یادداشت

سگ زرد برادر شغال است

درحالی شمارش آرای ایالات متحده امریکا در حال انجام است که چشم تمام دنیا به نتیجه این انتخابات است تا بتوانند قدرت وسیاست های خودرا با آن تطبیق دهند.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ این روزها مردم آمریکا در تب و تاب انتخابات ریاست جمهوری هستند، تا ببینند چه کسی رئیس جمهور آینده شان خواهد شد "جو بایدن" یا "دونالد ترامپ" و اینکه مردم کشور ایالات متحده آمریکا یا هر کشور دیگری در بحبوحه انتخابات سرگرم انتخابات ریاست جمهوری کشور خودشان باشند امریست طبیعی.

اما سوالی که در برخی از ذهن ها تداعی می مي شود این است که با پیروز شدن هر یک از این نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا( جو بایدن دموکرات یا دونالد ترامپ جمهوری خواه) چقدر می‌تواند سیاست کشورمان در قبال آمریکا  تغییر کند، برای رسیدن به جواب سوال فوق در این خصوص اشاره ای کوتاه به سخنان حکیمانه رهبر فرزانه و معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) که در روز ۱۳ آبان ماه سال جاری بیان فرمودند می کنیم.

 سیاست ما با رفت‌وآمد افراد در آمریکا تغییر نمی‌کند

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز ۱۳ آبان ماه  فرمودند: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال آمریکا، حساب‌شده و مشخص است و با رفت‌وآمد اشخاص تغییر پیدا نمی‌کند و ممکن است با آمدن یا نیامدن یک فرد اتفاقاتی بیفتد اما به ما هیچ ارتباطی ندارد و در سیاست جمهوری اسلامی هیچ تاثیری نخواهد داشت.

  با قاطعیت می توان  گفت علت اصلی دشمنی آمریکا با نظام جمهوری  اسلامی ایران این است که زیر بار سیاست‌های ظالمانه نرفتن و به رسمیت نشناختن سلطه آنها است و این دشمنی ادامه خواهد داشت و تنها راه برطرف کردن آن، این است که طرف مقابل از این تصور که بتواند به ملت و دولت ایران ضربه اساسی وارد کند، مأیوس شود.

در زمینه اقتصاد به هیچ‌وجه نباید نگاه به بیرون باشد البته این به معنای ارتباط نداشتن با خارج نیست بلکه ارتباط باید باشد ولی به‌دنبال علاج مشکلات در داخل باشیم و یکی از راه‌حل‌های اصلی هم افزایش تولید است.

 بسیاری از مشکلات کنونی اقتصادی ارتباطی به تحریم ندارند و ناشی از ناهماهنگی‌ها هستند و بسیاری از گرانی‌های اخیر توجیه ندارد.

با فرمایشات رهبری معظم در این زمینه پی خواهیم برد که خوی اسکتباری آمریکا، دموکرات و جمهوری خواه نمی شناسد و با روی کار آمدن هر کدام از نامزدها این خوی اسکتباری آمریکا تغییری نخواهد کرد.

همان گونه رهبری و اکثر کارشناسان بر این عقیده هستند که بسیاری از مشکلات کشور اهم از اقتصادی و.. با تکیه بر دستان جوانان و باور داخلی قابل حل است و در این بین، همین طور  در عرصه های مهم و پیچیده صنایع مختلف  دفاعی و موشکی و.. با تکیه بر جوانان و باور داخلی در عرصه بین المللی حرفی برای گفتن داریم و خواهیم داشت و در حوزه‌های گوناگون اقتصادی هم می‌توانیم به همین شکل اقدام کنیم. 

این که راه حل مشکلات کشور را به تحولات و سیاست های خارجی گره بزنیم و به آن ها متکی باشیم و یک اشتباه راهبردی تمام عیار است و باید  راه حل آن را در  ایمان به جوانان  و باور داخلی و تعهد دانشمندان انقلابی  جست و جو کرد.

در پایان می توان گفت، با پیروز شدن هر یک از نامزدهای انتخابات ریاست جهوری آمریکا ذهن ها ما به یاد ضرب المثل اینکه:" سگ زرد برادر شغال است."خطور می کنند و تا باشد از این شغال ها و سگ های زرد....‌‌

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵:۲۳

شناسه خبر: 91819

مطالب مرتبط :
توهم پیشبینی با روکش انیمیشنی

توهم پیشبینی با روکش انیمیشنی

توهم پیشبینی با روکش انیمیشنی

ژن درمانی برای بازسازی عصب بینایی منجر به درمان جدید گلوکوم  خواهد شد

پزشکان اعصاب بالینی در دانشگاه کمبریج گزارش کردند؛

ژن درمانی برای بازسازی عصب بینایی منجر به درمان جدید گلوکوم خواهد شد+عکس

پزشکان اعصاب بالینی در دانشگاه کمبریج از ژن درمانی برای بازسازی آکسونهای آسیب دیده در چشم استفاده کردند که می تواند به توسعه روشهای درمانی جدید برای گلوکوم، یکی از مهمترین دلایل نابینایی در سراسر جهان کمک کند. آنها با بیان مولکول آداپتور پروترودین که به طور معمول در نورون های غیر احیا کننده در سطوح پایین یافت می شود، به این مهم دست یافتند.

فرشیدی

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت وگو با علم وفناوری هرمزگان :

تجمع بیش از ۱۰نفر ممنوع است/ بندرعباس، بستک وکیش جزو شهرهای قرمز

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از تجمع بیش از ۱۰نفر در مجامع عمومی خبرداد و گفت: شهرهای بندرعباس، بستک و کیش جو مناطق قرمز بوده و رعایت پروتکل های بهداشتی در اولویت است.

خبرگزاری علم و فناوری

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان:

آبشیرینکن «بندرعباس» ۵۰ میلیون متر مکعب از نیاز آبی هرمزگان را تامین می‌کند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین ۵۰ میلیون متر مکعب از نیاز آبی استان هرمزگان از طریق آبشرینیکن یک میلیون متر مکعبی «بندرعباس» انجام شده است.

۲

یادداشت

نقش سیمای شهری در نشاط بصری و اجتماعی

کارکردهای روانی و اجتماعی سیما یا منظر شهری در جوامع مدرن امروزی بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

۳۳

یادداشت

گره زدن اقتصاد کشور به تحولات خارجی غلط است

اینکه این روزها به کرات می شنویم که همه منتظر نتیجه انتخابات دموکراتها و جمهوری خواهان در امریکا هستند تا اتفاقات خوبی در کشور ما بیافتد و مردم منتفع شوند امری اشتباه و غیرقابل قبول است.

کرونا ویروس

تعصب ضدعلمی آمریکا با کروناویروس

فوچی می گوید: ایالات متحده یک مسئله «تعصب ضد علمی» دارد در مورد کرونا ویروس.

ابولا

سرانجام راه «درمان ابولا» پیدا شد

آزمایش در جمهوری کنگو در ماه نوامبر سال جاری آغاز شد و اکنون متوقف شده است. تمامی واحدهای درمانی ابولا در این کشور اکنون از این دو آنتی‌بادی مونوکلونال بهره می‌برند. پروفسور «جین یاکوئس مویمبه»، مدیرکل موسسه زیست‌پزشکی رچارچ در کنگو، می‌گوید:‌ »از امروز به بعد، دیگر ابولا را یک بیماری غیرقابل درمان به شمار نمی‌آید. این پیشرفت‌ها به نجات جان هزاران نفر کمک خواهد کرد.»

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب