مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران خبر داد

برگزاری سیزدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری مازندران

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران از برگزاری سیزدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری مازندران در هفته بسیج خبر داد.

محمد هادی موذن در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری با اشاره به تلاش‌های علمی نخبگان بسیجی استان مازندران، اظهار کرد: فرهنگ بسیجی در سراسر کشور به خوبی نهادینه شده است و این روند در سایر کشورهای در حال الگو برداری است.

وی تصریح کرد: تلاش‌های بسیجیان در کشور در ایام انقلاب اسلامی ایران آغاز شده در دوران دفاع مقدس به صورت سازمان دهی شده تداوم پیدا کرده کرده و پس از دفاع مقدس به بلوغ رسیده و در حال سیر مراحل بالندگی است.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران یادآور شد: فعالیت‌های بسیج در کشور به امر اساسی و ضروری تبدیل شده و به مرحله‌ای رسیدیم که مسئولان اجرایی کشور یقین پیدا کردند که بدون همراهی و همکاری بسیج امورات کشور به سرانجام نمی‌رسد.

وی با اعلام اینکه قابلیت و توانمندی‌های بسیج در کشور و حتی خارج از کشور به همگان ثابت شده است، گفت: اعتقاد به حضور بسیج در فعالیت‌های مختلف کشور در بین مسئولان به جهت عملکرد مناسب بسیجیان نهادینه شده است.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران با اشاره به توانمندی‌های بسیج در حوزه‌های مختلف کشور، گفت: اقدامات و عملکرد بسیج در هر حوزه‌ای که ورود پیدا کرده تحسین برانگیز و قابل تقدیر بوده است به همین جهت اقشار مختلف بسیج در کشور شکل گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از یک دهه سازمان بسیج علمی و پژوهشی در کشور، خاطر نشان کرد: رویکرد بسیج در سازمان بسیج علمی و پژوهشی شناسایی و حمایت از نخبگان در وهله اول است.

موذن یادآور شد:حمایت از ایده‌ها و تبدیل کردن به پدیده از دیگر اقداماتی است که در سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور دنبال می‌شود و با همین تفکر طرح‌های نخبگانی متعددی در کشور توسط بسیج علمی معرفی و بسیاری از طرح‌های حمایت شده این سازمان در معرض تولید قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه نخبگان استان مازندران سازمان بسیج علمی و پژوهشی را تکیه گاه محکم برای تبدیل ایده به پدیده می‌دانند، افزود: در حال حاضر نخبگان زیادی در رشته‌های متعدد با سازمان بسیج علمی و پژوهشی همکاری می‌کنند.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران خاطر نشان کرد: در کنار حمایت از  طرح‌های نخبگانی به دنبال شناسایی و ظرفیت سازی در این بخش هستیم، غیر از نخبگان دانشگاهی بسیاری از دانش آموزان هم علاقمند به همکاری با سازمان بسیج دانش آموزی استان مازندران هستند.

وی اضافه کرد: به جهت اقدامات همکاران سازمان بسیج علمی و پژوهشی در شهرستان‌ها پایگاه‌های علمی متعدد سازمان بسیج علمی در همه 22 شهرستان استان مازندران ایجاد شده است.

موذن در ادامه با اشاره به اقدامات حمایتی بسیج علمی و پژوهشی از نخبگان، افزود: طرح‌ها و ایده‌های متعددی در سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران مورد حمایت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران امروز در حوزه مکانیک، الکترونیک،پزشکی و کشاورزی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و  از فعالیت‌های نخبگانی در این حوزه حمایت و بسیاری از این طرح‌ها به مرحله تولید رسیده است.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران ادامه داد: بسیاری از طرح‌های تولیدی مورد حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی در حوزه‌های مختلف برای نخستین بار در کشور تولید شده که مورد نیاز اساسی کشور بوده است.

وی ادامه داد: پسماند یکی از چالش‌های جدی استان مازندران است به جهت ورود نخبگان بسیجی و ارائه طرح‌های متعدد ایده‌های مختلفی در این سازمان تهیه و تولید شده است که رایزنی با مسئولان استانی برای استفاده از این ظرفیت برای برون رفت مشکل زباله در دستور کار است.

موذن در ادامه با اشاره به حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران از طرح‌ها و ایده‌های مختلف در حوزه پزشکی، گفت: در مدار قرار گرفتن تولید این طرح‌ها زمینه رفع وابستگی به خارج از کشور را فراهم کرده و حتی امروز فعالان این عرصه هدف گذاری برای صادرات این محصولات را در دستور کار دارند.

وی اضافه کرد: طرح‌های متعددی در حوزه کشاورزی و شیلات در سازمان بسیج علمی دریافت و مورد حمایت قرار گرفته است و بسیار از این طرح‌ها در حال حاضر به مرحله تولید و در اختیار کشاورزان استانی قرار گرفته است.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران با تبریک هفته بسیج از برگزاری جشنواره جهادگران بسیج علمی و فناوری استان مازندران خبر دد.

وی خاطر نشان کرد: به جهت مشکلات به وجود آمده ناشی از کرونا جشنواره جهادگران سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران امسال به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می‌شود.

موذن خاطر نشان کرد: در جشنواره بسیج علمی استان مازندران از صاحبان طرح‌های نخبگانی که در طول سال جاری تولید شده‌اند تقدیر می‌شود.

وی اضافه کرد: جشنواره جهادگران نخبه بسیجی استان مازندران روز یک شنبه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶:۴۶

شناسه خبر: 92849

مطالب مرتبط :
۱۲۵۴

توسط واقف اهل شهرستان نور انجام شد:

وقف زمین پنج هزار متری برای تحقیق و توسعه فعالیت‌ هسته‌ای در کشور

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان نور از اختصاص زمین پنج هزار متری توسط یک واقف خیر اندیش برای تحقیقات و توسعه فعالیت هسته‌ای خبر داد و گفت: قیمت این زمین در حال حاضر پنج میلیارد تومان است.

شهادت این شهید،  امضای خونینی بر این حقیقت است که دستیابی به پیشرفت  علمی تنها راه اقتدار است

نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران:

شهادت دانشمند هسته‌ای تعللی در پژوهش‌ها و نوآوری‌های کشور ایجاد نمی‌کند/ راه شهدای هسته‌ای را ادامه می‌دهیم

نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی اعلام کردند: انقلاب اسلامی ایران با شهادت بالنده‌تر شده و شهادت دانشمند هسته‌ای تعللی در فعالیت‌های پژوهشی و نوآوری کشور ایجاد نمی‌کند.

حسن زاده

خبرگزاری علم و فناوری خبر می‌دهد

پرش سه گام تشخیص کرونا ۱۵ متر دورتر

نخبه مازندرانی موفق به ساخت دستگاهی شده که امکان بررسی سه مولفه اصلی کرونا تب، وضعیت اکسیژن و ضربان قلب را داشته و مولفه‌های شناسائی شده روی تلفن هوشمند قابل استخراج است.

ضدعفونی کننده

ساخت دستگاه ضدعفونی کننده منحصر به فرد در یزد

دو تن ازنخبگان بسیجی یزد موفق به ساخت دستگاه ضدعفونی کننده ای منحصر به فرد شدند که با استقبال خوب بازار نیز مواجه شده است.

بسیج علمی

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران خبر داد:

حمایت از ۵۰۰ طرح نخبگانی در سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران، گفت: ۵۰ طرح نخبگانی در سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران مورد حمایت قرار گرفته که ۹ طرح در رده ملی بوده است.

جشنواره

آغاز جشنواره جهادگران علم و فناوری استان مازندران

مراسم سیزدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان مازندران آغاز در ساری آغاز شد

جشنواره

دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان بوشهر برگزار شد

دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان بوشهر با حضور نخبگان و مسئولین به منظور تقدیر از برترین‌های معاونت علمی و پژوهشی سپاه امام صادق (ع) در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد.

ماسک

ساخت فنی‌ترین دستگاه تولید ماسک کشور در مازندران/ تفاوت قیمتی یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی دستگاه تولید داخل با مشابه خارجی

نخبه مازندران با اشاره به حمایت‌های سازمان بسیج علمی از دستگاه تولید ماسک صنعتی در مازندران، گفت: دستگاه تولیدی این مجموعه یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از مشابه خارجی ارزانتر است

ماجرای دستگاه تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی که تقاضا محور ساختیم؟/ فقط بسیج علمی حمایت کرد

این دستگاه در کل دنیا سفارش محوراست؛

ماجرای دستگاه تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی که تقاضا محور ساختیم؟/ فقط بسیج علمی حمایت کرد

امیر قدس مطهری و حسین ملکی از نخبگان پژوهشکده شهید اعتباری دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که نمونه اولیه دستگاه تفکیک زباله «دستگاهی با قابلیت تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی»، را برای اولین بار در کشور و تنها با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور ساختیم، گفتند: اختراعاتی داشتیم، تجربیاتی به دستمان آمده بود که تا مشتری نخواهد هر چه قدر هم یک محصول نوآورانه و فناورانه باشد به سمتش نرویم، اما این دستگاه را تقاضا محور (متقاضی شهر داری) ساختیم و نظارت شهرداری هم روی آن بود، با این همه با تغییر مدیریت در شهرداری تجاری سازی دستگاه بدون نتیجه ماند.

برگزیدگان پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی معرفی شدند/ اهدای جایزه بخش خصوصی جشنواره به ده طرح

اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی؛

برگزیدگان پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی معرفی شدند/ اهدای جایزه بخش خصوصی جشنواره به ده طرح

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی با سخنرانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، و با حضور عباس رضایی استاندار اصفهان، رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، سید محمد ابطحی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، در این مراسم ۱۳ طرح در بخشها مختلف بعنوان برگزیده معرفی شدند و همچنین اهدای جایزه بخش خصوصی جشنواره به ده طرح تعلق گرفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب