به گـزارش خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان؛

سمنان|گفت و گو با فعال صنعت پرینت سه بعدی در شاهرود

شرکت نوفناوران ستاره برتر آسیا فعالیت خود را در سال ۱۳۹۶ با عنوان "مجموعه سوبا" در استان سمنان و با حمایت پارک علم و فناوری آغاز نموده است.

به گـزارش خبرگزاری علم وفناوری - استان سمنان؛شرکت نوفناوران ستاره برتر آسیا فعالیت خود را در سال 1396 با عنوان "مجموعه سوبا" آغاز نموده است.این شرکت که دارای سه زیرمجموعه با حوزه فعالیت های تولیدی و فناورانه است در استان سمنان شکل گرفت و به کار خود ادامه داد.مهندس محمد عباسی یکی از بنیانگذاران و مدیران این شرکت در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری به تشریح فعالیت ها و روند موفقیت های این مجموعه ها پرداخته است.با ما همراه باشید...

مهندس عباسی دانش آموخته رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شاهرود با معرفی تفصیلی مجموعه های سه گانه سوبا،برنا و فارا با فعالیت در زمینه های مختلف تولیدی و فناورانه اظهارداشت:شرکت نوفناوران ستاره برتر آسیا دارای سه زیر مجموعه با حوزه های کاری ذیل می باشد:

مجموعه سوبا: فعال در صنعت پرینت سه ‏بعدی

مجموعه برنا: مجموعه‏ای فعال در تولید ماشین‏آلات هوشمند صنایع غذایی

مجموعه فارا: مجموعه‏ای جدید در زمینه تولید محصولات غذایی و قنادی

مجموعه سوبا

مجموعه سوبا فعالیت خود را از سال 1396 با حمایت و مساعدت پارک علم و فناوری استان سمنان آغاز نمود.این مجموعه در ابتدا تولید انواع قطعات صنعتی، ماکت‏های تزئینی و بدنه تجهیزات مختلف آزمایشگاهی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی (ساخت افزایشی) در برنامه های فعالیتی خود ثبت نمود.

ایجادفرصت ازیک تهدید

طبق اظهار این فعال صنعتی این مجموعه در ایام شیوع ویروس کرونا و با همه ‏گیری این بیماری در کشور، اقدام به تولید انواع دستگاه ضدعفونی کننده دست نمود.برد اختصاصی این محصول توسط متخصصان مجموعه طراحی و در نمونه‏ های تولیدی مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. حسگر نصب شده بر روی این محصول با تشخیص دست کاربران، بازخورد لازم را به پردازنده ارسال نموده و بدین ترتیب محلول ضدعفونی بر روی دست کاربران اسپری می‏شود.

مدیر مجموعه تولیدی و فناورانه سوبا بیان داشت:مجموعه سوبا با فروش این محصول در سطح کشور تلاش نمود تا ضمن اشتغالزایی و کارآفرینی در دوران شیوع بیماری کرونا، سهمی را در جهت کاهش همه گیری این بیماری به خود اختصاص دهد.

عباسی درادامه افزود:در حال حاضر راهبرد این مجموعه به توسعه محصولات پیشگیرانه از بیماری کرونا و همچنین توسعه فناوری ساخت افزایشی در حوزه‏های آموزشی، خدماتی و صنعتی اختصاص یافته است.

مجموعه برنا

با توسعه زمینه فعالیت شرکت نوفناوران ستاره برتر آسیا در زمینه‏های مختلف صنعتی و افزایش شرکای تجاری آن،ضرورت تشکیل مجموعه ه‏ای مجزا از مجموعه سوبا به منظور فعالیت در زمینه طراحی و ساخت ماشین‏ آلات هوشمند صنایع غذایی فراهم آمد. بدین ترتیب مجموعه برنا صنعت نوین به عنوان زیرمجموعه ه‏ای از شرکت نوفناوران ستاره برتر آسیا، فعالیت خود را در اواخر سال 1397 آغاز نمود.

دستگاه تولید نان تارت دستی به عنوان اولین محصول سفارشی ‏ساز این مجموعه در سال 1398 به بازار عرضه شد. تعامل مجموعه با صنف قنادان و تولید دستگاه‏های قابل رقابت با نمونه خارجی منجربه شکل‏ گیری شناخت و ایجاد اعتماد در مشتریان شد و بدین ترتیب دستگاه نان تارت دستی به عنوان محصول مورد درخواست صنف قنادان در شهرهای مختلف به فروش رسید.

این مجموعه پس از 18 ماه فعالیت در زمینه تولید دستگاه تارت دستی، اقدام به تولید دستگاه تارت تمام اتوماتیک نمود. به سبب تلاش و پیگیری مجدانه اعضا و تولید مبتنی بر دانش، محصول فوق الذکر با کیفیت بالا و به صورت سفارشی در اختیار مشتریان قرار گرفت. این دستگاه نسبتا بزرگ با بهره‏گیری از سیستم الکترونیکی هوشمند، سیستم پنوماتیک چند منظوره و قالب‏های زیبا و متنوع سبب شکل‏گیری تجربه کاری و دریافت بازخورد مناسبی در مجموعه شد.

مجموعه برنا صنعت نوین در ادامه اقدام به تولید و عرضه ماشین‏ آلات پیشرفته صنایع غذایی از جمله، ماشین تارت مدل MTM101، ماشین گردکن خمیر، دستگاه تولید انبوه نان ویفری گازسوز، انواع قالب‏ های دستگاه تارت و ویفری و انواع مهر شیرینی نمود.

مجموعه فارا

توسعه فعالیت برنا صنعت در حوزه ماشین ‏آلات صنایع غذایی منجربه فراهم آوردن زمینه تولید محصولات غذایی و شکل‏ گیری زمینه‏ های فعالیت جدید در شرکت نوفناوران ستاره برتر آسیا شد. بدین ترتیب مجموعه فارا تحت نظارت شرکت نوفناوران ستاره برتر آسیا اخیرا فعالیت تحقیقاتی خود را در زمینه تولید محصولات غذایی آغاز نموده است. این مجموعه در نظر دارد با کسب مجوزهای بهداشت و سیب سلامت و با استفاده از ماشین‏آلات تولید شده در مجموعه برنا، اقدام به تولید محصولاتی نظیر نان ویفری، انواع تارت و انواع شیرینی بصورت انبوه و صادراتی نماید.

زمان انتشار: جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳:۳۱

شناسه خبر: 91827

مطالب مرتبط :
۷۴۷

در حوزه ناباروری و نازایی؛

پژوهشگاه رویان در جایگاه ۱۰موسسه برتر جهان

در طی سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ میلادی، پژوهشگاه رویان در میان ۱۰ مؤسسه برتر در حوزه تحقیقات ناباروری و فناوری‌های کمک‌باروری جهان قرار گرفته است.

۰۲۵

بمناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی به فرمان امام راحل؛

سمنان|دومین جشنواره نهضت جوانان مسأله محور

جشنواره نجم (نهضت جوانان مسئله محور) امسال برای دومین سال متوالی بنا به رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت مجازی همزمان با حضور نواحی بسیج دانشجویی سراسر کشور برگزار گردید.

نشست

دیدار اعضای بنیاد نخبگان از پارک علم و فناوری استان قم

دیدار بنیاد نخبگان از پارک علم و فناوری قم

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم: دیدار جمعی از کارکنان و اعضای بنیاد نخبگان قم با هدف آشنایی با فعالیت ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری استان قم با حفظ پروتکلهای بهداشتی امروز انجام شد .

۰۲۳۶

به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی مطرح شد؛

سمنان| تجلیل از نخبگان و مخترعان دانش‌آموز بسیجی

یوسفعلی طاهری مسئول بسیج دانش آموزی استان سمنان: درمجموع ۱۴۱ عنوان برنامه در این هفته در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.

۰۶۶۵

دستاوردی دیگر از محققان حوزه کشاورزی در کشور؛

تکنولوژی تبدیل آب شور به آب کاربردی برای کشاورزی در دستان محققان ایرانی

شوری آب مصرفی کشاورزی و تاثیرات منفی و غیرقابل جبران آن سبب شده تا محققان به دنبال شیوه ای مناسب برای مقابله با این مسئله باشند.به تازگی محققان داخلی موفق به ساخت دستگاهی برای جداسازی شوری از آب شده اند.

۱۱

دربازدید از رویداد استارتاپی حوزه صنعت استان سمنان مطرح شد؛

سمنان| هدایت مجموعه های فناور درراستای مسائل صنعت ضروری است

رویداد استارتاپی در سه بخش فناوری های نوین،خودرو و صنایع معدنی به همت شرکت شهرک های صنعتی و سازمان بسیج علمی و پژوهشی برگزار گردید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب