکن است علائمی شبیه آسم ایجاد می کند.

پوکی استخوان

کارشناس بهداشت حوزه معاونت بهداشتی جهرم:

پوکی استخوان با تخریب بافت استخوان مشخص می شود

کارشناس بهداشت حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: پوکی استخوان با کاهش توده استخوانی و تخریب بافت استخوان مشخص می شود.

زنان باردار می‌توانند ذرت بخورند/ از خواص آن بیشتر بدانید

طبق بررسی انجام شده:

زنان باردار می‌توانند ذرت بخورند/ از خواص آن بیشتر بدانید

بارداری دوره‌ای است که بدن نیاز به رژیم غذایی سالم دارد و خوردن غذای مقوی موضوعی است که باید بیشتر به آن توجه شود و با توجه به هوس‌های رایج زنان از جمله خوردن ذرت، این سوال مطرح می‌شود که آیا زنان باردار می‌توانند ذرت بخورند یا خیر؟

زنان باردار و کرونا

درگفتگو با علم و فناوری مطرح شد؛

شرایط و نکات لازم برای زنان باردار در شرایط کرونا

رئیس اداره مامایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: زنان باردار هم مانند سایر افراد جامعه احتمال آلودگی و به ویروس کرونا دارند ، ولی ما تاکید بیشتری برمحافطت در زنان باردار در برابر این ویروس داریم، عوارض کرونا ممکن است سلامت مادر باردار و جنین را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب