خبرگزاری علم و فناوری

گفتگو با دختر نخبه برازجانی؛

قهرمان محاسبات ذهنی ریاضی درمسابقات جهانی ۲۰۱۹ترکیه

دانش آموزان نخبه آکادمی چرتکه رهام موفق به کسب ۲۹ مقام قهرمانی در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه ۲۰۱۹ ترکیه شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ این مسابقات با حضور بیش از ۱۰۰۰نفر در ۱۴ سطح و در ۵ گروه سنی با شرکت ۱۷ کشور از سراسر جهان در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ در ترکیه برگزار شد و دانش‌آموزان آکادمی چرتکه رهام از جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب ۲۹ مقام قهرمانی در سطوح مختلف شدند.

خودتان رامعرفی کنید؟ من فاطمه قاسمی هستم کلاس هفتم و تنها دختر شرکت کننده از شهربرازجان وآموزشگاه رازدانایی به مدیریت دکتر فرحناز دهقانی بودم که توانستم مقام قهرمانی  رابدست آورم و پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران را با افتخار بالا ببرم و نشان دهیم که ایرانی همیشه قهرمان است.

 پس از بازگشت از مسابقات موفق به دیدار با آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر شدم و همچنین درروز عفاف وحجاب به عنوان دختر محجبه شرکت کننده درمسابقات تقدیرشدم که جا دارد از خانم سیده خدیجه حسینی عضو شورای شهربرازجان و مهندس محمدی شهردار پرتلاش شهرمان تشکر کنم.

درخصوص آموزش ریاضی با چرتکه بگوئید؟ باید بگویم آموزش ریاضی با چرتکه یکی از روش‌های محاسباتی بوده که باعث یادگیری سیستم اعداد پایه، مهارت کار کردن با اعداد، سرعت در حل مسائل ریاضی و بهبود تمرکز و تکامل مغز از طریق مشاهد می‌شود.

دوره‌ها شامل چه گروهای سنی می‌شود: دو دوره 5 تا 7 سال و ۷ تا ۱۳سال برگزار می‌شود.

برای حضوردرمسابقات چه شرایطی باید داشته باشید؟ شرط شرکت در مسابقه جهانی کسب رتبه در مسابقات استانی و کشوری است، که من توانستم درمسابقات استانی وکسب رتبه برتر کشوری دراهواز، جواز حضوردرمسابقات جهانی 2019 رابدست آورم .

چه مقام های دیگری تاکنون بدست آورده‌اید.

من امسال درمسابقات طرح جابرابن حیان شرکت کردم با موضوع آسپرپلنت که موفق شدم درشهرستان مقام اول را بیاورم وبه مرحله استانی راه یابم. من همچنین توانستم درشهریورماه بار دیگر درسطح بالاتر، درمسابقات استانی وکشوری شیراز شرکت کنم که بازهم موفق به کسب مقام قهرمانی شوم و مجوز حضور در مسابقات جهانی که آذر ماه ۱۳۹۸ در شهر تفلیس کشور گرجستان برگزار شد را بدست آورم.

مصاحبه کننده: علی پیرمرادی

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 92910

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب