رییس دانشگاه آزاد بندرعباس در گفتگو با علم وفناوری خبر داد

راه‌اندازی گلخانه در زمین ۵۰ هکتاری برای تولید بذر هیبرید /افزایش ۲۰ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

رییس دانشگاه آزاد بندرعباس از اختصاص ۱۶۰هکتار زمین به سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان و افزایش جذب ۲۰درصدی دانشجو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان؛ پروفسور احسان کامرانی رییس دانشگاه‌ازاد بندرعباس طی گفتگویی با خبرنگار ما اظهارداشت: تاکنون استقبال داوطلبان برای ورود به این دانشگاه‌ بسیار خوب بوده و با اطلاع‌رسانی مجازی و تبلیغات استانی و کشوری که در حال انجام است، انتظار داریم شاهد پذیرش و افزایش ۲۰ درصدی ثبت‌ نام دانشجو در سال جاری در مقایسه با سال گذشته باشیم.

وقتی حوزه کشاورزی با پژوهش و فناوری عجین می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از اختصاص ۱۶۰ هکتار زمین به سرای نوآوری این دانشگاه به‌منظور پرورش میگو خبر داد و افزود: سرای نوآوری علوم و فنون دریایی خلیج‌ فارس و دریای عمان» به‌تازگی مجوزهای لازم را  با توجه به گرایش این سرا در حوزه علوم و فنون دریایی، شیلات و آبزیان برای پرورش میگو اخذ کرده که در همین راستا ۱۶۰ هکتار زمین به این سرا واگذار شده و موافقت اصولی آن در حال صدور است.

به گفته دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، مراحل مقدماتی عملیاتی کردن طرح پرورش میگو در آب شیرین دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان هم در حال انجام است.

پرورش متراکم میگو با تولید چهار برابری

وی همچنین با تأکید بر اینکه قطعاً ورود دانشگاه به پرورش میگو با توانمندی‌های علمی می‌تواند تحولی در این عرصه ایجاد کند، اضافه کرد: پرورش متراکم با تولید چهار برابری با توجه به شرایط کنونی جزء مهم‌ترین برنامه‌های فناورانه این دانشگاه است که با تصویب رشته‌های دریامحور ارسالی به سازمان مرکزی، شاهد اتفاقات خوب و رضایت‌بخشی در این حوزه خواهیم بود.

امکان‌سنجی برای تولید غذای دام

کامرانی خاطرنشان کرد: در حال بررسی و امکان‌سنجی برای تولید غذای دام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم هستیم و در ادامه برنامه‌های  فعال‌کردن و تسهیل راه‌اندازی مراکز رشد تخصصی در واحدهای فاقد مرکز رشد مانند دانشگاه آزاد اسلامی واحد کیش ازجمله اهداف دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در سال جاری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان از استقرار شرکت شتاب‌دهنده در سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس و پیگیری اخذ مجوز فعالیت صنعتی در زمین دو هکتاری به‌منظور تعمیر کشتی‌های سبک خبر داد.

راه‌اندازی گلخانه در زمین ۵۰ هکتاری برای تولید بذر هیبرید

وی دیگر فعالیت‌ها و برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در حوزه پژوهش و فناوری  را برشمرد وگفت: تخصیص زمین و راه‌اندازی گلخانه به‌منظور تولید بذر هیبریدی در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان و مساعدت دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در ترم تحصیلی جاری انجام می‌شود.

کامرانی ادامه داد: پیگیری اخذ مجوز زمین برای تولید مولد میگو و عملیاتی کردن آن در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار و توسعه مزرعه نخیلات(خرمای پیارم) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد حاجی‌آباد ازجمله اقدامات این دانشگاه برای ترم جاری در امور پژوهش و فناوری است.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان توضیح داد: راه‌اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی با مشارکت جهاد کشاورزی استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد حاجی‌آباد، راه‌اندازی مدارس بین‌المللی دوزبانه مهارتی سما و راه‌اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی با مشارکت جهاد کشاورزی استان در واحد میناب از دیگر پروژه‌های در دست اقدام این دانشگاه است.

راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از پیگیری برای راه‌اندازی مرکز تحقیقات ارز دیجیتال، کشاورزی، تالابی و ... در این دانشگاه خبر داد.

 کامرانی  درباره اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در حوزه پژوهش و آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی اظهار کرد: در حوزه پژوهش پیگیر پروژه‌های علمی و درآمدزای بزرگی هستیم ازجمله اینکه راه‌اندازی مرکز تحقیقات و پژوهشکده در حوزه‌های مدیریت، حسابداری، علوم کاربردی، علوم مدیریت دریایی گردشگری، ارز دیجیتال، صنایع ساخت و معماری و شناورهای سنگین را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

 وی افزود: پیگیر راه‌اندازی مرکز تحقیقات تالابی در بندر خمیر و راه‌اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی با مشارکت جهاد کشاورزی استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میناب هستیم. با انجام اقدامات اولیه، راه‌اندازی نخستین موزه زمین‌شناسی و کانی‌شناسی در جزیره هرمز با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هرمز در کنار تهیه طرح درآمدزایی گردشگری این جزیره را هم در دستور کار داریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان همچنین درباره اقدامات این دانشگاه در آموزش مجازی گفت: کیفیت‌بخشی به آموزش مجازی از طریق نظارت مستمر، استفاده بیشتر از اعضای هیئت علمی توانمند این دانشگاه‌، الکترونیکی کردن فرآیندها و کاهش نیاز به حضور فیزیکی دانشجویان در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا ازجمله اقدامات برجسته این دانشگاه در دوران پاندمی ویروس کرونا است.

کامرانی اضافه کرد: آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای برگزاری کلاس‌ها به‌صورت مجازی مانند تهیه لپ‌تاپ، افزایش پهنای باند اینترنت و... برای همه مراکز، واحدهای دانشگاهی، دانشکده و مدارس سما از دیگر اقدامات دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان هرمزگان برای آموزش مجازی و از برنامه‌های مهم برای بالابردن سطح کیفی و ایجاد رضایتمندی جامعه از این دانشگاه بوده است.

افزایش ۲۰ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان
استاد تمام دانشگاه هرمزگان افزود: استقبال بسیار خوب داوطلبان برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان  نتیجه همکاری همه معاونان، کارکنان و استادان باتجربه و متعهد و همین‌طور مزیت‌ها و امکانات این دانشگاه ازجمله فضای آموزشی و لابراتوارها و تسهیلات رفاهی مانند وام‌های دانشجویی و خوابگاه‌هاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان گفت: در دوران کرونا کاربردی کردن آموزش از طریق راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی منطبق با نیاز بازار کار هر منطقه در استان در دستور کار قرار گرفته و با توجه به اهمیت مسئله، رایزنی با صنایع مختلف مستقر در استان انجام شده و در چند حوزه ازجمله حوزه‌های فنی مربوط به صنایع دریایی و حوزه‌های حرفه‌ای مانند حسابداری به‌زودی آغاز به‌کار خواهیم کرد.

کامرانی در پایان اضافه کرد: تأکید بر کیفیت‌بخشی به آموزش مجازی از طریق نظارت مستمر و استفاده بیشتر از اعضای هیئت علمی توانمند دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان است که این مهم در الکترونیکی کردن فرآیندها و کاهش نیاز به حضور فیزیکی دانشجویان در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا از برنامه‌های مهم برای بالابردن سطح کیفی در همه واحدها و ایجاد رضایتمندی دانشجویان بوده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹:۱۱

شناسه خبر: 92770

مطالب مرتبط :
۲

رییس دانشگاه ازاد هرمزگان در گفتگو با علم وفناوری هرمزگان:

تولید بذرهای هیبریدی باید منجر به ارزآوری شود/ممانعت از فعالیت قاچاقچیان بذر

رییس دانشگاه ازاد هرمزگان گفت: یکی از راه ها برای افزایش تولید در بخش کشاورزی، تولید بذر‌های هیبریدی است که دارای توانایی بالایی برای افزایش این عملکرد هستند و طیف وسیعی از امکانات جدید را برای کشاورزان ایجاد می‌کنند.

درخواست ۶۵۰ استاد دانشگاه در اصفهان برای خروج سریع و بی قید و شرط بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشور

در پی شهادت مظلومانه دانشمند هسته ای "شهید دکتر محسن فخری زاده"

درخواست ۶۵۰ استاد دانشگاههای استان اصفهان برای خروج بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشور

در پی شهادت مظلومانه دانشمند هسته ایی و دفاعی کشور، "شهید دکتر محسن فخری زاده" ۶۵۰ استاد دانشگاه های استان اصفهان در نامه ای به سران سه قوه کشور که با تاسّی از آیه۱۲۳ سوره توبه و توسط نهضت استادی بسیج استان اصفهان تنظیم شده است، خواستار ورود عملیاتی مسئولان شده و در همین راستا اخراج سریع و بی قید و شرط بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشور را بعنوان اولین گام پیشنهاد داده اند.

یس

خبرگزاری علم و فناوری خبر داد :

همکاری دانشگاه آزاد و پارک علم و فناوری قم

دیدار و گفتگوی روسای پارک علم و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی قم در زمینه ایجاد توسعه فناوری و نوآوری در میان فرهیختگان و دانشگاهیان

۲

رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در گفتگو با علم وفناوری :

صنعت گلخانه در مسیر تبدیل شدن به یکی از صنایع بزرگ کشور/امیدواریم واردات نهاده های گلخانه ای افزایش یابد

واردات نهاده‌های گلخانه‌ای سالانه ارز زیادی از کشور خارج می‌کند و بخش بزرگی از بازار این حوزه وارداتی است. در حالی‌که توان داخلی برای تولید این محصول کاربردی در کشور وجود دارد و زیست‌بوم فناوری و نوآوری با همکاری بخش دولتی می‌تواند این نیاز را پاسخ دهد.

۳۳

یادداشت

ورود دستگاه قضایی به گرانی های بی حساب

از آنجایی که بسیاری از گرانی ها توجیه ناپذیر بوده و ارتباطی به سیاست های بین المللی و تحریمهاندارد باید گفت این وضعیت نیازمند رسیدگی و ورود دستگاه های نظارتی و قضایی است تا اجحافی در حق مردم به عنوان مصرف کنندگان واقعی نشود.

۲۲

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان:

عملیات مالچ پاشی همراه با نهالکاری در کانونهای بحران فرسایش بادی برقرار است

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان بابیان اینکه هرمزگان سومین استان کشور در کانون بحرانی بیابان است؛ گفت: استان هرمزگان حدود ۲/۷ ميليون هكتار مساحت دارد که از این نظر هشتمین استان کشور می‌باشد.

۲۲

در بازدید نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از تصفیه خانه آب بندرعباس مطرح شد:

روستاهای مسیر انتقال آب خلیج فارس به کویر ایران باید از این خط بهره مند شوند/احداث آبشیرین کن کمبود آب خمیر و بندرعباس را جبران کرد

نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی از تاسیسات تصفیه خانه آب و فاضلاب هرمزگان بازدید و از نزدیک روند تصفیه خانه و انجام آزمایش های آب را مورد بررسی قرار داد.

استاد فیرحی

پیکر استاد دانشگاه تهران در قم آرام گرفت

کرونا جان استاد را گرفت

پیکر مرحوم حجت الاسلام داوود فیرحی، استاد دانشگاه تهران امروز در قم به خاک سپرده شد.

۱۱

رییس دانشگاه آزاد بندرعباس در جشنواره جهادگران علم وفناوری :

نخبگان نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند

رییس دانشگاه آزاد بندرعباس در جشنواره جهادگران علم وفناوری گفت: نخبگان امروز نیازمند حمایت در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

ی

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان مطرح کرد

وجود خلا علمی در صنعت هرمزگان

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت، اقتصاد و حسابداری دانشگاه هرمزگان گفت: صنایع سنتی در استان نتوانستند ارتباط مناسبی با تکنولوژی جدید و دانشگاهها برقرار کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب