تأسیس مرکز رشد و خانه نخبگان لواسان

شناسایی و رشد نخبگان، مخترعان و مبتکران علمی گامی بزرگ در جهت فن‌آوری و تولید محصولات دانش بنیان و نوآور می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ در حاشیه مراسم تأسيس مركز رشد و خانه نخبگان ناحيه مقاومت بسيج الغدير سپاه تهران بزرگ که با همكاري آموزش و پرورش لواسان به مناسبت بزرگداشت هفته بسيج برگزار شد دكتر مجيد صحراگرد معاون علمي، پژوهشي و فناوري سپاه حضرت محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری تصریح كرد: مراکز رشد واحدهاي فناوري يا انکوباتور هستند که براي کارآفرينان و واحدهاي کوچک و نوپا که با تکيه بر علم، تخصص و فناوري داراي ايده‌هاي قابل تجاري شدن هستند، مشاوره‌هاي ضروري و نيز خدمات و تجهيزات مناسب را براي رشد و ارتقاي آنها ارائه داده و آنها را براي حضور مستقل و موثر در صحنه فناوري آماده مي کند.

وی در ادامه ضمن تأکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نسبت به اهميت مسئله علم و پژوهش و فرمایش ایشان که: «دانش، آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور است. روی دیگر دانایی، توانایی است. دنیای غرب به برکت دانش خود بود که توانست برای خود ثروت و نفوذ و قدرت دویست‌ساله فراهم کند و با وجود تهیدستی در بنیان‌های اخلاقی و اعتقادی، با تحمیل سبک زندگی غربی به جوامع عقب‌مانده از کاروان علم، اختیار سیاست و اقتصاد آنها را به دست گیرد. ما به سوءاستفاده از دانش مانند آنچه غرب کرد، توصیه نمی‌کنیم، اما مؤکداً به نیاز کشور به جوشاندن چشمه دانش در میان خود اصرار می‌ورزیم؛ سنگ بنای یک انقلاب علمی در کشور گذاشته شده و این انقلاب، شهیدانی از قبیل شهدای هسته‌ای نیز داده است. به ‌پا خیزید و دشمن بدخواه و کینه‌توز را که از جهاد علمی شما به شدت بیمناک است ناکام سازید» گفت: حمایت از نخبگان، مخترعان و مبتکران جهشی بزرگ در پیشرفت علم و دانش کشور می‌باشد.

دكتر صحراگرد با بیان اینکه تاكنون ٧ مركز رشد در سطح نواحي تهران بزرگ با هدف رساندن علم به فناوري و افزايش شركت هاي دانش بنيان تاسیس شده است افزود: تاسیس مرکز رشد و خانه نخبگان توسط محرابی معاون علمي پژوهشي و فناوري ناحيه مقاومت بسيج الغدير در لواسان با همكاري آموزش و پرورش و سازمان بسيج دانش آموزي این منطقه که از ظرفيت بالايي در مدارس برخوردار است گامی بزرگ در جهت شناسايي نخبگان، مبتكران، مخترعان و پژوهشگران بسيجي در اين حوزه سرزميني است.

معاون علمي، پژوهشي و فناوري سپاه تهران بزرگ در پایان ضمن امیدواری از فعال نمودن اين مراكز از فعال نمودن پايگاه هاي علمي با همکاری سازمان بسيج دانش آموزشي در جهت رشد و نوآوری فعالان علمی و پژوهشگران بسیجی خبر داد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲:۳۵

شناسه خبر: 92782

مطالب مرتبط :
کوثر

در سفر رئیس سازمان بسیج علمی کشور به استان کرمانشاه صادر شد

مجوز راه اندازی و تاسیس ششمین مرکز رشد با محوریت پایگاه علمی کوثرالمبین

دکتر مهدی رحیمی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور، مجوز راه اندازی و تاسیس ششمین مرکز رشد استان کرمانشاه را با محوریت پایگاه علمی خواهران کوثرالمبین صادر نمود.

 تأسیس مرکز رشد و خانه نخبگان لواسان

تأسیس مرکز رشد و خانه نخبگان لواسان

شناسایی و رشد نخبگان، مخترعان و مبتکران علمی گامی بزرگ در جهت فن‌آوری و تولید محصولات دانش بنیان و نوآور می‌باشد.

مراکز رشد محل خلاقیت و نوآوری

دکتر مجید صحراگرد:

مراکز رشد محل خلاقیت و نوآوری

در مراکز رشد شرکت های نوپا، دانش بنیان و استارتاپ ها فعالیت و محصولات فناورانه تولید می کنند.

اولین جلسه خانه نخبگان شهرستان جم برگزار شد

اولین جلسه خانه نخبگان شهرستان جم برگزار شد

در راستای تقویت بنیه علمی بسیجیان، اولین جلسه خانه نخبگان شهرستان جم در سالن جلسات ناحیه با بررسی نیازها و مشکلات نخبگان و تشکیل کارگروه‌های تخصصی برگزار شد.

دکترو اعظی

مرکزرشد و نوآوری تعاون در تبریز راه اندازی می شود

طی سال جاری مرکز« رشد و نوآوری تعاون» با مشارکت پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی در محل و پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی جهاد دانشگاهی تبریز راه اندازی می شود.

رضا سلمانی بسیج دانش آموزی

معارفه مسئول آمادگی دفاعی سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران

رضا سلمانی مسئول آمادگی دفاعی سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران شد

طی حکمی از سوی رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران رضا سلمانی به عنوان مسئول آمادگی دفاعی این سازمان معرفی شد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب