ناسا و نوکیا اینترنت ۴G را به ماه می‌برند+عکس

ناسا در راستای برنامه های بلند مدت خود برای استقرار انسان بر روی کره ماه در نظر دارد تا بودجه قابل توجه ای را برای توسعه یک شبکه ارتباطات فورجی بر روی سطح کره ماه اختصاص دهد. برای این کار آنها به سراغ آزمایشگاه های شرکت نوکیا رفته اند.

ناسا برای رسیدن به هدف سال 2028 که ساختن پایگاهی در ماه و نهایتا دائمی کردن حضور انسان در این کره، 370 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده تا تجهیزات تکنولوژیک را به ماه منتقل کند. این انتقال نوآوری‌ها شامل تولید برق از راه دور، فناوری رباتیک، فرود ایمن‌تر و حالا تکنولوژی فورجی نیز اضافه شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از سی‌ان‌ان، به نظر می‌رسد فضانوردان می‌خواهند سلفی خود را از ماه توییت کنند. ناسا گفته است شبکه ارتباطی فورجی می‌تواند، ارتباطات از راه دور بهتر و قابل اطمینان‌تری از استانداردهای رادیویی که تا به‌حال درماه بکار برده می‌شد را فراهم آورد.

اینترنت ۴G در کره ماه مستقر می‌شود!

به آزمایشگاه های «بل» نوکیا نیز برای این پروژه 14.1 میلیون دلار اعطا شده است. این آزمایشگاه‌ها که پیشتر توسط «ای-تی اند تی» اداره می‌شد، مامور به ساخت شبکه فور جی برای این پایگاه فضایی شده است. «جان اولیور» به سی-ان-ان درمورد کاربرد فور جی درماه به‌شوخی گفته است.

احتمالا شبکه ارتباطی فورجی در ماه بهتر از زمین کار خواهد کرد، چراکه در ماه هیچ درخت، ساختمان و یا سیگنال تلویزیونی برای تداخل در سیگنال‌های فورجی وجود نخواهد داشت. اما فارغ از شوخی او نکته را اضافه کرد که شبکه سلولی طراحی شده برای راه‌اندازی شبکه ارتباطی فورجی درماه به‌طور ویژه‌ای طراحی خواهد شد.

ای به این دلیل است که بتواند دربرابر درجه حرارت شدید، تابش و خلا در فضا مناسب و کارا باشد و از بین نرود. همچنین آزمایشگاه «بل» به فضانوردان گفته است که آنها می‌توانند از این شبکه برای انتقال داده‌ها، کنترل ماده‌ها معلق در هوا، جهت‌یابی در جغرافیا ماه و پخش ویدئو با کیفیت بالا، استفاده کنند.

طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ نسل چهارم واقعی تلفن همراه که پروتکل شبکه آن اساساً مبتنی بر اینترنت بود منجر به ایجاد امکان اتصال پهن باند چند گیگاهرتزی شد. اتحادیه بین‌المللی مخابرات، مرجع تعیین نسل‌های تلفن همراه است. البته این سازمان به تدوین استاندارد یا توسعه فناوری‌ها نمی‌پردازد.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲:۳۰

شناسه خبر: 92863

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
ناسا

ماموریت فضایی «یک دلاری» ناسا+عکس

ناسا در نظر دارد ناسا روز گذشته اعلام کرد برای جمع آوری مقدار کمی مواد از سطح ماه به شرکت "Lunar Outpost" مستقر در کلرادو تنها یک دلار پرداخت خواهد کرد.

کنجکاویش

تماشا کنید: سلفی جدید ربات کاوشگر ناسا در مریخ

مریخ نورد کنجکاوی (Curiosity) ناسا که هم‌اکنون در گودال گیل نزدیکی خط استوا مریخ، در حال کاوش است، تصاویری جدیدی به زمین مخابره کرده است که در میان ‌آنها یک سلفی نیز به چشم می خورد. مریخ نورد کنجکاوی بیش از ۸ سال است که در سطح سیاره سرخ ماموریت خود را برای بررسی امکان زیست پذیر بودن مریخ ادامه داده است.

آسیاتک

غش در معامله به روش نوین و دیجیتال

جیب بری به روش اوپراتور های اینترنت

خبرگزاری علم و فناوری از قم گزارش می دهد : غش در معامله و حرام خواری و اصطلاحا آب در شیر به روش دیجیتال و مدرن توسط اوپراتور خدمات اینترنتی

شناسایی نخبگان علمی

شناسایی نخبگان علمی

مساجد بهترین مکان برای شناسایی، جذب و رشد نخبگان علمی است.

ناسا سوفیا

کشف آب بر روی کره ماه توسط رصدخانه صوفیای ناسا+عکس

رصدخانه صوفیا ناسا از کشف آب در سطح روشن ماه خبر داد. این مرکز تحقیقات ستاره‌شناسی تایید کرده است که در نیمه روشن ماه آب یافت شده است. این یافته عظیمی است که می تواند تغییرات قابل توجه ای در روند ماموریت ها و مطالعات بر روی کره ما را سبب شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب