غش در معامله به روش نوین و دیجیتال

جیب بری به روش اوپراتور های اینترنت

خبرگزاری علم و فناوری از قم گزارش می دهد : غش در معامله و حرام خواری و اصطلاحا آب در شیر به روش دیجیتال و مدرن توسط اوپراتور خدمات اینترنتی

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری , برخی اوپراتور ها مانند آسیاتک با ارائه خدمات ناخواسته مشترکان ,و اشتراک در سرویس های تقلبی آنها را سرکیسه میکنند !

ظاهرا همه چیز قانونی است !

ابتدا باید بدانید همه چیز قانونی است و مقصر دقیقا خود شما هستید ! بله دقیقا خود شما  ! این مکالمه بین کارشناس اوپراتور آسیاتک و مشترک این سرویس است , آنهم زمانی که مشتری به هنگام خرید سرویس اینترنت به صورت سهوی دقت نکرده بود در قالب سایت گزینه خرید اشتراک ده هزار تومانی تماشاخانه این سرویس را حذف کند  .

این عمل زمانی رخ میدهد که شرکت به هنگام تمدید و خرید سرویس اینترنت برای شما چند گزینه خدمات که طبیعتا باید بابت آن پول پرداخت کنید در نظر گرفته است را میخواهد با شما حساب کند .
مانند کمک به خیریه ,حال اینکه این پول به حساب خیریه واقعا واریز میشود یا نه و یا چند وقت بعد به حساب خیریه واریز شده و آیا در حسابهای شرکت گردش نمیکند بماند, و یا اینکه برای شما از قبل تیک زده و انتخاب میکند که به صورت کاملا خودجوش هزینه پیامکهای سر درد آور و مزاحم را خودتان با دست خودتان پرداخت کنید , درست مثل اینکه از اعدامی بخواهند با دستان خودش طناب دارش را آماده کند .

شرکت نیز به صورت پیشفرض آن تیک ها را از قبل بدون رضایت شما فعال کرده و علامت زده تا به همین صورتی که یکی از مشترکین این سرویس سهوا آن را خریداری کرده , شما هم اگر حواستان نبود خریداری کنید و از حسابتان مثلا مبلغ ده هزار تومانی بابت اشتراک سامانه محصولات تصویری آنلاین مانند تماشاخانه پرداخت کنید ,‌که از قضا این تماشاخانه ناقص  هم برای همین اوپراتور بوده و این اشتراک  را به شما انداخته و حاضر به باز پس گیری آن هم نیست  . . .

اشتراک از چی ؟!

به عنوان مثال , اگر مانند ما با فریب خوردن و قبول و اظهار ندامت جهت کاهش آلام و سوزشتان از پرداخت اشتراک , راهی تماشاخانه شدید تا مثلا سریال مورد علاقه اتان که در تمامی سرویس ها به صورت کامل و به روز موجود است را نگاه کنید , متوجه غش در معامله به صورت واضع تری میشوید , و مراجعه به این سرویس مانند آن است که بخواهید آتش اتان را با بنزین خاموش کنید .

به سایت مورد نظر که برای تماشا سریال که رفتیم ,دیدم نه تنها سریال ما از ۱۰ فصل آن تنها ۲ فصلش موجود است , بلکه تمامی سریال ها انگار فقط مقداری از آنها آپلود شده که یعنی , بله , ما در سایت سریال هم داریم, و هیچ پاسخ و نظر و احترامی به مخاطبان گذاشته نمیشود , ضمن آنکه از آنها بابت اشتراک پول اخذ شده و کسی هم آن را پیگیری نمیکند و اساسا شاید این نوع دله دزدی ها به چشم و به حساب نیاید .


باید دانست این گونه دله دزدی ها که هیچگونه رضایت مشتری در آن نیست و نوعی غش در معامله محسوب میشود که اسلام آن را حرام دانسته و یکی از راههای کسب اموال نامشروع و فساد در جامعه بوده , که در این شرکت , با ترفند روانشناسی و با مخفی کردن چیزی که مورد معامله نیست در کالای مورد معامله، مثل مخلوط کردن آب با شیر. با چهره ای مدرن و مجازی به نوعی غش در معامله انجام داده وخود را نشان می دهد .

موارد غش در معامله :

  • نشان دادن ویژگی خوب در کالای مورد معامله؛ در صورتی که واقعیت خلاف گفته‌های فروشنده است، مثل پاشیدن آب روی سبزی به منظور ترو تازه نشان دادن سبزی‌های کهنه و مانده.
  • نشان دادن چیزی مخالف جنس و ماهیت آن، مانند آبکاری آهن با نقره یا طلا تا خریدار آن را به عنوان نقره یا طلا بخرد.
  • مخفی کردن چیزی که مورد معامله نیست در کالای مورد معامله، مثل مخلوط کردن آب با شیر.
  • اگر فرشی رفو شده یا بید خورده فرش فروش باید در موقع معامله به مشتری بگوید و او را از نقائص متاع آگاه سازد. در ضمن خریدار آگاه شده اگر بخواهد بعداً آن را به دیگری بفروشد، باید عیوب فرش را بیان نماید تا آگاهانه معامله شود.

قال النّبی (ص): من غشّ مسلماً فی شِراء أو بیع فلیس منّا و یُحشر یوم القیامة مع الیهود لِأنّهم أغش الخلق للمسلمین.

نبی اکرم (ص) فرمود: «کسی که به مسلمانی در خرید یا فروش خیانت نماید و تقلب کند، از ما نیست و در قیامت با یهودیان محشور میگردد؛ زیرا یهودیها نسبت به مسلمانان خائن‌ترین خلقند.

و در آخر اگر شما شخصی هستیدکه مثلا پنجاه هزار ریال در حساب داشته و قصد خرید سرویس اینترنتی چهل هزارتومنی را دارید, و با آن ده هزارتومن برنامه ای دیگری در سر می پرورانید باید مراقب باشید علاوه بر اینکه به بانک اعتماد کردید ومبلغ را از ترس دزها و جیب بر های خیابان به صورت الکترونیکی گذاشته اید ,
باید مراقب هم باشید ,تا یک موقع اوپراتور با فریبتان یکی از این اشتراک های من درآوردی ده هزار تومانی به شما نفروشد و حسابتان را خالی نکند , و دست آخر به شما بگوید میخواسته ببینید و نخرید و مقصر خودتان هستید . . .

زمان انتشار: جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۵:۵۶

شناسه خبر: 92874

مطالب مرتبط :
فورجی در ماه

ناسا و نوکیا اینترنت ۴G را به ماه می‌برند+عکس

ناسا در راستای برنامه های بلند مدت خود برای استقرار انسان بر روی کره ماه در نظر دارد تا بودجه قابل توجه ای را برای توسعه یک شبکه ارتباطات فورجی بر روی سطح کره ماه اختصاص دهد. برای این کار آنها به سراغ آزمایشگاه های شرکت نوکیا رفته اند.

فیشینگ

آنچه باید درباره امنیت سایبری بدانید: فیشینگ رایج ترین نوع حملات سایبری است

امنیت سایبری؛ اصطلاحی است که برای محافظت از سیستم‌ها، شبکه‌ها و برنامه‌های کامپیوتری در برابر حملات دیجیتال است و رویکرد موفقیت آمیز امنیت سایبری دارای چندین لایه است و افراد فرآیند‌ها محافظت از رایانه‌ها، شبکه‌ها، برنامه ها یا داده‌هایی که شخص قصد دارد آن را حفظ کند.

دریای خزر

معضلی به نام آب دزدی در دنیا

گزارشی نگران کننده نشان می دهد که نیمی از آبرسانی در جهان سرقت می شود.

اینترنت

گزارش اختصاصی علم و فناوری از پشت پرده جنجال های وزارت ارتباطات و صدا و سیما؛

آیا مشکلات اینترنت ایران با فرکانس های ۶۰۰ تا ۷۰۰ مگاهرتزی حل می شود ؟

طی روزهای اخیر، دعوای سازمان صدا و سیما و وزارت ارتباطات بر سر باندهای فرکانسی به موضوع داغ شبکه های اجتماعی و مردم تبدیل شده است . در واقع این دو سازمان سال‌هاست بر سر فضای فرکانسی جدل دارند که به ذاته می‌تواند پتانسیل بالایی برای افزایش بهره‌وری و استفاده از اینترنت برای کاربری خاص و عمومی داشته باشد.

۰

دریافت شارژ و حجم اینترنت رایگان ترفند کلاهبرداران سایبری

رییس پلیس فتا استان در خصوص پیام‌هایی که از طرف افراد ناشناس مبنی بر دریافت ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان برای کاربران در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌شود، هشدار داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب