برگزاری نشست هماهنگی ناحیه بسیج دانشجویی با تیم های راه مهندسی دانشگاه های استان اردبیل

نشست ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل با محوریت طرح جامع مجازی راه مهندسی با حضور تیم های راه مهندسی استان در دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ نشست ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل با محوریت طرح جامع مجازی راه مهندسی با حضور تیم های راه مهندسی استان در دانشگاه پیام نور برگزار شد.

مرتضی مملوکی مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی اردبیل با بیان اینکه این طرح راه مهنسی به بررسی مشکلات دوران تحصیل دانشجویان و عدم اهتمام به حل دغدغه‌های ذهنی آن‌ها می‌پردازد، گفت: این طرح تلاش می‌کند تا دانشجویان را به سمت آگاهی و دغدغه مندی نسبت به مسائل کشور و تقویت دید جامع و تخصصی آنها نسبت به رشته‌ها و فضای کاری آینده خود هدایت کند.

وی به پنل مخصوص ثبت نام دانشجویان در سامانه سراسری این به آدرس rahmohandesi.ir اشاره کرد و گفت: دانشجویان می توانند راهکارهای عملیاتی و متناسب با هر یک از دانشگاه ها را از طریق اعضای تیم راه مهندسی دانشگاه های استان، و اجرایی نمودن هر چه بهتر این طرح طبق جدول زمان بندی ارسال شده از سازمان دریافت نمایند.

مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی اردبیل افزود: طرح جامع مجازی کشوری راه مهندسی با برگزاری سلسله برنامه‌ها، نشست‌های سراسری کشوری ، نشست های استانی ، بازدیدهای میدانی حضوری و مجازی و جلسات پرسش و پاسخ آنلاین به صورت عمومی و تخصصی و میان رشته ای ، پیرامون چندین بحث مشخص تحت عنوان هفت گام اساسی و مهم در خدمت دانشجویان خواهد بود.

مملوکی به نحوه اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: طرح جامع مجازی راه مهندسی از اول آذر به مدت یک هفته از دانشجویان فنی و مهندسی ثبت نام می کند. این دوره مجازی به صورت ترکیبی از کلاس‌های آموزشی برخط (آنلاین) و برون خط (آفلاین) برگزار خواهد شد. تمامی برنامه ها و فعالیت ها از طریق "سامانه طرح جامع راه مهندسی" می باشد

وی در ادامه افزود: در طول اجرای گام‌های هفت گانه مدعوین و اساتید دعوت شده از میان اعضای هیات علمی دانشگاه‌‌ها، فارغ التحصیلان دانشگاهی، مدیران و کارآفرینان موفق شرکت‌های صنعتی و دانش بنیان و ... به صورت بومی هر استان خواهند بود.

مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی اردبیل تصریح کرد: به منظور سنجیدن میزان رضایت دانشجویان از برنامه‌ها و یافتن دغدغه‌های جاری آنان در اوایل دوران دانشجویی، در پایان هر یک از برنامه‌های طرح جامع مجازی راه مهندسی، از دانشجویان نظرسنجی به عمل آید.

مملوکی گفت: با توجه به دغدغه فراوان دانشجویان ورودی نسبت به دروس پایه‌ای همچون ریاضی ۱ و فیزیک ۱ در رشته‌های مهندسی، امکان برگزاری کلاس‌های رفع اشکال و شب امتحانی در "سامانه جامع جامع راه مهندسی" فراهم شده است.

در ادامه این جلسه، باقری مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور با اشاره به رویکرد مسئله محوری بسیج دانشجویی گفت: بسیجیان با حضور جهادگرانه خود به منظور استفاده حداکثری از استعداد علمی بسیج در دستیابی به اهداف این طرح آماده هستند.

زمان انتشار: جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱:۲۷

شناسه خبر: 92085

مطالب مرتبط :
میوه خشک

فناوری جدید در صنعت خشک کردن میوه

محققان با استفاده از فناوری باد یونی برای خشک کردن میوه‌ها باعث صرفه‌جویی در انرژی و حفظ مواد مغذی میوه‌ها شدند و توانستند تحول بزرگی در این صنعت ایجاد کنند.

دکتر اقبالی

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور:

دانشجو باید در شروع تحصیل با چالش های اساسی کشور در رشته خود آشنا شود

دکتر اقبالی به لزوم مشخص شدن سیر رشد تخصصی دانشجویان اشاره کرده و گفت: دانشجویان می توانند در این سیر شناسایی و توانمند شوند و مانند پژوهشکده های کنونی در حل چالش های اساسی کشور مددکار باشند

عقرب

توسط محققان اردبیلی تحقق یافت؛

سنتز نسل جدید آنتی‌بیوتیک‌ها علیه باکتری‌های مقاوم به چند دارو با استفاده از زهر عقرب

محققان اردبیلی موفق شدند در سه پروژه جداگانه از پپتیدهای با زنجیره کوتاه زهر ۳ گونه عقرب نسل جدید آنتی‌بیوتیک‌ها را علیه باکتری‌های مقاوم به چند دارو سنتز کنند.

جلسه کمیته علمی پژوهشی با حضور رئیس و اساتید دانشگاه پیام نور حاجی آباد

جلسه کمیته علمی پژوهشی با حضور رئیس و اساتید دانشگاه پیام نور حاجی آباد

​بررسی راهکارهای ارتقای علمی دانشجویان با حضور رئیس و اساتید دانشگاه پیام نور حاجی آباد به همت بسیج علمی این شهرستان صورت گرفت.

راه مهندسی

ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل پیشتاز اجرای طرح مجازی راه مهندسی

جلسات ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در راستای اجرای طرح مجازی راه مهندسی با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان و دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

شمسا

کسب رتبه سوم کشوری مدیریت پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان در طرح شمسا

ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در طرح شمسا موفق به کسب رتبه سوم کشوری شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب