خبرگزاری علم و فناوری

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

نهاده‌های گلخانه‌ای در حفظ خاک و مشکل خشکسالی نقش تعیین کننده ای دارد/توسعه این روش به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان

گلخانه یا Green house به فضای محدودی اطلاق می شود که برای محافظت از گیاهان در برابر سرما یا گرما بیش از حد طراحی شده است و نهاده‌های گلخانه‌ای به ویژه کودها و سموم در تغییر شرایط خاک و محیط زیست پیرامون نقش تعیین کننده‌ای دارند، مصرف بی رویه و نامناسب کودها سبب آلودگی خاک و محیط زیست می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ گلخانه یا Green house به فضای محدودی اطلاق می شود که برای محافظت از گیاهان در برابر سرما یا گرما بیش از حد طراحی شده است و در قرن هفدهم، گلخانه‌ها پناهگاه‌های آجری یا چوبی شکل بودند و کم کم با ارزان شدن شیشه، گلخانه به یک ساختار مسقف و دیواری ساخته شده از شیشه با حداقل اسکلت چوبی یا فلزی تبدیل شد. در اواسط قرن نوزدهم، گلخانه به یک محیط کنترل شده، متناسب با نیازهای گیاهان خاص تبدیل شد. در قرن نوزدهم فرهنگ گلخانه‌ها در انگلستان و جاهای دیگر افزایش چشمگیری یافت. گلخانه مدرن کم کم رواج پیدا کرد و معمولاً ساختاری با قاب شیشه‌ای یا پلاستیکی دارند که برای تولید میوه ها، سبزیجات، گل‌ها و هر گیاه دیگری که به شرایط خاص دما نیاز دارند.

پرورش گیاهان در گلخانه می‌تواند برای باغبان پردرآمدتر باشد، نه تنها می‌تواند گیاهان جدید را تکثیر کند، بلکه می‌تواند باغی از گیاهان را ایجاد کند، گیاهانی که در گلخانه رشد می‌کنند بستگی زیادی به تنظیمات شما دارد، و کنترل محیط گلخانه‌ها این فرصت را به آنها می‌دهد تا بتوانند آب و هوا را کنترل کند. در بعضی از مناطق، داشتن کنترل بهتر به این معنی است که می‌توانید طیف وسیعی از گیاهان را پرورش دهید. یکی از عناصر اساسی در این بخش بذر گلخانه‌ای است که در اقتصادی بودن طرح و همچنن تولید محصولی با کیفیت بسیار تاثیر گذار است.

منظور از نهاده‌ها به طور کلی در کشاورزی، کودها، سموم و بذر،نهال و نشاء است. کیفیت و میزان و زمان مصرف هریک در کیفیت محصول تولیدی و شرایط خاک اثرهای زیادی دارد. نهاده‌های گلخانه‌ای به ویژه کودها و سموم در تغییر شرایط خاک و محیط زیست پیرامون نقش تعیین کننده‌ای دارند. مصرف بی رویه و نامناسب کودها سبب آلودگی خاک و محیط زیست می‌گردد.

بذر گلخانه‌ای

بذرهای گلخانه‌ای، بذرهایی هستند که در ابتدا در سینی‌های مسطح و رو باز با توجه به نیازهای خاص آنها چیده می‌شوند. به عنوان مثال، ممکن است آنها یک شب خیس شوند، بعد طبقه‌بندی شوند سپس در سینی‌های گلخانه با فاصله‌ای مناسب برای آبیاری، کوددهی می‌کارند. سپس، وقتی این نهال‌ها اولین برگ‌های خود را تولید کند، به گلدان‌ها یا واحد‌های جداگانه منتقل می‌کنند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند کاشت بذر در سینی‌های پلاگین بهتر از سینی‌های باز است زیرا سلول‌های پلاگین رطوبت و گرمای بیشتری را برای بذر در حال رشد نگه داشته و حفظ می‌کنند.

 

اهمیت افزایش نهاده‌های گلخانه‌ای برای تولید محصولات مختلف

کشاورزی گلخانه‌ای در سراسر جهان بسیار محبوب شده است، با این حال  علم پرورش گلخانه‌ای به منظور توسعه تحقیقات، به دانشگاه ها اضافه شده است. امروزه، پیشرفت تکنولوژی در صنعت کشاورزی، استفاده از کشاورزی گلخانه‌ای برای همه قابل دسترسی است. هر کشاورزی که بخواهد کار خود را توسعه دهد به راحتی می‌تواند این علوم را فرا گیرد و کار خود را رونق دهد.

مزایای کشاورزی گلخانه‌ای

  1. می‌توانید فصل رشد محصول را تمدید کنید

وقتی نوع کشاورزی خود را به گلخانه‌ای توسعه می‌دهید، گیاهان شما دیگر به شرایط آب و هوایی بستگی نخواهند داشت. هر باغبانی خوشحال خواهد شد زمانی که بداند می‌تواند سبزیجات و گیاهان مورد نیاز خود را در تمامی فصول داشته باشد. تولید بیش از یك محصول در سال (كه در مورد خیار تولید سه بار در سال و همچنین در مورد گوجه فرنگی تولید دو بار در سال ممكن می‌باشد).

  1. تنوع گسترده‌تر

با تکیه بر تقاضا، در دسترس بودن و روش‌های تولید، قیمت سبزیجات در فصل و خارج از فصل متفاوت است. با این حال، اگر در یک گلخانه سرمایه‌گذاری می‌کنید، این فرصت را دارید که در فصول مختلف سالانه انواع سبزیجات و میوه‌ها را ارائه دهید. به این ترتیب، وقتی بازار کم عرضه باشد، دسترسی بیشتری برای مشتریان خود ایجاد خواهید کرد. کشاورزی گلخانه‌ای به شما این فرصت را می‌دهد تا گل و سبزیجات جدیدی که معمولاً در آب و هوای شما رشد نمی‌کنند پرورش دهید.

  1. تهدیدات برای محصولات را کاهش دهید

با کشاورزی گلخانه‌ای می توانید از خطری که برخی از حیوانات برای محصولات شما داردند جلوگیری کنید. در یک گلخانه، همیشه می‌توانید کنترل کنید چه چیزی وارد و چه چیزی خارج می‌شود. علاوه بر این، این محیط همچنین به شما کمک می‌کند تا محصولات خود را در برابر آب و هوای خارج، آفات و بیماری‌ها محافظت کنید. شما می توانید خطرات آفات و حشرات که می‌توانند روی گیاهان شما تأثیر بگذارند را به حداقل برسانید.

معایب کشاورزی گلخانه‌ای

  1. هزینه‌های اجرایی

هزينه اوليه آن زياد است و قسمت عظيم اين هزينه صرف احداث گلخانه مي‌شود كه البته در صورت سود مند بودن محصول توليدي اين هزينه حداكثر در سه سال برگشت داده مي‌شود.

  1. عدم گرده افشانی

برخی از گیاهان دارای آفاتی مانند مگس را حمل می‌کنند  که می‌توانند به سرعت آن را به بقیه محصولات منتقل کنند. بنابراین، این می‌تواند بسیاری از گیاهان و سبزیجاتی را که در آنجا می‌کارید آسیب برساند. همچنین باید به این واقعیت فکر کنید که گرده افشان‌ها نمی‌توانند به محصولات شما برسند و این ممکن است برای برخی از سبزیجات و میوه‌هایی که پرورش می‌دهید یک ضرر باشد.

 

  1. نياز به مراقبت دائمي

برخلاف كشت در هواي آزاد كه با مراقبت كمتر مي‌توان به سود قابل توجهي دست يافت، در كشت گلخانه‌اي حتي لحظه‌اي غفلت مي‌تواند خسارت جبران‌ناپذيري وارد كند. مثلا كاهش شديد دما در گلخانه در يك شب سرد زمستاني مي‌تواند باعث نابودي كامل محصولات گلخانه‌اي شود.

 

نهاده‌های گلخانه‌ای چه نقشی در حفظ خاک و  مشکل خشکسالی دارند؟

با توجه به ضرورت و اهمیت توجه به منابع آب، خاک و محیط زیست، استفاده از فناوری‌هایی که منجر به حفظ و نگهداری، بهره‌برداری صحیح و در کل مدیریت کارآمد هر یک از این منابع شود، امری اجتناب‌ناپذیر است. در عصر کنونی روند پیشرفت علم و فناوری بسیار پرشتاب است و برای زیستن در چنین شرایطی، ملت‌ها ناگزیر از تجربه، اندوختن علم و دستیابی به فناوری‌های پیشرفته هستند.

«هیدروپونیك» یا آبكشت، شیوه كشت بدون خاك است و در این گونه كشت، متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه ‌گیری كرده و با استفاده از آبی كه به گیاه داده می‌شود و با افزودن عناصر ماكرو و میكرو و پایش گیاه توسط مواد نگهدارنده بی‌اثر مانند «پرلیت» در عمل نیاز به خاك كاهش می‌یابد.

هیدروپونیک یا آب کشت چیست؟ – ویژه دان

مصرف آب در چرخه بسته در شرایط كشت محصولات گلخانه‌ای به روش هیدروپونیك مزیتی مهم نسبت به گلخانه‌های خاكی و كشت در فضای باز است به طوری كه نسبت به كشت گلخانه‌های خاكی حدود 50 و كشت باز حدود 30 درصد كاهش مصرف دارد و علاوه بر آن تولید محصولات كشاورزی نیز 30 درصد افزایش می‌یابد.

در کشت سنتی عوامل رشد گیاه مانند آب و خاک را تا حدودی می‌توان کنترل کرد ولی تنظیم دما و مقدار نور از دست کشاورز خارج است در حالی که در کشت گلخانه‌ای می‌توان هر دو عامل دما و نور را برای رشد مطلوب گیاه تنظیم کرد.  در کشت سنتی بیش از 80 درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود از این رو تغییر الگوی کشت و افزایش کشت گلخانه‌ای راهکارهای جدی افزایش تولید و کاهش مصرف آب است.

در کشت‌های گلخانه‌ای به سبب بسته بودن محیط هدر رفت آب از راه های مختلف تبخیر و . . .  کاهش بسیار یافته همچنین با استفاده از روش های مکانیزه آبیاری همانند بوم آبیاری، نوار آبیاری، و . . . مصرف آب به حداقل خواهد رسید. برای مثال کشت کاهو در فضای باز و گلخانه را از نظر میزان مصرف آب مقایسه خواهیم کرد: کشت این گیاه در فضای باز به ازای تولید هرکیلو کاهو حدود 150 لیتر آب احتیاج دارد درحالی که برای تولید هر کیلو کاهو در گلخانه فقط 9 لیتر آب مصرف می‌شود.

توسعه کشت گلخانه‌ای به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان

توسعه کشت گلخانه‌ای به عنوان یکی از اولویت‌هادر بخش کشاورزی هم‌راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به افزایش بهره‌وری، ارزش افزوده، اشتغال مستقیم و غیرمستقیم و صرفه جویی در منابع تولید می‌تواند منجر شود. تغییر الگوی کشاورزی و کشت گیاهان کم‌آب بر و با ارزش افزوده بالا نیز در اولویت قرار گرفته و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در این زمینه ورود کنند. در واقع این شرکتها حلقه واسطه بین ایده و تکنولوژی هستند و به منظور تجاری ساختن ایده‌ها حمایت از شرکت‌های دانش بنیان باید در دستور کار دولت قرار زیرا در شرایط تحریم بهترین ابزار برای استفاده از ظرفیت علمی و جوان کشور همین شرکتهای دانش بنیان باشند.

برای اطلاعات بیشتر ببنید

حرف آخر

کشاورزی با روش‌های سنتی و در هوای آزاد بر اساس مساعد بودن شرایط محیط صورت می‌گیرد معمولا در اکثر مناطق کشور کاشت در بهار و برداشت در اواخرتابستان و در صورت مساعد بودن هوا تا اوایل پاییز به طول می‌انجامد در روش‌های معمول کشت تمامی عملیات کاشت تا برداشت تابع شرایط محیطی است. در صورتی که بخواهیم تولید خارج از فصل داشته باشیم باید با به کار گیریی روش‌هایی عوامل محیطی مناسب رشد گیاه (دما، رطوبت نسبی و نور) را تحت کنترل داشته باشیم. که برای این منظور از گلخانه Greenhouse استفاده می‌کنیم، استفاده از گلخانه به منظور تولید خارج از فصل سبزی‌های گلخانه‌ای انجام می‌شود و اهمیت به سزایی در علوم باغبانی دارد اگرچه مشکلاتی در ابتدای راه مانند هزینه های بسیار ساخت و ابزار آن وجود دارد اما بازدهی خوبی دارد و اگر دولت کشت گلخانه‌ای را حمایت کند و جهاد کشاورزی آموزش‌های لازم را به کشاورزان بدهد قطعا کشاورزان بساری به این روش رو می‌آورند.

انتهای پیام/

 

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰:۱۸

شناسه خبر: 92759

مطالب مرتبط :
۱۲۳

توان بخش خصوصی در ایده پردازی و نوآوری‌ها به کار گرفته شود/موانع پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان برچیده شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت:توان بخش خصوصی در ایده پردازی و نوآوری‌ها به کار گرفته شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب