خبرگزاری علم و فناوری

دبیر قرارگاه احمدی روشن ماهنشان:

از مسائل ماهنشان دسترسی به فضای آموزش مجازی در اولویت است

مهدی برجی به مسائل مختلف شهرستان ماهنشان از جمله راه مواصلاتی نامطلوب، مسائل زیست محیطی، مدیران غیر بومی و ... اشاره کرده و گفت: دانش آموزان برای آنتن دهی اینترنت گوشی های همراه روزانه چندین کیلومتر را طی میکنند اما با توجه به برودت هوا طی کردن این مسافت طاقت فرسا خواهد بود لذا اولویت مشکلات ماهنشان بهبود زیر ساخت اینترنت است

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، در گفتگویی دبیر قرارگاه احمدی روشن شهرستان ماهنشان به عدم آنتن‌دهی موبایل و ضعف اینترنت تلفن همراه اشاره کرده و اظهار داشت: یکی از مهم ترین مطالبات شهرستان ماهنشان اینترنت ضعیف است که دانش آموزان و دانشجویان را با مشکلاتی مواجه کرده و عملا مسئولان گوش شنوایی برای رسیدگی به این معضل و رفع آن ندارند.

دانش آموزان چگونه درس می خوانند؟

مهدی برجی اینترنت پر سرعت برای استفاده از برنامه شاد را نیاز مبرم همه دانش آموزان قلمداد کرده و گفت: آنتن‌دهی ضعیف، قطعی و نبود اینترنت تلفن همراه همواره در روستاهای شهرستان ماهنشان یکی از مهم‌ترین گله‌مندی‌ها و مطالبات اساسی مردم از مسئولان امر بوده است.

برجی با بیان اینکه در طول ماه‌ها و روز‌های اخیر با پیگیری مردم و جریان دانشجویی خوشبختانه اینترنت برخی از روستا ها متصل شده است ابراز کرد: وضعیت دانش‌آموزان در برخی روستاهای ماهنشان خوب نیست و دانش‌آموزان برخی روستاها برای دستیابی به اینترنت و عقب نماندن از تحصیل  روزانه باید چند کیلومتر مسیر را طی کنند تا با رفتن به بالای کوه به اینترنت دسترسی داشته باشند.

وی با مطرح کردن سوال آیا نباید تدابیری برای دانش‌آموزان اندیشیده شود؟ ادامه داد: تا هر روز با این همه مشکلات دست و پنجه نرم نکنند، با توجه به فرا رسیدن فصل سرما دیگر این امر مثل سابق محیا نیست که دانش اموزان بالای کوه حاضر شوند.

مهدی برجی با اشاره به مسئولان آموزش پرورش و فرمانداری شهرستان ماهنشان گفت: باید فکری بحال این عزیزان شود چرا که برخی از این روستاها در وضعیت سفید قرار دارند و معلمان می‌توانند در کلاس‌ها حاضر شوند که متاسفانه این اقدام انجام نمی‌شود.

ماهنشان و مشکلات

برجی با ابراز امیدواری به همکاری نماینده مردم ماهنشان و ایجرود، فرمانداری و اداره آموزش پرورش، اظهار کرد: اگر مسئولین دست به دست هم با یکدیگر همگام باشند، برخی مشکلات زیر ساختی اینترنت در منطقه به هول قوه الهی برطرف خواهد شد.

دیبر قرارگاه احمدی روشن ماهنشان با بیان اینکه هوای شهرستان این روز ها به ناگهان سرد شده است گفت: طی کردن مسیر چند کیلومتری در روز های سرد سال و فصل زمستان طاقت فرسا تر خواهد بود و ممکن است سبب ترک تحصیل دانش آموزان شود.

مهدی برجی با بیان اینکه شهرستان ماهنشان از لحاظ زیر ساخت مشکلات فراوانی دارد ابراز کرد: راه مواصلاتی نا مطلوب، مسائل زیست محیطی، مسئولان غیر بومی و ... مسائل دیگر شهرستان هستند اما در شرایط کنونی دست یابی دانش آموزان و دانشجویان به فضای آموزش مجازی در اولویت قرار دارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰:۴۱

شناسه خبر: 92390

مطالب مرتبط :
 آموزش دوره پیش‌دبستانی به‌صورت مجازی در قم

معاون آموزش‌وپرورش استان قم عنوان کرد؛

آموزش دوره پیش‌دبستانی به‌صورت مجازی در قم

پناهنده گفت:با توجه به شرایط حاکم بر کشور،امسال آموزش مراکز پیش‌دبستانی در حدود ۶۵ پایگاه،به‌صورت مجازی و رایگان برگزار می‌شود.

آب ماهنشان

دبیر قرارگاه احمدی روشن ماهنشان:

آب در ماهنشان جیره بندی است

مهدی برجی با بیان اینکه با وجود مجاورت قزل اوزن با شهرستان ماهنشان آب آشامیدنی لوله کشی نشده است گفت: این آب عظیم صرفا مصرف کشاورزی دارد و مردم برای نوشیدن آب باید کارت بکشند و با دبه آب را به منزل جابجا کنند

مهدی برجی

یادداشت:

توجه به سند توسعه گره گشای مشکلات زنجان و شهرستان هاست

برخی از مسئولین به اسم برون رفت از مسائل و معضلات اجتماعی، به ترویج بی عدالتی، تبعیض و با چند شغله بودن بر کوس بی عدالتی می کوبند در صورتی که توجه به سند توسعه استان و توجه به جوانگرایی در کنار توجه به بوم منطقه گره گشای مشکلات شهرستان ماهنشان است

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب