خبرگزاری علم و فناوری

درخشش دانش آموزان شیرازی در مسابقات جهانی لگو رباتیک

مسابقات جهانی لگو رباتیک در کشور کانادا به صورت آنلاین در تاریخ یکشنبه ۲۴ آبان سال ۹۹ با حضور بیش از ۷۵۰ دانش آموز از ۴۰ کشور دنیا برگزار شد و دانش آموزان شیرازی توانستند رتبه های خوبی را اذعان خود کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، المپیاد جهانی روباتیک، رویدادی علمی، فناورانه و آموزشی برای نوجوانان و جوانان سراسر جهان است تا بتوانند از این طریق مهارت حل مسأله و خلاقیت را در خود پرورش دهند.

برای حل چالش‌های روباتیک، تلفیقی از دانش، مهارت، مهندسی، ریاضی و برنامه‌نویسی کامپیوتری به کار گرفته می ‌شود. قدرت ابزار LEGO MINDSTORMS سبب شد تا کمپانی WRO به فکر برگزاری رویدادی علمی در این زمینه بیفتد، رویدادی که تنها ابزار وبسایت در آن EV3 است.

مسابقات WRO اولین بار در سال ۲۰۰۴ و با وبسایت ۱۲ کشور آغاز شد. از این تاریخ هر سال المپیاد جهانی در کشورهای مختلف برگزار می‌ شود. در سال‌های اخیر تعداد کشورهای حاضر در مسابقات به بیش از ۶۷ کشور با مجموع ۲۵۰۰۰ تیم رسیده است. تیم های ایرانی نیز از سال ۲۰۰۶ در این مسابقات حضور چشمگیری داشته ‌اند.

امسال مسابقات جهانی لگو رباتیک در کشور کانادا به صورت آنلاین در تاریخ یکشنبه 24 آبان سال 99 با حضور بیش از 750 دانش آموز از 40 کشور دنیا برگزار شد و دانش آموزان شیرازی توانستند رتبه های خوبی را اذعان خود کنند که به شرح زیر می باشد:::

 

 

کیان فردوسی دانش آموز پایه پنجم از مدرسه علوم پزشکی

رتبه هفتم جهانی  Elementary Surprise المپیاد جهانی رباتیک WRO 2020 Canada

 

علی ذبیحی دانش آموز پایه هفتم دبیرستان طاها و سید حسین هاشمی دانش آموز پایه ششم دبستان هدایت

رتبه هشتم جهانی  Elementary Surprise المپیاد جهانی رباتیک WRO 2020 Canada

 

 باوند کشاورز

دانش آموز پایه هفتم دبیرستان طاها رتبه هفتم جهانی  Junior Surprise المپیاد جهانی رباتیک WRO 2020 Canada

 

قابل ذکر است که آقایان سینا کیارش و امیر تهور زیر نظر موسسه لگوی آموزشی شیراز مربیگری این دانش آموزان را برعهده داشته اند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 92841

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب