خبرگزاری علم و فناوری

حجت الاسلام صادقی نیارکی:

تولید مهم تر از مالک تولیدی است

رئیس دادگستری استان زنجان در خلال بازدید از شرکت ملی سرب و روی ایران با تقدیر از مدیران این شرکت که مدتیست به صورت خصوصی اداره می شود گفت: کمک به اکسیژن رسانی در بیمارستان ها، اقدامات زیست محیطی صورت گرفته و از همه مهم تر رسیدن به رکورد هایی در تولید بسیار ارزشمند است و دستگاه قضا نیز صرفا از تولید حمایت می کند حتی اگر مالک شرکت خارجی باشد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، حجت الاسلام نیارکی در بازدید از شرکت ملی سرب و روی با اشاره به در شرایط حاضر کشور نیاز مبرم به تولید دارد اظهار داشت: نسخه شفابخش جمهوری اسلامی اقتصاد مقاومتی است، این در حالیست که دشمنان قسم خورده ایران مانند ایالات متحده همیشه برای ما داستان درست کرده اند.

رئیس دادگستری استان زنجان مهم ترین تکیه گاه در شرایط جنگ تمام عیار علیه کشور را تاکید بر ظرفیت های داخلی و اتکاء به اقتصاد مقاومتی دانسته و گفت: ما تکلیف داریم که در این مسیر حرکت کنیم و شرکت ملی سرب و روی که در مسیر گفته های رهبری قرار دارد که ما به نوبت خودمان از شما تشکر میکنیم.

وضعیت شرکت ملی سرب و روی

صادقی نیارکی با بیان اینکه کشور نیاز های متفاوتی دارد و بخشی توسط تولید کنندگان داخل برطرف می شود ابراز کرد: سهم شرکت ملی سرب و روی سهم قابل توجهی است که در بخش رفع نیاز ها، صادرات و ارزآوری نیاز به تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: عملکرد خوب مدیران این مجموعه سبب یک جهش در فرآیند تولید شرکت شده است بطوریکه نرخ رشد تولید نسبت به دو سال گذشته بسیار مناسب بوده و به نوعی در عمل به نامگذاری سال سربلند بوده است.

حجت الاسلام نیارکی با بیان اینکه امیدواریم پیش بینی های مدیران این شرکت تا پایان سال 99 محقق شود اظهار کرد: با تلاش مجاهدانه است که این رشد ها اتفاق می افتد و ما سهم استان را از جهش تولید که رهبری مطرح کردند تا در پایان سال اعلام میکنیم.

وضعیت پسماند های سرب و روی

رئیس دادگستری استان زنجان توجه به مباحث زیست محیطی این شرکت را قابل قبول عنوان کرده و گفت: همه ما وظیفه داریم که از تولید حمایت کنیم اما تا جایی که به زیان انسان ها نباشد چراکه آسیب به انسان ها خط قرمز نظام اسلامی است.

صادقی نیارکی به نگرانی های نسبت به شرکت های سرب و روی اشاره کرده و افزود: نگرانی های درباره شرکت های سرب و روی جدی است بطوریکه ممکن است سبب آلودگی های هوا، آب و خاک شود و این در حالی است که نیازمند این صنعت نیز هستیم.

وی با اشاره به برخی کارگاه های سرب و روی که صرفا اسما شرکت هستند مطرح کرد: این شرکت یکی از شرکت های مهم استان است که به تنهایی حجم زیادی از تولید استان را انجام می دهد که به همین جهت برای ما نیز بسیار مهم است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با بیان اینکه عملکرد این شرکت در برخی امورات انحصاری است ابراز کرد: با همت مسئولان این شرکت نگرانی سه سال قبل آحاد مردم در یافته های قاطع علمی زیست محیطی (یک میلیون تن فیلتر کیک دپو شده) امروز برطرف شده است.

رئیس دادگستری استان زنجان با بیان اینکه همه ما انسان ها به کمک و یاری همدیگر در شرایط سخت نیازمندیم گفت: کمک این شرکت در روز های سخت کرونایی با کپسول های اکسیژن به بیمارستان های استان بسیار قابل تقدیر است و خداوند نیز این نیت خیر را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

دستگاه قضا صرفا حامی تولید است

صادقی نیارکی حمایت از تولید را وظیفه و اولویت دستگاه قضا دانسته گفت: هر جا که تولید نیاز به کمک داشته باشد بی منت در آن جا حاضر خواهیم بود، یک جا با سکوت و یک جا با حضور از تولید حمایت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در تولید اساسا دنبال این نیستیم که بدانیم سهام دار چه کسیت اظهار کرد: ما حمایتمان از تولید است ولو اینکه سهامدار شرکت، سهامدار خارجی باشد و فقط مهم برای ما حمایت از تولید و عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با بیان اینکه 9 واحد تولیدی را در 2 ماه گذشته به چرخه تولید بازگردانده ایم ابراز کرد: پس از دهه دوم محرم کشف کردیم که تعداد قابل توجهی از واحد های تولیدی توسط بانک ها تملک شده اند و با پیگیری 9 واحد را به چرخه بازگزداندیم و از این عملکرد بسیار لذت بردیم.

رئیس دادگستری استان زنجان با بیان اینکه به دنبال جهش تولید هستیم گفت: امیدواریم عدد خوبی را در جهش تولید به ثبت برسانیم و خنده را برلب های مقام معظم رهبری ببینیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰:۵۰

شناسه خبر: 92034

مطالب مرتبط :
سرب و روی

علم و فناوری گزارش می دهد:

سرب و روی صنعت اول زنجان

وجود معادن فراوان سرب و روی در استان زنجان سبب شده که سرمایه گذاران به این قسمت توجه ویژه ایی داشته باشند و با توجه به اینکه صنعت سرب و روی یکی از آلوده ترین صنایع می باشند توجه نکردن به دپوی غیر اصولی آن هزینه های سنگینی به دنبال دارد

رئیس کل دادگستری زنجان

رئیس کل دادگستری استان زنجان:

اختصاص شعبه ویژه جهت رسیدگی به پرونده های احتکار مواد بهداشتی در زنجان

حجت الاسلام صادقی نیارکی گفت: با پیگیری ها و نظارت های مستمر دستگاه قضایی ۲۱ مورد اقلام بهداشتی احتکار شده کشف و در اختیار شبکه توزیع قرار گرفت

دکتر علی اصغر صفری

علی اصغر صفری:

جدی گرفتن حمل و نقل دریایی راهی برای گذر از تحریم ها

رئیس مجتمع سرب و روی ایران: اقدامات ظالمانه آمریکا و تحریم بودن حمل و نقل باید سبب توجه ویژه به حمل و نقل دریایی شود

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب