مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل خبر داد:

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج برگزار می گردد

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج به صورت ویدئو کنفرانس در تمامی شهرستان های استان به صورت همزمان برگزار می گردد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ فاضل احدی مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، درباره ماهیت و اهداف این جشنواره اظهارکرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل همه ساله با هدف شناسایی و معرفی نخبگان بسیجی و استفاده از ظرفیت های علمی بسیج در جهت حل مسایل و مشکلات استان و نیز تجلیل از دانشوران و نخبگان نمونه بسیج در هفته بسیج جشنواره جهادگران علم و فناوری را برگزار می کند .

احدی افزود: از مهترین اهداف این جشنواره می‌توان به ترویج فرهنگ جهاد علمی، افزایش روحیه امید و نشاط در بین جوانان به ویژه جوانان انقلابی و نمایش قدرت و اقتدار علمی ایران اسلامی در حفظ و تداوم ارزش ها و گسترش دستاوردهای انقلاب اشاره کرد.

وی به لزوم برگزاری  این جشنواره به صورت مجازی اشاره کرد و افزود: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و برای جلوگیری از ابتلای احتمالی مهمانان، استادان و شرکت کنندگان، این جشنواره به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس در تاریخ 2 آذر ماه میزبان مسئولین استانی و کشوری، اساتید، اقشار بسیجی، نخبگان و مخترعین شرکت کننده در جشنواره است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری تصریح کرد: جشنواره جهادگران علم و فناوری که در دوره‌های قبلی خود به صورت متمرکز در مرکز استان برگزار می شد با ابتکار مقرر شد که در تمامی شهرستان های استان به صورت همزمان و در ارتباط با یکدیگر صورت گیرد.

احدی اظهار داشت: حضور مسئولین مطرح کشوری و استانی به صورت زنده در صفحات مجازی این جشنواره، برگزاری نمایشگاه هایی از آثارمخترعین به صورت مجازی و تجلیل از دانشوران و نخبگان هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری، از جمله برنامه های این دوره از جشنواره است که در نهایت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می دهد.

وی گفت: امیدواریم در بستر مجازی، بتوانیم به بهترین شکل جشنواره را برگزار و بازخورد لازم را به مخاطبان ارائه کنیم. الگوسازی برای ارگان ها و دانشگاه های دیگر و تبیین این موضوع که امکان برگزاری چنین جشنواره‌هایی به صورت مجازی نیز وجود دارد، از دیگر اهداف ما به شمار می‌رود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با اشاره به اهمیت حفظ و افزایش سرعت رشد علمی کشور تصریح داشت: بسیج به عنوان مجموعه بن بست شکن در عرصه های مختلف به ویژه علمی حمایت از نخبگان و پژوهشگران را وظیفه خود میداند و با حمایت از طرح ها، ایده ها و نظریات علمی و فناورانه با ریسک بالا و پایین به دنبال حفظ و افزایش سرعت رشد علمی در کشور است.

احدی ادامه داد: حمایت های مادی و معنوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری از طرح های مخترعین و مبتکرین بدون چشم داشت و در چهار عرصه آموزشی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی صورت می پذیرد.

وی در اشاره به راهبردهای بسیج در عرصه علم و فناوری به جریان سازی، گفتمان سازی علمی و مطالبه گری تخصصی در عرصه‌های مختلف علمی  اشاره کرده و افزود: همچنین این جشنواره با هدف رشد علمی استان و کشور، ایجاد هسته های گفتمان ساز، راه اندازی پایگاه های علمی نیز از دیگر برنامه های این مجموعه با توجه به راهبرد ها و هدف های آن است.

احدی گفت: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل در دوران کرونا از طرح ها و ایده های نخبگان در جهت پیشگیری از  گسترش ویروس منحوس کرونا حمایت مادی و معنوی کرده است.

زمان انتشار: شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴:۳۵

شناسه خبر: 91865

مطالب مرتبط :
شورای علمی

جلسه شورای جهاد علمی در اردبیل برگزار شد

جلسه شورای جهاد علمی با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل و اقشار دانشور بسیج با محوریت برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در سالن شهید حیدری سپاه استان برگزار شد.

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران علم و فناوری بسیج دانشجویی و بسیج علمی گفت؛

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان علم و فناوری که به همت معاونت علمی و فناوری بسیج دانشجویی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان برگزار شد، ضمن توصیه و تاکید به نخبگان بر امیدواری و پشتکار داشتن، گفت: گیربکس ناو جماران را همین نخبگان اصفهانی ساختند.

جشنواره

برگزاری جشنواره علم و فناوری جهادگران در یزد

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد از برگزاری جشنواره علم و فناوری جهادگران یزد خبر داد.

آغار به کار مرکز رشد و نوآوری بسیج شهرستان برخوار با استقرار ۴ هسته فناور در حوزه الکترونیک

در راستای اهداف بسیج علمـی پژوهشی و فناوری استان اصفهان؛

آغار به کار مرکز رشد و نوآوری بسیج شهرستان برخوار با استقرار ۴ هسته فناور در حوزه الکترونیک

در راستای اهداف بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان اصفهان «مرکز رشد بسیج شهرستان برخوار» برای فعالیت در سه حوزه علمی مکانیک، الکترونیک و کشاورزی در حمایت و هدایت از طرح ها، ایده ها، ابتکارات و اختراعات بسیجیان و نخبگان شهرستان برخوار افتتاح شده و در مرحله اول هم با استقرار ۴ هسته فناور در حوزه الکترونیک کار خود را آغاز کرد.

سرفه

تشخیص عفونتهای بدون علامت کووید ۱۹ با استفاده از تلفن همراه

محققان دانشگاه MITمدل هوش مصنوعی را ابداع کرده اند که افراد بدون علامت را از طریق ضبط سرفه های اجباری از افراد سالم متمایز می کند.

منسوجات

استفاده از خطای چاپ سه بعدی برای تولید منسوجات

محققان ام آی تی با استفاده از خطای چاپ سه بعدی برنامه ای را ایجاد کردند که می تواند برای تولید منسوجات با تکنولوژی بالا استفاده شود.

نخبگان

افتتاح خانه نخبگان شهرستان گرمی در استان اردبیل

خانه نخبگان شهرستان با حضور جانشین سپاه شهرستان گرمی، مسئول معاونت علمی و پژوهشی سپاه استان اردبیل، روسا و اساتید دانشگاه ها و نخبگان شهرستان در محل دانشگاه پیام نور به همت معاونت علمی و پژوهشی سپاه این شهرستان راه اندازی گردید.

ی

جشنواره جهادگران علم و فناوری در ایلام برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد : صاحبان طرح ها و محصولات فناورانه می توانند تولیدات خود را تا ۲۵ مهرماه جبه دبیرخانه جشنواره واقع در ایلام ، خیابان امیرکبیر ، روبروی مرکز بهداشت شهرستان ایلام ، موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام –واحد اول ارسال نمایند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب