روایت محقق زنجانی از تولیدات مرکز رشد:

با بالا پایین کرونا بهتر شدیم

دکتر آهنگری با بیان اینکه روز های شروع کار مشکلات فراوانی برای تولید و فروش محصول داشتیم ابراز کرد: پس از کرونا در راستای کرونا محصولاتی تولید کردیم اما فقط یکی از تولیداتمان موفق بود و مدل همان تولید را پیش گرفتیم و امروز به پیشرفت های خوبی رسیده ایم

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، دبیر مرکز رشد شهید شهریاری زنجان با بیان اینکه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، ادبیات مشترکی بین خود و بازار پیدا نمی کنند اظهار داشت برای حل این موضوع دوره شغل یابی با محوریت توانمندی تیمی، مشخص کردن چشم انداز و... برگزار کردیم.

مشکلات شروع کار

دکتر آهنگری با اشاره به اینکه مرکز رشد شهید شهریاری زنجان متشکل از 15 نفر محقق است ادامه داد: برخی از این افراد توانمندی بالای مدیریتی، برخی توانمندی بالای تحقیقاتی و برخی... دارند که افراد را برحسب همین توانمندی ها دسته بندی کردیم.

وی با بیان اینکه شروع پروژه های تحقیقاتی همواره با شور و اشتیاق همراه بود ابراز کرد: هر چه در پروژه ها به سمت مراحل پایانی و خروجی کار می رفتیم ناامیدی بیشتر می شد چراکه خروجی پروژه های دانشگاهی ما دوای صنعت نبود.

دبیر مرکز رشد شهید شهریاری زنجان با بیان اینکه از مجموعه های مختلفی از جمله شرکت مپنا بازدید کردیم ادامه داد: این بازدید ها زمینه ساز تغییراتی شد و تصمیم گرفتیم پروژه ها را از بیرون وارد مجموعه خودمان کنیم و روی آن ها کار علمی صورت گیرد که متاسفانه در این بازه بیماری کرونا شیوع پیدا کرد و همین بیماری را به عنوان مشکل انتخاب کردیم که روی آن کار کنیم.

تولیدات پسا کرونا

دکتر آهنگری به سه تولید این مرکز اشاره کرده و گفت: ضدعفونی کننده اپتیکی (UV)، ضدعفونی کننده غیرتهاجمی، رصد اثر روش های درمان در حوضه کرونا، سه محصول تولیدی ما بودند که ابتدای کرونا هر سه آنها نیاز جامعه بود اما پس از تولید ما دو مورد از آن ها دیگر مورد استقبال قرار نگرفت.

وی در تشریح رصد اثر روش های درمان در حوضه کرونا افزود: این محصول نیاز به 6 سنسور داشت که 4 سنسور در بازار موجود بود و 2 سنسور دیگر را ابداع کردیم و نهایتا محصولی طراحی کردیم که با استفاده از ویژگی های دی الکتریک و فضای ابری داده ها از روی عکس برداری و با بهره گیری از هوش مصنوعی وضعیت بیمار تحلیل را تحلیل می کرد. این محصول یکی از خروجی های کار ما در این مدت بوده است.

دبیر مرکز رشد شهید شهریاری با بیان اینکه یکی از تولیدات ما کد اخلاق از دانشگاه علوم پزشکی دریافت کرد، اظهار داشت: نهایتا در بحث به کارگیری محصول حمایتی از ما صورت نگرفت به طوری که دانشگاه علوم پزشکی این ادعا را داشت که این تولید باید در مرکز رشد و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تولید شود.

دکتر آهنگری با بیان اینکه مدلی جدید برای پیشبرد کارها پیدا کرده ایم عنوان کرد: در مدل جدید که الان کارهایمان را با آن پیش می بریم، هم سرعت تحویل محصول کم شده است و هم کار تیمی معنا پیدا کرده است و امروز پروژه های فراوانی را از بیرون دریافت می کنیم که هم گره گشاست و هم از علوم فنی در آن ها بهره گیری خوبی صورت می گیرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲:۱۲

شناسه خبر: 92724

مطالب مرتبط :
مرکز رشد شهید شهریاری

در مرکز رشد شهید شهریاری صورت گرفت:

اختراع دو دستگاه ضد عفونی و یک دستگاه تشخیص بیماری دندان

دکتر آهنگری به دستگاه های ضد عفونی کننده uv که در دو نوع معمولی و ازون ساز هستند اشاره کرده و گفت: دستگاه دیگر مرکز شهید شهریاری توان پردازش روی عکس گرفته شده با گوشی همراه را دارد تا مشخص کند که دندان شما در روند بیماری و آسیب قرا دارد یا ندارد

طراحی وساخت دستگاه ویبره پرس تولید قطعات بتنی توسط استاد نخبه در بیرجند

به همت عضو هیات علمی رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه صنعتی بیرجندصورت گرفت:

طراحی وساخت دستگاه ویبره پرس تولید قطعات بتنی توسط استاد نخبه در بیرجند

فتخاری استاد ونخبه علمی دانشگاه بیرجند است که توانسته دستگاه ویبره پرس تولید قطعات بتنی را در خراسان جنوبی بسازد و به مرحله تجاری سازی برساند.

دکتر اقبالی

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور:

دانشجو باید در شروع تحصیل با چالش های اساسی کشور در رشته خود آشنا شود

دکتر اقبالی به لزوم مشخص شدن سیر رشد تخصصی دانشجویان اشاره کرده و گفت: دانشجویان می توانند در این سیر شناسایی و توانمند شوند و مانند پژوهشکده های کنونی در حل چالش های اساسی کشور مددکار باشند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب